Gece ve gündüzün eşitlediği 22 Eylül’den itibaren gecelerin uzadığı, güneş ışığının bulunduğumuz yarım kürede azaldığı ve kış aylarına doğru adım adım yaklaştığımız bir sürece yani sonbahara resmi olarak giriş yapıyoruz. 

Bugün çıkartılan astrolojik harita özellikle ülkeler astrolojisinde önümüzdeki 3 ayın gidişatı ile ilgili önemli bilgiler vermektedir.
Öncelikle, Ankara’ya göre çıkartılan haritada İkizler burcunun yükselen burcu derecesine yerleştiğini görüyoruz. Bu yerleşim bize önümüzdeki sürecin iletişim, bilgi trafiği, haberler, basın, anlaşmalar, eğitim konuları açısından oldukça yoğun olacağını gösteriyor. Yükselen burcun yöneticisi Merkür’ün 24 derece Terazi burcundaki konumu ( Sabit yıldız Actrus ile kavuşumda) ve tepe noktasında bulunan Jüpiter’den aldığı olumlu üçgen açı; her ne kadar gerilemek üzere yavaşlamakta olan bir Merkür’de olsa diplomasi, yabancı ülkeler ile olan ilişkiler, toplumsal konular, anlaşmalar, özgürlükler vb. konularda yaşanacak olumlu gelişmelere vurgu yapıyor. 
Merkür’ün kavuşum yaptığı Actrus sabit yıldızı oldukça şans, başarı, şöhret getiren bir yıldızdır. Hukuk alanında yaşanacak olumlu gelişmeler, hak ve özgürlüklerde bazı genişlemeler gündeme gelebilir.
Haritada dikkat çeken bir diğer konu ise, retro Jüpiter’in haritanın tepe noktası ile kavuşum halinde olması. Jüpiter, bilgi, felsefe, iyi niyet, din, şöhret, zenginlik gibi temalarla ilgilidir.  Jüpiter astrolojide büyük şansdır ve Yay/Balık burçlarını yönetir, Yengeç burcunda yücelir ve Oğlak burcunda zayıf olarak kabul edilir. Bu durumda bulunduğu Kova burcunda pelegrin durumdadır yani iyi ya da kötü bir asaleti yoktur bu durum Jüpiter’in enerjisini azaltır.
Bir diğer önemli durum ise Jüpiterin retro yani geri giden konumu ve Ankara’ya göre çıkartılan haritada tepe noktası ile kavuşum yapmış olması. Yani, siyasi, ekonomik ve sosyal değişimlere oldukça açık bir süreçteyiz. Jüpiter’in haritanın 7. ve 11. evlerini yönetiyor olması bu değişimlerin yabancı ülkeler ile olan ilişkilerimiz, dış borçlar, uluslararası mahkemeler (geçmişteki konular tekrar gündeme gelebilir) anlaşmalar, diplomatik girişimler, parlemento ve meclisi ilgilendiren dalgalanmalar, hükümette söz sahibi 2. kişiler ilgili olabileceğine dikkat çekiyor.
Eğitimi yöneten Merkür’ün anın haritasında yönetici durumda ve yavaş olması ise oldukça manidar. Hem değişken koşullar hem de yavaş adımlar! Ayrıca sosyal medya, halkın kendini ifade etmesi, bazı engeller, yavaşlamalar vb etkiler söz konusu olabilir.
Ayrıca, haritada hükümeti, Cumhurbaşkanını ve ülkede ileri gelen liderleri  temsil eden Güneş ve orduyu, savaşları, yangınları, grev ve salgın hastalıkları temsil eden Mars’ın kavuşum halinde olduğunu görüyoruz. 
Mars, Terazi burcunda zarardadır yani gücünü kullanamaz ve gölge yanlarını daha da fazla ortaya çıkartabilir. Bu enerji özellikle ikili ilişkilerde, diplomasi gerektiren konularda problem yaratabilir. 
Ayrıca, Mars’ın haritada 6. evin yöneticisi olması, halkı temsil eden Ay’ın da Mars’ın evi olan Koç burcunda yine huzursuz bir alanda bulunması halkın sağlığı açısından gergin bir dönemde olduğumuza işaret etmektedir.
Ay’ın haritanın 11. evinde ve Koç burcundaki konumu dolunay sonrası Ay-Güneş karşıtlığının hala aktif olduğu yani halk ve yöneticiler arasında anlaşmazlıklar, çatışmalar olduğuna dikkat çekerken, bu alan ayrıca meclisi de işaret ettiği için mecliste yaşanan ikilikler ve karmaşayada vurgu yapmaktadır. Açıkçası yeni partiler, partiler içinde yeni oluşumlar, yeni fikirler vb konular oldukça dikkat çekebilir. 
Güneş’in 0 derede Terazi bucuna giriş yapması ile başlayan sonbahar ekinoksu ayrıca 5. ev konularına da dikkat çekecek. 5. Ev öncelikle gençleri ve çocukları ilgiledirir. Okulların açılması ile başlayan süreç haritanın sağlık konusuna Mars ile vurgu yaptığı da göz önünde bulundurulursa oldukça tartışmalı ve gergin geçeceğe benziyor. 
Şimdi de gelelim Venüs’e! Venüs haritanın 6. evinde ve Akrep burcunda! Sadece bu konum dahi Venüs’ün zor durumda olduğunun bir işareti diyebilirim ama gelin bakalım hangi konularda?
Venüs kadınlar, özellikle genç kadınlar, sanatçılar, ilişkiler, evlilik, ortaklıklar, diplomasi ve anlaşmalar ve tabiki bir de parayı temsil eder. Akrep burcu krizdir, haritanın 6. evi ise hem sağlık hem sağlık çalışanları, sendikalar, restorant vb yerlerle ilgilidir. Venüs’ün Satürn’den aldığı kare ve Uranüs’den aldığı karşıt enerji bize ülke genelinde kadınlara yönelik şiddet ve yapılacak düzenlemelerle ilgili koşulların huzursuzluk yaratacağına dair ip uçları verirken salgın hastalık sayılarında da inişli çıkışlı bir tabloya dikkat çekiyor olacak.
Ekonomik açıdan ise oldukça krizlere açık bir döneme adım atmış bulunuyoruz! 19 Kasım Ay tutulması ile tavan yapacak olan bu süreçte cebimizdeki parayı korumak, doğru yatırımlar yapmak ve ayağımızı yorganımıza göre uzatmamız azami önem taşıyacak.
Son olarak, Satürn’ün haritanın 9. evinde ve geri gider pozisyonda olması ancak Güneş ve Mars’a yaptığı olumlu enerjiden bahsetmek istiyorum. 9. ev uluslararası ticaret, anlaşmalar, ithalat-ihracat, kanunlar, hakimler, savcılar, mahkemeler, din ve dini kurumlar, üniversiteler ve akademisyenlerle ilgilidir. Satürn’ün bu alanda bulunan geri giden konumu tüm bu saydığım konularda aksaklıklara bağlı yeni düzenlemeler, aksaklıkların giderilmesi için fırsatlar, yeni yaptırımlar ve bazı bitişler yaşanabilir. 

İşin özeti, İkizler burcu yönetiminde bilgi trafiğinin zaman zaman ise kirliliğinin oldukça ön planda olduğu bir sürece giriş yaptık. Sağlığa dikkat, çocuklara ve gençlere dikkat, eğitim konuları ruh sağlığını korumak açısından da önemli ona da dikkat. Kısacası hava elementi sahnede koşullar kaygan!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir