Transit Satürn bir burçta ileri ve geri hareketlerle ortalama 2.5 yıl kalır.Bir burca ilk giriş yaptığında ve özellikle bireysel haritalarımıza göre bizleri etkileyecek bir noktaya geldiğinde, yaşanacak konu her ne ise çoğunlukla 3 bazı durumlarda ise 2 kez vurgulanır! Genellikle bu süreç 1 yıl civarındadır. Özellikle, Satürn’ün kare ve karşıt açıları hayatlarımızda çetin ve zorlu zamanları gösterir.

Diyelim ki Başak burcunun 10 derecesine yerleşmiş bir Güneş’iniz var ve Balık burcundaki transit Satürn Güneş’inize 90 derecelik zorlu bir açı yapacak. Bu durumda yaşayacağınız mücadelelerin, kısıtlanmaların veya zorlanmaların hayatınızın hangi alanında ortaya çıkacağını genellikle Satürn 5 derecelere yaklaştığında hissetmeye başlarsınız. Konular ve gündemler bir bir oluşmaya başlar. Tam kare yaptığı 10 dereceye geldiğinde ise artık  somut olarak bu konu gündemdedir! İlk şoku bu süreçte yaşarız!

Sonrasında Satürn retro yaparak tekrar ilk başladığı noktaya geri döner. Bu enerji aslında bizlere bir ilk değerlendirme yapabilmek için bir mola zamanıdır. Başımıza ne geldi ve neden geldi tüm bunları analiz etmek adına önemli bir süreçtir! Mücadele çetin bir şekilde devam eder!

Ardından, Satürn aynı yolu tekrar ilerleyerek aynı noktaya üçüncü kez gelir! Artık, bu aşamada hayatımızda her ne oluyorsa olan sorunları çözmek adına yollar bulmaya ve olan sorunun merkezine inerek çıkartmamız gereken dersleri görmemize olanarak verir. Ne kadar akılcı, sağlamcı ve ilkeli davranırsak o kadar sağlam ilerleriz.

Genellikle, Satürn transitlerinin hayatlarımıza karmik enerjiler getirdiğini unutmayalım. Bu yüzden, almamız gereken dersin ne olduğunu anlamak ve ona göre yol almak önemlidir!

Kısacası, Satürn’ün bu 3 aşamalı yolu bizlere hayatlarımızda birşeyleri düzeltmemiz için fırsatlar vermek içindir. Tamamen yeni sayfalar açarak birçok döngüyü değiştirir. Bazen sağlığımızla bazen sevdiklerimizle veya ailemizle bazen de iş hayatımızla veya parayı ilgilendiren konularla sınanabiliriz. Ancak, evrenin belirli bir düzeni olduğunu unutmayın! Hayatlarımızda olanların büyük resimde her zaman daha iyi bir sebebi vardır….

Sevgiler,

Işıl Nolan

0 yanıt

  1. It is appropriate time to make some plans for the longer term and it’s time to be happy.
    I’ve read this submit and if I may just I want to recommend you some
    fascinating things or tips. Perhaps you can write subsequent articles relating to this
    article. I want to learn more issues about it!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir