Venüs, Akrep burcunda yöneticisi olan Boğa burcunun karşında bulunduğu için rahat etmediği bir konumdadır. Bu süreçte ikili ilişkilerde uyum ve diplomasi için çok emek harcamak ve sabır göstermek durumunda kalırız!

Venüs’ü Akrep burcundayken; aşk, sevgi ve hayattan aldığımız keyif adına oldukça tutku dolu, karanlık, yoğun ve derinliği olan bir süreçten geçeriz. Güvenmekte zorlanabiliriz. Herşeyi didik didik edip sorgulayabiliriz. Aslında, Venüs’ün Akrep burcundayken istediği karşısındakine koşulsuz güvenmektir. Sevdiği kişiyle ruhen ve bedenen bir bütün olmaktır. Yani amacı daldan dala atlamak, günlük ve yüzeysel ilişkiler kurmak değildir. Kalıcılık ve sadakat ister. Ancak, reddedilmekten ve incinmekten korktuğu içinde temkini elden bırakmak istemez. Bu yüzden ilişkiler bu süreçte takıntılı ve şüpheci bir hal alır. Manipülasyon, aşırı kıskançlık ve krizler ana temayı oluşturur.

Peki, Venüs’ün para ve ekonomiyi temsil eden kısmı neyi anlatır?

Venüs, Akrep burcunda çok para ve güç elde etmeyi temsil eder. Bu kimi zaman gözü karalığa dönüşebilir. Para ile ilgili konularda krizlere açık bir sürece işaret eder. Venüs, Akrep burcunda aşkta olduğu gibi para konularında da aşırı temkinlidir ve yatırımlarıma çok dikkat eder. Riskli bulduğu, güvenmediği ya da iyice araştırmadığı bir işe girmek istemez.

Ancak, bu konumda krizleri temsil ettiği için para ile ilgili konularda manipülasyonlara dikkat etmek gerekir. Borsa, bankalar, sigorta şirketleri gibi finans sektörüne bağlı kurumlarla ilgili gündemler oluşabilir. Özellikle, Venüs – Uranüs karşıt açısının yaşanacağı 17-21 Aralık tarih aralığı ani ve süpriz gelişmeler açısından dikkat çekmektedir. Akrep burcunun mafya ve yer altı dünyasını temsil eden sembolizmi nedeniyle kara para aklama, dolandırıcılıklar ve vergi kaçırma gibi kanunsuz konularla ilgili de gündemler daha da derinleşebilir.

Venüs’ün Akrep burcundaki dispozitörü Mars Yay burcunda ilerlemektedir. Mars, ülkeler astrolojisinde askerleri, orduları, savaşları, güvenliği ve toplumsal olayları temsil eder. Yay burcu ise uluslararası konular, insan hakları mahkemeleri, adaleti, göçmenleri ve dinleri temsil eder. Demek ki bu süreçte bu konu başlıkları ile hareketlilikler daha yoğun ve krizli bir şekilde gündeme gelebilir.

Koç

 1. ev konuları: Ortaklaşa kazançlar, gelir ve gider dengesi, miras, nafaka, bankacılık işleri, eşin ya da ortağın iş hayatı ile ilgili konular.

Boğa

 1. ev konuları: Evlilik, ilişkiler ve ortaklıklar.

İkizler

 1. ev konuları: Günlük rutininiz, iş hayatınız, çalışma koşullarınız ve sağlığınız.

Yengeç

 1. ev konuları: Aşk ve ilişkiler. Çocuklarınızın hayatındaki gelişmeler. Spekülatif yatırımlar.

Aslan

 1. ev konuları: Eviniz, yuvanız, gayrimenkul, tadilat, taşınma. Aile büyükleri ve aile içi ilişkiler.

Başak

 1. ev konuları: İletişim, anlaşmalar, imzalar, ticari girişimler. Kardeşleriniz ve yakın çevreniz ile olan ilişkileriniz. Seyhatler ve eğitim fırsatları.

Terazi

 1. ev konuları: Para para para. Gelir gider dengeniz. Yatırımlar, kazançlar ve ödemeler.

Akrep

 1. ev konuları: Kendinize yoğunlaştığınız bir dönem. Dış görünüşünüz ve bakımınız ile ilgileniyor ve para harcıyorsunuz. İkili ilişkiler dikkat çekiyor.

Yay

 1. ev konuları: Gizli konular ve ilişkiler! Platonik aşklar. Tutkulu, süpheci ve araştırmacısınız.

Oğlak

 1. ev konuları: Arakaşlarınız, sosyal çevreniz ve gruplar. Gelecek planlarınız ve iş hayatından gelen gelirleriniz.

Kova

 1. ev konuları: Kariyeriniz, statünüz. Popülerlik ve tanınma.

Balık

 1. ev konuları: Seyahatler, üniversiteler, eğitim, konferanslar. Ticari girişimler, mahkemeler. Ufkunuzu genişletecek girişimler.

Sevgiler,

Işıl

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir