Herkese bir dolunay gününden merhaba. Değişimi kucaklamaya hazır mısınız? 

 

Dolunay enerjisi genel anlamıyla tamamlanma ve sonuç almakla ile ilgilidir ve çoğunlukla bir önceki yeni ay civarında başlayan olaylar dolunay zamanında neticelenir. 

 

31 Ekim 2020’de yaşadığımız 8 derece Boğa burcu dolunayının tam tersi derecesinde bu sefer 7 derece Akrep burcunda yaşayacağımız dolunay yine Uranüs ile birlikte ancak +1 ilave ile… Bu sefer Satürn’de bu dolunay enerjisine sert bir pozisyonda olacak. 

 

Uranüs’ün işin içinde olduğu durumlar her zaman beklenmedik ve ani gelişen olaylara sebebiyet verir öyle ki toprak hareketleri, hava hareketlerinde ani gelişen olaylar beklenebilir keza 31 Ekim dolunayı İzmir depremini tetiklemişti…Bireysel olarak ise ilişkilerle ilgili ani bitiş veya başlangıçlar, işten ayrılmak ya da yeni bir iş fırsatı ile ilgili haberler, ani sağlık sorunları, ameliyatlar vb. konular hız kazanacak ve yeni şaşırtıcı haberler kapımızı çalacaktır. 

Ankara’ya göre çıkartılan anın haritasına baktığımda Boğa burcu yükseliyor. Ekonomi ile ilgili olayların oldukça dikkat çektiği haritada, Güneş’in haritanın 12. evine düşmüş olması içinde gizlilik içeren olayların varlığını ve ortaya çıkacak gerçeklere vurgu yapıyor bunun yanı sıra hastaneler, hapishaneler, gizli iç ve dış düşmanlar ile ilgili olaylar dikkat çekiyor. Ayrıca Ay’ın Akrep burcundaki konumu yabancı ülkelerle olan ilişkilerimize, ulusal borçlara, suç ve kamu güvenliğini ilgilendiren konularda gizlilik içeren olayları da son derece vurguluyor. Ayrıca, dolunayın haritanın 6. evine düşmüş olması halk sağlığını ilgilendiren olaylarda aşılar, tedavi yöntemleri vs. olabilir bizleri şok edici olaylara neden olabilir. İşçiler ve sendikalar, hizmet sektörü ile ilgili olaylar, uzun sureli kapanmalar neticesinde ortaya çıkacak yeni düzenlemeler bunların neticesinde grev vb. durumlar gündeme gelebilir. 

 

Türkiye’nin haritasına göre baktığımızda ise, Türkiye’nin Güneş’i ile 2 derece ile kavuşumda olan dolunay hükümetin başındaki kişiler, kanun koyucular ve yüksek rütbeli kişilerle ilgili ani gelişmelere neden olacaktır. Bu süreçte özellikle spekülasyon içeren konular yani borsa ve döviz gibi yatırım araçları ile ilgili bizleri daha da şaşırtacak olaylarla karşılaşabiliriz. Ayrıca tiyatro, sinema ve TV sanatçıları ile ilgili ani kayıplar ya da süpriz haberler ortaya çıkabilir. 

 

 Özellikle, dolunay derecesinde bulunan Khambalia sabit yıldızı polis yıldızıdır. Her türlü araştırma, derinlik, polis soruşturması, casusluk ve cinayet masaları gibi konularla ilgilidir. Her türlü mafya vari işler, karanlık işler dikkat çeker. Khambalia Şambala demektir. Doğu egzotizminde Tibet’te çok önemli bir yıldızdır. Bilinçli yanlış yapmakla alakalıdır. Adeta bir sınav yıldızıdır. Bu dolunayda ortaya çıkacak gizli olaylar ve bu olaylara karşısında takınacağımız tavır bizlerin ne kadar dürüst olduğumuzu ölçecektir.  İşin özeti ani, bizleri şaşırtacak olaylara karşı hazırlıklı olmalıyız. Satürn’ün kare enerjisi, hızlı gelişen bu olaylara her ne kadar engelleyici ve yavaşlatıcı etkide olsa da senenin teması olan ‘eskinin yıkılıp yeninin hakim olmaya çalışacağı’ güçlü enerjileri ortaya çıkartacaktır. 

 

Dolunay’ın yönetici gezegeni Mars’ın dolunay derecesine olan olumlu desteği ise cesaret, azim ve enerjimizi arttıracağa benziyor. Hayatlarımızda her ne oluyorsa bu yenilikleri cesaretle karşılayabilmek için bize el vereceğe benziyor. Mars’ın Yengeç burcundaki konumu her ne kadar duygusal gerginliği arttırsa da aile ve sevdiklerimizden gelecek destek bir nebze olsun rahatlamamıza neden olabilir.

 

Dolunay esnasında, Venüs ve Merkür Boğa burcunda hem birbirleri ile hem de Menkar adlı sabit yıldızla da kavuşum halinde ve Satürn’den de kare enerji alıyorlar. Bu sabit yıldız doğası gereği boğaz ve göz enfeksiyonları ile ilgili olduğu için bu süreçte özellikle covid-19 vakaları ile ilgili enfeksiyon riskindeki artış da dikkat çekiyor. Bol bol gargara yapmak, boğaz bölgesini sürekli temizlemek belki bizleri bir nebze koruyacaktır. Merkür ve Satürn karesi ayrıca söylemlerle ilgili kısıtlamalar ve özgür ifade gücünü ele geçirmek için isyanlar, gizlilik içeren söylemlerin ortaya çıkması konusunda ortam hazırlayacaktır. Venüs’ün de isin içinde olması özellikle ikili ilişkilerde doğruyu söylemenin önemine vurgu yapacaktır.

 

Her ne olursa olsun dürüst olmak bu süreçte çok çok önemli lütfen unutmayın!

 

Özetle, içinde stresli enerjileri barındıran bir dolunay enerjisi altındayız. Bu yüzden, eğer mümkünse bol bol tütsü yakmak, akışta ve sakin kalmak, dua etmek, frekansı yüksek müzikler dinlemek, meditasyon yapmak dolunay esnasında yapabileceklerimiz arasındadır. Dolunay’ın etkisi önümüzdeki 2 haftalık süreçte gündemde olacaktır.

 

 

Sevgiler,

 

Işıl Nolan

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir