Merkür 13 Aralık’da 8 derece Oğlak Burcunda başlayacağı retroyu 2 Ocak’da 22 derece Yay burcunda bitirecek! Senenin son merkür retrosu 20 derecede oluşacak Yay burcundaki yeni ay ile aynı gün başlayıp 2 Ocak’da yeni ay derecesini tetikleyerek düz pozisyona geçecek. Demek ki retronun başlangıcı ile hayatlarınızda ilgili alanlarda bazı yenilikler veya başlangıçlar yaşanabilir. Ancak detaylara ve anlaşmalara azami dikkat!

Merkür her yıl genellikle 3 kez retro yapar. Yani bizlere hayatımızın çeşitli alanlarında biraz duraklama, elimizdeki işleri değerlendirme ve yeni gelecek olana yer açmak için eskiyi bitirme fırsatını verir.

Aynı zamanda Merkür’ün ve geri gittiği burcun doğası ve sembolleri her ne ise o konularda bazı gecikmeler, yanlış anlaşılmalar veya yavaşlamalar yaşanabilir. Ancak, olaylar karşısında neyin işlemediği ile ilgili kafanız netleşir.

Oğlak burcunun temsilcisi Satür’ün Balık burcundaki seyahati ise bu retroda işin içine sezgilerimizi ve empatiyi de katmamız gerekliliğini vurgulamasıdır.

2023 yılının son Merkür retrosu Oğlak burcunda başlayacak. Yani,

✔️ İş hayatında seneyi kapatmak adına detaylı bir çalışma yapmak, gözden kaçan konuları iyi irdelemek ve sonra yaparım dediğiniz her şeyi bitirme zamanı. Uzun süreli hedeflerinizi değerlendiriyorsunuz!

✔️ Yanlış anlaşılmalara ve otorite konumundaki kişilerle iletişim problemlerine dikkat!

✔️ İş anlaşmaları, kontratlar veya resmi evraklara bu süreçte imza atmamakta fayda var. Ancak, atmak zorundaysanızda dikkat edin.

✔️ Oğlak burcu doğası gereği her işte presiplerini öne koyar. Emin adımlar atmak ve disiplinli olmak ister. Ancak, retro Merkür bu sefer işleri önünüze isteğiniz kadar açık ve net birşekilde sunmayabilir. 11 Ocak’da ki Oğlak yeni ayına kadar olaylar havada kalabilir, netleşmeyebilir!

✔️ Para ve ekonominizi ilgilendiren  konularda gecikmeler, kararların gecikmesi ya da ilgili yerlere ulşamaması gibi durumlar oluşabilir.

✔️ Merkür düşünce ve iletişim şeklimizi  gösterir. Özellikle Oğlak burcundaki retro boyunca daha karamsar, endişeli ve ifadelerimizde sert olabiliriz.

22 Aralık da Merkür’ün Yay burcunda gerilemesi ve bu esnada puslu ve sisli belirsizliklerin gezegeni Neptün ile yaptığı kare açı bizi özellikle,

✔️ Seyahatlerde gecikmeler, iptaller, bavulların kaybolması gibi durumlara itebilir!

✔️ Yay enerjisi her ne kadar bizleri daha pozitif hissetmeye yöneltsede kafamız karışık, neyin doğru neyin yanlış olduğu ile ilgili net olamayabiliriz.

✔️ 2023 yılını dikkatlice analiz etmek ve 2024 yılı hedeflerini koymak isteyebilirainiz ancak emin olamayacağınız durumlar ve soru işaretleri olacaktır.

✔️ Bu süreçte sınavları olan öğrenciler içinde belirsizliklerle dolu bir dönem olabilir. Detaylarda dikkatli olmakta fayda var.

İşin özeti sene sonuna hedefler, kararlar ve seyahatler açısından belirsizliklerle giriyoruz. Bunu bilip ona göre sabırlı ve yedek planlarla girmek iyi olacaktır.

Bu retrodan en çok stresli bir şekilde etkilenecek olanlar yükselen burcu, Güneş burcu ve önemli gezegenleri Oğlak, Yengeç, Terazi, Koç, İkizler ve Aslan burcunda olanlar olacaktır.

Sevgiler,

Işıl
Işıl

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir