Bugün Oğlak burcunun 12 derecesinde bir yeni ay gerçekleşiyor. 

Senenin ilk yeni ayı hayatlarımızda yeni başlangıçları temsil ediyor olacak.
Oğlak burcu otorite ve kuralları temsil eder. Düzen kurmak, yapı inşa etmek ve ilkeli davranmak ile ilgilidir.
Yeni ay sırasında Venüs’ün yine Oğlak burcunda geri harekette olması ve Plüton ile de kavuşuyor olması ikili ilişkilerde ve otorite ile olan ilişkilerde problemlere ve güç savaşlarına dikkat çekiyor. 
Aşırı hırs ve plütonik davranışlar yıkımlara yol açabilir. Kontrollü davranan, mantığı seçebilen ve sakin kalabilenler kazanır.
Yeni ayın yönetici gezegeni Satürn ise Kova’da ve Boğa burcundaki Uranüs’den kare etkide yani bu yeni ayla beraber hayatlarımızda süpriz yenilikler hızlı ve sarsıcı bir şekilde oluşabilir. 
Satürn ve Mars arasındaki destekleyici açı ise motivasyonumuzun yüksek ve cesur olacağımızı gösteriyor. 
Yeni ay sırasında bir başka ilgi çeken görünüm ise Jüpiter ve ay düğümleri arasıdaki t-kare enerji. Jüpiter Yay burcunun yönetici gezegeni olarak yine Yay burcunda olan Güney ay düğümüne kare yapacak. Yani özellikle yurtdışı, yabancı ülkeler, seyahatler ile ilgili yeni kararları tetikleyebilir gibi duruyor. Bunun yanı sıra iletişim, haberleşme, sosyal medya, üniversiteler ve hukuksal konularda bazı yeni ve süpriz gelişmeler ve kararlar gelebilir. 
Genel olarak ekonomi açısından da oldukça önemli bir ayda olduğumuz zaten aşikar yeni kararlar, devlet tarafından konulacak yeni kurallar, yeni para politikaları vs yeni ayla beraber hızlanıyor.
Koç – Yeni ay ile beraber kariyeriniz ile ilgili süpriz haberlere ve gelişmelere hazırlıklı olun! Özellikle cebinizdeki para ve kazançlarınızla ilgili gündemler var.
Boğa – Seyahatler, yurtdışı ve yabancılar, eğitim, mahkemeler, ticari girişimler ve hayat felsefiniz ile ilgili sizi destekleyen bir yeni ay olacak. Kariyerinizi ilgilendiren hızlı ve yeni başlangıçlar var.
İkizler – Alacak verecek denegeniz, sahip olduğunuz ortaklaşa kazanç ve yatırımlar, krediler, vergiler, miras ve nafaka gibi parayı ilgilendiren alanda gerçekleşecek yeni ay toplumsal statünüzde ve kariyerinizde değişimleri tetikleyebilir.
Yengeç – İlişkilerinizin mercek altında olduğu bir süreçtesiniz. Eski ilişkiler tekrardan canlanabilir. İş hayatınızda değişimler olabilir. Eşiniz ya da ortaklarınızın gelirleri ve iş hayatları ile ilgili yeni başlangıçlar tetikleniyor.
Aslan – Günlük rutininizde ve çalışma koşullarınızda değişimler ve yeni başlangıçlar söz konusu. Ofis ortamınız, çalışma arkadaşlarınız ve sağlığınız vurgu alıyor. Diete başlamak için çok güzel bir zaman.
Başak – Aşk hayatınızında yeni başlangıçlar söz konusu özellikle eski ilişkiler canlanabilir. Çocuklarınızın hayatlarını ilgilendiren yenilikler olabilir. Günlük rutininiz değişiyor özellikle iş hayatınızla ilgili bazı kadersel temalar ortaya çıkabilir.
Terazi – Eviniz, yuvanız ve ailenizi ilgilendiren yeni başlangıçlar söz konusu. Taşınmak, mal mülk edinmek ya da satmak söz konusu olabilir. Aile büyüklerini ilgilendiren gündemler olabilir.
Akrep – Yeni anlaşmaların tetiklendiği bir süreçtesiniz özellikle yakın çevre ve kardeş ilişkileriniz dikkat çekiyor. Evinizi, yuvanızı ilgilendiren konularda sorumluluklar artabilir ve yeni haberler alabilirsiniz. 
Yay –  Harcamalarınız artabilir, yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Kazançlarla ilgili süpriz haberler alabilirsiniz. Yakın çevre ve kardeşleriniz ile aranızda oara alışverişi olabilir. 
Oğlak – Hedefler ve yeni kararlar ! Kazançlarınızı ilgilendiren konularda haberler ve sorumluluklar süpriz bir şekilde tetiklenebilir. Sağlığınız mercek altında, dış görünüşünüz ile ilgili değişim yapmak için uygun bir süreç değil. 
Kova – Geçmiş, yüzleşmek ile korktuğunuz konular, ilişkilerinizi ilgilendiren sırlar ortaya dökülebilir. Satürn’ün burcunuzdaki konumu sizden kararlı ve ilkeli davranmanızı bekliyor. Yeniye ayak uydurmak durumunda kalabilirsiniz.
Balık – Sizlere yarayacak bir yeni ay olacak. Amaçlarınızı ve hedeflerinizi yenileyeceğiniz gelişmelere hazırlıklı olun. Kariyeriniz ve gelirleriniz öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir