5 MAYIS 2023 – ZUBEN EL GENUBI AY TUTULMASI

AY TUTULMASININ AÇILARI

Ay tutulması Ankara’ya göre çıkartılan haritada Akrep burcunun 14.58 derecesinde ve 12. evde gerçekleşecek ve haritada yine 25 derece Akrep burcu yükselecek! Oldukça fazla Akrep enerjisinin hâkim olduğu ve dolayısıyla da krizli, büyük değişim ve dönüşümlere hazırlıklı olmamız gereken bir dönemden geçtiğimizi söyleyebilirim.

5 Mayıs Ay Tutulmasının yönetici gezegenleri Mars ve Plüton. Mars, ilk ve en önemli yöneticisi olarak 21 derece Yengeç burcunda ve haritanın krizleri ve kaosu anlatan 8. evine yerleşmiş. Plüton ise maddi ve manevi değerleri, parayı, ekonomiyi anlatan 2. evde konumlanmış.

Tutulmanın yönetici gezegeni Mars Yengeç burcunda kuvvetli konumda değildir. Vatan, millet, korunma, güvenlik, ordu, askerler, ailevi konular, duygusal krizler, manipülasyon, grevler, çatışmalar, yangın, patlamalar ve iç güvenlikle ilgilidir.

8. ev genel olarak ölüm oranı, finansal konular, ülkenin borçları, gizli örgütler ve istihbarat ile ilgili konuları temsil eder. Ayrıca suikast ya da yangın/patlama gibi nedenlerle ölümlerle ilgilidir.

Tüm bu olasılıkların arttığı bir tutulma döngüsündeyiz. Ancak Mars’ın tutulma derecesi ve Neptün’den aldığı destek de göz ardı edilemez. Bu enerji, halkın aktif ve hareketli olduğu bir dönemine işaret etmektedir. Kaostan sonra düzen enerjisi hakimdir. Ordu ve donanma ile ilgili hareketlilikler söz konusu olabilir. Denizlerimizi ilgilendiren konular gündeme gelebilir. Mars’ın kirondan aldığı kare açı ise mücadele ve acı çekilen konuları anlatmaktadır.

12. evde yaşanan tutulma gizli olan konuları, skandalları ve herkesi şoke edecek olayları Uranüs’ün etkisi ile ortaya dökebilir. Bu alan aynı zamanda hapishane, hastane, huzurevleri ve ıslahevleri gibi alanları da temsil etmektedir. Gözaltına alınanlarda artış ya da bu yerlerle ilgili beklenmedik olaylar yaşanabilir.

Tutulma, pek de olumlu bir sembolizmi olmayan Akrep burcunda ki Zuben El Genubi sabit yıldızı ile kavuşumda gerçekleşecektir. Yılan yuvası/serpent diye adlandırdığımız Akrep burcunun bu dereceleri her türlü musibet ile de ilgilidir. Bu süreçte akrep ve yılan sokmalarına, zehirlenmelere, haşeratlara ayrıca dikkat etmeliyiz. Akrep burcundaki sabit yıldızlar tamamen karmik borç ve alacakla ilgilidir. Akrep haritanın 8. evidir; ölüm, yeniden doğum, kriz, ameliyat, güç, mutasyon, evrim, mezar, takıntılar, krediler, borçlar ile ilgilidir.

Akrep burcunun 2 önemli sabit yıldızı zuben el genubi ve zuben el schemali Terazi takımyıldızının iki alfasıdır. Çünkü terazi karmik yargıdır. Özellikle Zuben el genubi kötü karmik bedellerle ilgilidir. Yapılan hataların bedellerinin ödenmesi için gereken acı sonu temsil eder, ağır sonuçları vardır. Sabit yıldızlar arasında ünü en kötü olandır. Buna benzer bir tutulmayı 4 Mayıs 2004 tarihinde yaşamıştık bu yüzden hayatlarınızda neler oldu bir hatırlamakta fayda var.

İşin içinde Uranüs olan tutulmaların maalesef depremsellik ya da diğer doğa olayları açısından riskinin büyük olduğunu söylemek durumundayım. Özellikle mayıs ayında 11-12-13 Mayıs ve ayrıca 19-20-21-22 Mayıs tarihleri riskli tarihlerdir. 

Türkiye Cumhuriyeti 14 Mayıs’taki seçime işte bu etkiler altında girmektedir.

Türkiye Cumhuriyet’inin tutulma doğum haritasının 5. Evinde; şans noktası ve natal Venüs ile kavuşumda yaşanacaktır. 5. Ev çocuklar ve geçleri anlatır. Ayrıca 11. Evinde tutulmanın parçası olması nedeniyle meclis vurgulanmaktadır. Buradan hareketle secimde gençlerinin rolünün bir hayli önemli olacağını söyleyebiliriz. Seçimin kaderini belirleyecek olan kesim belki de gençler ve sanatçılar olabilir. Venüs hem sanatçıları hem de kadınları temsil ettiği için bu enerji yükselmektedir. Aynı zamanda tutulma sırasında transit Venüs’ün ülkemizin halkını temsil eden Ay’ı ile kavuşum yapıyor olması halkı memnun edecek gelişmeleri ve bir kadının elini temsil etmektedir.

Uranüs ve Güneş kavuşumunun 11. Evde olması meclis ve parlamentoyu ilgilendiren ummadık, sarsıcı gelişmeleri işaret etmektedir. Düzenin bozulacağı, kaotik durumları tetikleyebilir. Merkür’ün bu alanda tutulma sırasındaki retrosu ise iletişimde yaşanacak aksaklıklar, geçmişten gelen skandalların ortaya çıkması, basın ve sosyal medyada yavaşlamalar, kısıtlanmalar ve sorunlar görülebilir. Tutulmanın haritanın tepe noktası ile olan üçgen görünümü ise ülkenin yönetimi ile ilgili konuların olumlu olacak sonuçlarına da işaret etmektedir.

Tutulmanın yöneticisi Mars haritanın 1. evine yerleşmiş. Bu durum halkın hissiyatı ile yakından ilgilidir. Coşkulu, aktif ve gözü kara bir tutumda olduklarını söyleyebiliriz. Pek tabi ki Yengeç burcunda vatan, millet, Sakarya duyguları coşacaktır. Güvenlik ve korunma gereken durumlar ortaya çıkabilir. Güvenlik kuvvetleri ve askeri ilgilendiren konular gündeme gelebilir. Özellikle haritanın natal Satürn’ü ve transit Mars arasındaki stresli görünüm krizli ve mücadele gerektirecek konuların devlet yönetimini ilgilendirdiğinin ve Hükûmetin zor durumda olduğunun işaretidir.

Aynı zamanda uluslararası alanda savaş ve savunmayı gerektiren konuların ön plana çıkabileceği, sınırlarımızı korumak adına adımların atılmak durumunda kalınacağı gibi durumlar da ortaya çıkabilir.

Gelelim burçlara olan etkilerine, lütfen önce yükselen burcunuzu okuyunuz!

Pek tabi öncelikle Boğa ve Akrep ve ardından Aslan ve Kova burçları özellikle hayatlarının önemli alanlarında başta ilişkiler, evlilik, ortaklıklar, iş hayatı ve ailelilerini ilgilendiren konularda önemli bitiş ve başlangıçlar yaşayabilirler. İşin içinde Uranüs de olduğu için ani gelişen, sarsıcı ve sürpriz gelişmelere hazırlıklı olmalılar. Eğer bireysel haritalarınızı biliyorsanız bu 4 burcun 13-14-15-16derecelerinde gezegenleri, yükselen burç ve önemli aksları bulunanlar da kadersel ve ani gelişen durumlardan birebir etkilenecektir.

Tutulmadan olumlu etkilenecek burçların başında Yengeç, Balık, Oğlak ve Başak burçları gelmektedir. İşin içinde Uranüs de olduğu için ani gelişen ve sürpriz gelişmelere hazırlıklı olmalılar. Eğer bireysel haritalarınızı biliyorsanız bu 4 burcun 13-14-15-16 derecelerinde gezegenleri, yükselen burç ve önemli aksları bulunanlar da kadersel ve ani gelişen olumlu durumlardan birebir etkilenecektir.

Koç- 8. Evde gerçeklesen tutulma, krizleri tetikliyor olacak. Özellikle ortaklaşa kazançlar, alacak verecek, bankacılık işlemleri, prim, bonus, nafaka, miras gibi gelirlerde ani ve beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Tutulmanın yöneticisi Mars 4. Evinizde ilerliyor yani bu enerji aileyi, yuvayı, aile büyükleri ile ilgili ilişkilerinizi yöneten alanda çatışmalar ve anlaşmazlıkları körükleyebilir. Sinirle kalkan zararla oturur dikkatli olmanızda fazda var!

Boğa 7. Evinizde gerçeklesen tutulma, ikili ilişkileriniz ile ilgili önemli bitiş ve başlangıçları tetikleyecek. Ani gelişen ve sok yaratan gelişmeler olabilir. Bu süreçte iş ortaklarınız, üstleriniz ya da eşinizin iş hayatı ile ilgili önemli kadersel gelişmelere hazırlıklı olmalısınız. Tutulmanın yönetici Mars’ın Yengeç burcundaki seyahati sizi 3. Evinizden desteklemektedir. Bu alan iletişim, anlaşmalar, kardeşler ve yakın çevreniz ile ilgilidir. Bir kısım Boğa burcu bu süreçte kazançlı anlaşmalara imza atabilir ancak 16 Mayıs (Merkür retrosunun sona erip hızlı pozisyona geçtiği) tarihini beklemekte fayda var.

İkizler- 6 evinizde gerçeklesen tutulma iş hayatınızla ilgili önemli kararları, bitiş ve başlangıçları tetikleyebilir. Uzun suredir uğraştığınız konular sonuç bulabilir. Önemli sorumluluklar almak alabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili süregelen konularda sonuçlar gelebilir. Ani ve sürpriz gelişmelere hazırlıklı olun. Tutulma yöneticisi Mars’ın 2. Evinizdeki seyahati kazançlarınızı ilgilendiren konularda hareketliliği göstermektedir.

Yengeç- Tutulma aşk hayatınızı, ilişkilerinizi, çocuklarınızı ve hobilerinizi yöneten alanda sizi destekleyici bir etkide olacaktır. Bu konularla ilgili ani bitiş ve başlangıçlara hazırlıklı olun. Gelecek planlarınızın üzerinden geçebilirsiniz. Borsa ve riskli yatırımlarla ilgili iniş ve çıkışlı bir süreç olabilir. Sosyal çevreniz ve arkadaş grupları içinde önemli ve sürpriz haberler olabilir. Tutulmanın yöneticisi Mars sizin burcunuz Yengeçte seyahat etmektedir. Bu süreçte motivasyonunuz ve enerjinizin oldukça yüksek olduğunu söyleyebilirim. Ancak hırsınızı kontrol etmenizde fayda var aksi takdirde çatışmalara neden olabilir.

Aslan- 4. Evinizde gerçekleşecek tutulma eviniz, yuvanız, aileniz ve aile büyüklerinizi ilgilendiren konularda ani ve sürpriz gelişmelere neden olabilir. Bazı Aslanlar taşınırken, bazıları tadilat, ev alıp, satma ya da aile içi pürüzlerle mücadele etmek durumunda kalabilirler. Uranüs’ün 10. evinizdeki konumu nedeniyle is hayatiniz ve sosyal statünüzü ilgilendiren konularda beklenmedik gelişmeler, önemli bitiş ve başlangıçlar yaşanabilir. Tutulmanın yöneticisi Mars’ın Yengeç burcunda ve 12. evinizdeki transiti içsel huzursuzluklar, tepkilerin gösterilememesi, gizli yürütülen konular, sırlar ve gizli düşmanlıkları göstermektedir. Tüm bu konularla ilgili aydınlanmalar yaşayabilirsiniz.

Başak- 3. evinizde gerçekleşecek olan tutulma iletişim, anlaşmalar, imzalar, seyahatler, kardeş ve yakın çevre ilişkileriniz ile ilgili ani, sürpriz ve beklenmeyen bitiş ve başlangıçları tetikleyecektir. Bu süreçte karlı bir anlaşmaya imza atmak isteyebilirsiniz ancak 16 Mayıs (Merkür retrosunun sona erip hızlı pozisyona geçtiği) tarihini beklemenizde fayda var. Tutulma yöneticisi Mars’ın size destekte olduğu Yengeç burcu transiti gelecek planlarınız ile ilgili hareket halinde olduğunuza özellikle guruplar içinde motivasyonunuz ve enerjinizin arttığı durumlara işaret etmektedir. Arkadaşlarınız yüksek enerjiniz dolayısıyla anlaşmazlıklara girmemeye dikkat edin. Haberler olabilir.

Terazi- Haritanızın 2. Evinde gerçekleşecek olan tutulma maddi ve manevi değerlerinizi ilgilendiren konularda önemli, ani ve sürpriz gelişmeleri tetikleyecek. Bu alan kazançlarımız ve cebimizdeki para ile ilgilidir. Kazançlarda iniş ve çıkışlar, para harcamak, bir şey satın almak, yatırım yapmak, elinize ani bir para geçmesi ya da kaybı gibi durumlar tetiklenebilir. Tutulmanın yöneticisi Mars Yengeç burcunda ve haritanızın tepe noktasından geçmektedir. Bu alan kariyeriniz ve sosyal statünüzü gösteren alandır. Demek ki bu konularda hareketliliklerin yaşanacağı, enerji ve motivasyonunuzun yüksek olduğu bir süreçtesiniz.

Akrep- Tutulma burcunuzda gerçekleşiyor. Hayatinizin birçok önemli alanında ani, sürpriz ve beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Bunların başında ikili ilişkileriniz geliyor, evliliğiniz, partneriniz ve ortaklıklarınızda beklenmedik bitiş ve başlangıçlar yaşanabilir. Bunun yanı sıra sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir süreçtesiniz, ailevi ve iş hayatı ile ilgili sıkıntıların sağlığınızı bozmaması adına krizden uzak durmak, sakin kalmak, meditasyon yapmak, dua etmek ya da sessiz sakin yerlerde (deniz kenarları gibi) yürüyüşler yapmak iyi gelebilir. Tutulmanın yöneticisi Mars Yengeç burcunda ve haritanızın 9. evinden size destek vermektedir. Bu alan yurtdışı, yabancılar, mahkemeler ve akademik çevreleri anlatır. Tüm bu konularda aksiyonun ve hareketliliklerin yaşandığı bir döngüdesiniz. Tutulma etkisi ile hayata karşı bakış açınızı da yenilemek adına adımlar atabilirsiniz.

Yay- Haritanızın 12. Evinde gerçekleşecek olan tutulma ani ve sürpriz bir şekilde saklanan sırları ortaya dökebilir. İşin içinde Uranüs de olduğu için is hayatiniz ve günlük rutininizi ilgilendiren kişi ve konularda önemli bitiş ve başlangıçlar yaşanabilir. Sağlığınıza önem vermeniz gereken bir donemden geçiyorsunuz. Kontrollerinizi aksatmamanızda yarar var. Tutulmanın yöneticisi Mars Yengeç burcunda ve haritanızın 8. Evinden geçmektedir. Bu alan krizleri, ortaklaşa kazançları, borç alacak dengesini, başkasının parasını, bonus, prim, nafaka ve miras gibi konuları yöneten alandır. Tutulma ile tüm bu konularda hızlanmalar ve aksiyon söz konusu olacaktır. Ameliyat gerektiren durumlar söz konusu olabilir.

Oğlak- Haritanızın 11. Evinde gerçeklesen tutulma sosyal çevreniz, gruplar ve arkadaşlarınız arasında önemli bitiş ve başlangıçlara neden olacak konuları tetikleyebilir. Bu süreçte is hayatiniz kaynaklı gelir gider dengenizde değişimler yaşanabilir. Ayrıca bu alan gelecek planlarınızı temsil eden alan olduğu için gelen haberler neticesinde yenilikler söz konusu olabilir. Bu süreçte yine ikili ilişkileriniz ve çocuklarınızı ilgilendiren konularda olumlu olacak ani ve beklenmedik haberlere hazırlıklı olun. Tutulmanın yöneticisi Mars karşıt burcunuz olan Yengeç burcunda ilerliyor ve tutulma ile evliliğiniz, partneriniz ve ortaklıklarınız ile ilgili konularda aksiyon ve hareketlilik dikkat çekiyor. Çatışmalara ve gerginliklere dikkat edin. Ayrıca bu alan imzalar ve anlaşmalarla ilgili olduğu için tutulma ile bu konular gündeme gelebilir fakat her turlu imza için 16 Mayıs (Merkür retrosunun sona erip hızlı pozisyona geçtiği) tarihini beklemekte fayda var.

Kova- Tutulma haritanızın 10. evinde yani kariyerinizi ve is hayatinizi ilgilendiren alanda gerçekleşiyor. Eğer çalışmıyorsanız bu alan aynı zamanda partnerinizin is hayati ile ilgili gelişmeleri de gösterir. Ayrıca evlilik ve boşanma ile ilgili konularında temsilcisidir. İşte tüm bu başlıklarla ilgili ani, sürpriz ve beklenmedik gelişmeler yasayabilirsiniz. Uranüs’ün haritanızın 4. Evindeki konumu eviniz, yuvanız ve aile büyükleriniz ile ilgili ani gelişmeleri tetikleyebilir. Tutulmanın yöneticisi Mars Yengeç burcunda ve haritanızın 6. evinde ilerlemektedir. Bu alan günlük rutininiz, çalışma koşullarınız ve sağlığınız ile ilgilidir. Bu süreçte is yerinizde ya da günlük hayatınızda muhatap olduğunuz kişilerle çatışmalardan kaçınmanızda fayda var. Enerjiniz ve motivasyonunuzun yüksek olması ve her şeye yetişme çabanız sağlığınıza zarar verebilir. Biraz yavaşlamanızda fayda var!

Balık- Haritanızın 9. Evinde gerçekleşecek olan tutulma ani ve beklenmedik seyahatleri, is hayatiniz ve yurtdışını, yabancıları ilgilendiren konuları, mahkemeleri ve üniversitelerle ilgili gelişmeleri olumlu bir şekilde tetikleyebilir. Birçok balık burcu için önemli ticari girişimler ve ortaklıklar adına uzun vadeli başlangıçlar olabilir. Ancak herhangi bir imza için 16 Mayıs (Merkür retrosunun sona erip hızlı pozisyona geçtiği) tarihini beklemekte fayda var. Tutulmanın yöneticisi Mars size destekte olduğu Yengeç burcundan ve haritanızın 5. evinden geçmekte. Bu alan aşk hayatınız, ikili ilişkileriniz, çocuklarınız ve hobilerinizi ilgilendiren alandır. Ayrıca borsa ve riskli yatırımlarla ilgilidir. Tüm bu konularda hareketliliğin yaşanacağı, hızlı ve cesur kararların alınacağı bir süreçtesiniz.

Herkese sevgiler,

Işıl Nolan

 

0 yanıt

  1. Its such as you learn my mind! You seem to understand a lot about this, like you wrote the
    e-book in it or something. I think that you simply could do with a few percent to pressure the message home a bit, however
    instead of that, this is excellent blog. An excellent read.
    I will definitely be back.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir