Herkese merhabalar,
Grip salgınından nasibini almış ve yatak döşek yatan biri olarak sizlerle yine de bugün olan Ay tutulması ile ilgili bir şeyler paylaşmak istedimJ
2018 yılına baya bir yoğun girdik ve tutulma mevsimi de yılın bu ilk Ay tutulması ile başlıyor. Aslan burcunun 11 derecesinde gerçekleşecek olan tutulma (asilin topuğu) Ağustos 2017’de gerçeklesen tutulmanın bir devamı olarak karşımızda. Yani yeni bir 6 aylık dönem başlarken aynı zamanda da geçmişi kapatıyoruz.
Bir sabit burç olan Aslan burcunda gerçeklesen ay tutulması aynı zamanda bir ay içinde gerçeklesen 2 dolunaydan sonuncusu olması nedeniyle de Mavi ay olarak adlandırılıyor. Yani Ocak ayı içerisinde 2 dolunay ve bir yeni ay geçirmiş olduk. Aynı zamanda bu dolunay Dünya’ya daha yakın gerçekleşiyor ve etkisi de bir o kadar büyük olacaktır.
Sabit burçlarda bir tutulma gerçekleştiği zaman hayatlarımızda yavaş gerçekleşen ama kalıcı olan önemli değişikliklere işaret eder. Bu tutulmadan özellikle Aslan, Akrep, Boğa ve Kova burçları daha çok etkilenecektir.
Ay tutulması Ankara’ya göre saat 15:20’de gerçekleşecek. Bu sırada anın haritasında Yengeç burcu yükselmekte. Astrolojide, Yengeç burcu ve gezegeni Ay, duygularımızı, bilinçaltımızı, alışkanlıklarımızı, anılarımızı, ruh halimizi, annemizi, annelik içgüdülerimizi, beslenmeyi, evimizi ve güvenlik ihtiyacımızı temsil eder. Bu yüzden bu ay tutulması bu konularla ilgili vurgunun çok fazla olduğunu bize söylemektedir.

Tutulma esnasında Ay ve Ceres, Güneş ve Venüs kavuşumu göze çarpmaktadır ve Ay’a Neptün’den 150 derecelik bir açı bulunmaktadır. Tüm bunları biraz açacak olursak Ay-Ceres kavuşumu; Ceres hasat tanrıçası olarak bilinir ve insanlar için ekilmiş olan bereketli toprakları ifade eder. Ceres aynı zamanda beslenmek ve beslemeyi anlatır, annelikle yakından ilgilidir. Bu durumda annelik temaları, dişiliğin, hamileliğin, doğum ve çocukların ön planda olduğu zamanlara vurgu yapmaktadır. Ayrıca Ay tutulmasının Aslan burcunda gerçekleşiyor olması da doğası gereği yine çocukları temsil eder. Bunun yanında yaratıcılık, sanatsal faaliyetler, hobiler ve aşk ilişkileri ile ilgili durumları da göstermektedir.

Güneş -Venüs kavuşumu ise, yine isin içinde duyguların, estetiğin, güzellik ve uyumun olduğunu bize anlatıyor. Bu tutulma ile birlikte özellikle kadınlar için bir özgürleşme, zincirlerinden kurtulma ve kötü olanı arkada bırakma, radikal kararlar alma, tek başına hareket etme temaları ön planda olacaktır. Geçmişten gelen ve beynimizin bir kösesine sakladığımız eski kırgınlıklar ve hesaplaşmalar su yüzüne çıkacaktır. Erkek otoritesine karşı çıkıp kendi ayakları üzerinde duran kadınlar ile bol bol karşılaşabiliriz. Hatta tek başıma çocukta büyütürüm, çalışırım da deyip kurbanı olunan ilişkiler biranda sona erebilir. Tabi tüm bu adımlar atılırken duygusal anlamda, ev, yuva, annelik ile ilgili konularda zorlanmalar olabilir. Bu alanlarda atılan adımlara dikkat edilmelidir. Beslenme ile ilgili konularda özellikle çocuklar için (zehirlenmeler olabilir) bu zamanlarda ekstra hassas olmalıyız. Kronik hastalıklara özelliklede ani kalp rahatsızlıklarına açık olduğumuz bir dönemdeyiz.
Burçlara göre kısa kısa;
Koç: Aşk hayati, çocuklar, hamilelik
Boğa: Yuva, ev, kökler, baba
İkizler:Kardeşler, yakın çevre, iletişim, seyahatler
Yengeç: Para, gelir-gider dengesi
Aslan: İlişkileriniz, motivasyonlarız, egonuz
Başak: Bilinçaltımız, içgüdülerimiz
Terazi:Arkadaşlar ve gruplar
Akrep:Kariyer, mesleki fırsatlar
Yay: Uzak mesafe yolculuklar, yabancılarla haberleşme
Oğlak:Ortaklaşa kazançlar, vergi, miras, borçlar
Kova:Evlilik ve ortaklıklar
Balık: Sağlık ve günlük rutin, beraber çalıştığımız insanlar
Sevgiler,

Işıl Nolan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir