Herkese Merhaba,
Bugün sabaha karşı gerçekleşen Terazi dolunayında Ankara’ya göre çıkartılan haritada Balık burcunun son derecelerinin yükseldiğini görüyoruz. Balık burcu salgınlarla ilgilidir ve dolunayın yükselen burcunun yöneticisi gezegeni Neptün’ün haritanın 12. Evine düşmesi korona ile ilgili hala belirsizliklerin sürdüğünü, izolasyonun devam ettiğini, hastaneler, kapalı alanların son derece gündemimizde olduğunu gösteriyor. Merkür’ün de Neptün ile kavuşum yapıyor olması ve 12. Evde bulunması yalan yanlış haberlere dikkat etmemiz ve her söylenene inanmamız gerektiğini vurguluyor. Bunun yanı sıra izolasyon ve kısıtlamalar ile ilgili kararlar, sınır güvenliklerini ilgilendiren konularda yeni gelişmeler takip eden 10 günlük süreçte gündemde.
Yükselen noktası ve yöneticisi Neptün’ün transit Plüton ve Jüpiter’den desteğinin olması tedavi yöntemleri ile ilgili olumlu sonuçlar alma adına önümüzdeki 10 günlük süreçte güzel adımlar getirebilir. Dolunay sırasında Mars ve Uranüs arasındaki kare açının partil olduğunu görüyoruz. Bu enerji son derece sert olması nedeniyle Dünya genelinde toplumların sabırsızlığı, bazı isyankâr davranışların vuku bulması ve hükümetlerin daha sert tedbirlerini gündemimize getirebilir. Önümüzdeki 2 haftalık süreçte yükselen agresyona karşı tedbirli olmalıyız. Bu süreçte risk almamak, sorumlu davranmak ve enerjimizi daha yaratıcı bir enerjiye çevirmek önemli. Yine dolunayın yönetici gezegeni Venüs’ün 2. Evde olması ekonomiye vurgu yaparken Mars ve Satürn’den aldığı olumlu etkiler halkların hükûmetlerden, belediyelerden, halk temsilciliklerinden, yerel yönetimlerden destek gördüğünü gösteriyor.
Türkiye haritasına göre baktığımızda Terazi burcu dolunayının ülkemizin kironunun tam karşısında gerçekleştiğini görüyoruz. Terazi burcu ülkeler astrolojisinde uluslararası anlaşmalar, hukuksal davalar, ulusal ve siyasi ittifaklar ve aynı zamanda moda ve sanatçılarla ilgilidir. Şiron ise aldığımız yaraları ve şifalanma arzusunu gösterir. Tabi ki gündemimiz de göz önünde bulundurulursa korona virüsünden halkın aldığı yara ve huzursuzluk ön planda. Olayların hala belirsizliğini koruması ve artan sayılar hala etkisini sürdürmekte. Ayrıca bu süreçte tarımı ilgilendiren konular, ürünlerle ilgili problemler söz konusu olabilir. Modacılar veya sanatçılarla ilgili bazı sıkıntılı haberler gündemimizi meşgul edecektir.
Terazi burcunun ilişkilerle ilgili olması ve dolunayın da tamamlanma etkisi getiriyor olması, genel olarak ilişkilerimizde denge aradığımızı ve karar alma arifesinde olduğumuzu gösteriyor. Dolunayın yönetici gezegeni Venüs’ün Mars ve Satürn’den aldığı destek ile ikili ilişkilerimizi ve ortaklıklarımızı ilgilendiren konularda ilerlemeler sağlayabilir, olumlu kararlar alabiliriz. Ancak, Neptün ve Merkür’ün konumu nedeniyle kafamızın hala net olmadığı durumlar söz konusu, verilen sözlerin tutulacağından emin olmak istiyoruz. Kandırılmamaya dikkat etmeliyiz. Mars-Uranüs arasındaki sert kare sürüncemede olan islerimizi tamamlamak adına son derece aceleci olabileceğimizi ve bazı tartışmaları körüklenebileceğini gösteriyor. İlişkilerde denge kurabilmek ve karşılıklı olarak anlayış gösterebilmek son derece önemli, biraz sabır
Burçlara göre etkilerini aşağıdaki linklere tıklayarak Youtube kanalımda Nisan ayı yorumlarından dinleyebilirsiniz.

Koç Burcu
Boğa Burcu
Ikizler Burcu
Yengec Burcu
Aslan Burcu
Başak Burcu
Terazi Burcu
Akrep Burcu
Yay Burcu
Oğlak Burcu
Kova Burcu
Balık Burcu
Sevgiler,
Işıl Nolan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir