Roma mitolojisinde Jüpiter, Yunan mitolojisinde Zeus, yani tanrıların tanrısı ve en büyüğü, göklerin hâkimi, bolluk ve bereketin temsilcisidir.
Güneş sistemimizdeki en büyük gezegendir. Bu nedenle gökyüzünde parlaklığı ile hemen fark edilir. Zodyak’taki turunu ortalama 1 yılda tamamlar. Bu durumda, her burç Jüpiter’in nimetlerinden, şans ve bereketinden 12 yılda bir faydalanır. Jüpiter girdiği burcun iyi ya da kötü özelliklerini büyüteç görevi görerek çok daha fazla ön plana çıkartır.

 

Jüpiter, büyümek, genişlemek, bilgi, bilgelik, öğrenmek, öğretmek, hak ve adalet, inançlar, felsefeler, seyahatler, vicdan, şefkat ve yardımseverlikle ilgilidir. Bireysel doğum haritalarımızda Jüpiter’in düştüğü alan şanslıolduğumuz konuları, nasıl korunduğumuzu ve neyin üzerine daha çok yoğunlaşırsak genişleme ve büyümepotansiyelimizin daha yüksek olduğunu gösterir. Örneğin, Jüpiter’i Yengeç burcunda olan bir kişi oldukça sevgi dolu, merhametli ve sevdiklerine karşı aşırı korumacı olurken, Jüpiter’i Terazi burcunda olan bir kişi ilişkiler, adalet, denge ve sanat gibi konularda başarılı ve ilgilidir.

 

26 Mayıs’ta transit Jüpiter 10 Mayıs 2025 tarihine kadar kalacağı İkizler burcuna giriş yapıyor olacak. Şimdi gelin Jüpiter’in bu yeni yolculuğunun kişisel ve kolektif alanda bizlere neler getireceğine derinlemesine bir bakalım.

 

Jüpiter astrolojide genişlemek, büyümek, fırsatlar, bolluk ve bereket ile ilişkilendirilirken, İkizler burcu Merkür yönetiminde iletişim, haberleşme, eğitim, öğrenmek, zekâ, seyahatler, ticaret, merak ve esnek olabilmek ile ilgilidir.
Jüpiter, Yay ve Balık burçlarının temsilcisidir, bu nedenle İkizler ve Başak burcunda yani Merkür’ün yönettiği iki burçta rahat edemez. Bunun en önemli nedenlerinden birisi bu burçlarda analitik düşünce ve mantık ön plandadır, yani inançlar ve sezgiler karar verirken dikkate alınmaz.
Yay burcu temsilcisi Jüpiter’in İkizler burcunda rahat edememesinin bir başka nedeni ise İkizler burcunun yüzeysel bilgi ile Yay burcunun ise derinlemesine bilgiyle ilgilenmesidir. İkizler burcu kendine yeten bilgiyi alır ve başkasına iletmek için yola çıkar, etraflıca araştırmak istemez.
Bu nedenle Jüpiter’in İkizler burcu yolculuğundayüzeysellikten kaçmak ve elimizi taşın altına sokarak daha derin ve kapsamlı araştırmalar yapmak bize çok daha fazla fayda sağlayacaktır.
İkizler burcu fikirlerin çeşitliliği, olaylara objektif olarak bakabilmek ve öğrenme arzusuyla ilgilidir. Bu nedenle de farklı fikirler edinmek ve mantığa en yatkın olana karar verebilmek için çok fazla iletişim kurmak ve farklı opsiyonları görmek ister.
Demek ki önümüzdeki bir sene boyunca en anahtar nokta değişime ayak uydurabilmek ve iletişim becerilerimizde artan esneklik ile fırsatlara açık olabilmektir.
Bu süreçte teknolojinin yardımı ile iletişimi ve haberleşmeyi çok daha kolaylaştıracak yeni buluşların ortaya çıkması olasıdır.
Eğitim sisteminde vizyoner yenilikler, kişisel gelişim fırsatları, akademik çalışmalar için geniş bilgi yelpazesi ve farklı fikirlere açık olmak, yeni ve yaratıcı projeler başlatmak gibi konular çok daha fazla ön plana çıkacaktır.
Seyahatler vasıtasıyla farklı topluluklar içerisinde bulunmak, yeni insanlarla tanışmak ve bu birlikteliklerden faydalı sonuçlar çıkartmak mümkün olabilir.
Ticari girişimlerde yeni konseptler keşfedebilir, ufkunuzu genişletecek ortaklıklar kurabilirsiniz.
Ayrıca, İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür’ün genç insanları temsil etmesi nedeniyle genç liderlerin çok daha fazla ön plana çıkacağı ve söz verileceği günlerden geçebiliriz.
Bir diğer önemli nokta ise dürüst olmak ve her ne olursa olsun doğruyu söyleyebilmek olacaktır. İkizler burcu esnek ve uyanık yapısı nedeniyle bazen gerçekleri esnetebilir ya da olaylara başka yönden bakabilme kapasitesinin yüksekliği nedeniyle gerçekleri saptırabilir. Bu neden çok fazla asparagas haberle ve bilgi kirliliği ile karşılaşabiliriz.

Jüpiter’in İkizler burcunda kaldığı bu bir seneliksüreçte Merkür gezegeninin geri gittiği dönemler iletişimde, haberleşmede ve seyahatlerde yaşanabilecek aksaklıklar, yanlış anlaşılmalar, anlaşmazlıklar, gözden kaçan detaylar, hak ve adaleti ilgilendiren konularda çok daha fazla vurgu yapacaktır.

Retro Tarihleri

5-29 Ağustos Aslan ve Başak Burcu

26 Kasım – 15 Aralık Yay Burcu

15 Mart – 7 Nisan Balık ve Koç Burcu

Jüpiter en son 11 Haziran 2012 – 26 Haziran 2013 tarihleri arasında İkizler burcundan geçmiştir. Bu nedenle bu süreçte edindiğimiz tecrübelere benzer nitelikte fırsatlara, yeniliklere ve gelişmelere açıkolmalıyız.

Jüpiter’in İkizler burcu yolculuğu tabi ki öncelikle hava burçları olan İkizler, Terazi ve Kovaları ve ardından ateş burçları Aslan ve Koçları olumlu bir şekilde etkileyecek ve güzel fırsatları karşılarına çıkartacaktır.

Lütfen önce yükselen burcunuzu okuyun!

KOÇ VE YÜKSELEN BURCU KOÇ

Sosyalliğiniz, bireysel ve iş ilişkileriniz ile ilgili iletişiminiz hiç ummadığınız kadar artıyor sevgili Koç burçları. Kardeşleriniz ve yakın çevreniz ile ilgili olumlu gelişmeler yaşanabilir, küsler barışabilir. Bu süreçte yeni eğitimlere katılmak, var olan eğitim hayatında başarı sağlamak, blog yazmak, kitap yazmak, sosyal medyada aktif olmak, ticari girişimler, karlı ortaklıklar, seyahatler ve seyahatlerde karşılaşılacak olumlu fırsatlara hazırlıklı olun. Yeni bir arabaya yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

BOĞA VE YÜKSELEN BURCU BOĞA

Maddi konularda fırsatlara açıksınız. İletişim becerileriniz ve bilgi birikiminiz sayesinde, maddi kazançlarınızı artırtacak yeni yollar bulabilirsiniz. Kariyer fırsatları ile karşılaşabilir, karlı yatırımlar yapabilirsiniz. Ancak, bu etki aynı zamanda para harcama eğiliminizi de arttıracağı için lüks ve konforunuza gereksiz ve aşırı harcama yapmamaya dikkat edin.

IKIZLER VE YÜKSELEN BURCU IKIZLER

Sevgili İkizler, 12 yıl sonra şans ve bolluk gezegeni Jüpiter tekrar sizinle. Bu süreçte kendinize ve aslında sizi neyin daha çok mutlu edeceğine çok daha fazla odaklanacaksınız. İletişiminiz ve sosyalliğiniz hem özel hem de kariyer alanında oldukça artacak. Birçok yeniliğe ve fırsata açık olduğunuz bir döneme giriş yapıyorsunuz. Adeta ufkunuzun genişlediğini hissedeceksiniz. Rüzgâr sizin arkanızda iyi değerlendirin. Ayrıca kilo almaya açık bir dönem abartmamaya gayret edin.

YENGEÇ VE YÜKSELEN BURCU YENGEÇ

Bu süreç içsel büyüme ve dönüşüm potansiyelinizi arttıracaktır bu nedenle daha fazla ruhsal gelişime odaklanabilirsiniz. Yardım etmek, muhtaçlarla ilgilenmek, dua etmek, meditasyon yapmak, enerji çalışmaları vb. konular çok daha fazla gündeme gelebilir. Gizli bilgiler ya da bugüne kadar yüksek sesle söylemeye cesaret edemediğiniz konular gündeme gelebilir. Rüyalarınıza ve sezgilerinize önem verin sizlere mesajlar vermek istiyor olabilirler.

ASLAN VE YÜKSELEN BURCU ASLAN

Arkadaşlarınız ve toplulukların çok fazla aktif olacağı, iletişim potansiyeliniz arttığı sosyal bir döneme giriş yapıyorsunuz. Gruplarla daha fazla etkileşim kurabilir, onların yararına çalışabilir ve toplum önünde ön plana çıkabilirsiniz. Gelecek planlarınızı yeniliyorsunuz. Her türlü yeniliğe karşı esnek olacağınız ve destek bulacağınız bir dönemdesiniz. Gelirlerinizde artışlar beklenebilir. 

BAŞAK VE YÜKSELEN BURCU BAŞAK

Senenin kariyer ve toplumsal statü olarak en şanslısı sizlersiniz sevgili Başaklar! Kariyerde yeni fırsatlar ve büyüme potansiyellerine hazırlıklı olun. İletişim becerileriniz ve bilgi birikiminiz, kariyerinizde on plana çıkmanıza ve başarınızın artmasına vesile olabilir. Hedeflerinizi doğru belirleyin, değişime ve yeniliklere karşı esnek olun.

TERAZI VE YÜKSELEN BURCU TERAZI

Ufkunuzu genişletecek yenilikler ve fırsatlar sizinle! Sizi büyütecek ve hayatınızı hiç ummadığınız kadar çeşitlendirecek fırsatalar hazırlıklı olun. Bu süreçte akademik başarı sağlayabilir ve yeni bir statü elde edebilirsiniz. Seyahatleriniz ve yabancı ülkelerle olan iletişiminiz artacaktır, bu vesile ile karşılaştığınız kişilerden faydalar görebilirsiniz. Felsefi ve dini konulara ilgi artabilir. Çözüme kavuşmasını beklediğiniz mahkemeler var ise olumlu cevaplar bulabilirsiniz.

AKREP VE YÜKSELEN BURCU AKREP

Bu dönemde ortaklaşa kazançlarınızdan, miras, nafaka, prim, bonus, banka kredileri vb. konulardan faydalar sağlayabilirsiniz. Derinlemesine araştırmalar yapmak ve değişime açık olmak size yarayacaktır. Kendinizi kişisel anlamda dönüştürebilirsiniz ve bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Esinizin gelirlerinde artış beklenebilir. Kârlı ortaklıklar kurabilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN BURCU YAY

Bekar olan Yay burçları için uzun soluklu ve bağlılık gerektiren ilişkiler başlayabilir. Birçok Yay burcu evlilik yolunda ilerleyebilir. İlişkilerinizde iletişim ve anlayış artacaktır. Yeniliklere açık ve esnek olmanız gereken bir dönemdesiniz. Partnerinizle birlikte yeni şeyler öğrenme ve seyahat etme isteğiniz artacaktır. Kârlı ortaklıklar kurabilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN BURCU OĞLAK

Günlük hayatınızın oldukça hareketlendiği, size büyüme ve genişleme fırsatları verecek bir döneme giriş yapıyorsunuz. İş hayatında yeni fırsatlara açık olun. İş hayatında iletişim ve iş birliği potansiyeliniz artıyor. Yeni kariyer fırsatları, günlük çalışma ya da yaşam alanınızda yenilikler, yeni projeler, yeni insanlar ortaya çıkabilir. Sağlığınız ile ilgili size iyileşme fırsatı sunacak yenilikler olabilir.

KOVA VE YÜKSELEN BURCU KOVA

Aşk, romantizm ve eğlence sizinle sevgili Kovalar. Yaratıcılığınızın arttığı bir döneme giriyorsunuz. İkili ilişkilerinizde yenilikler, genişleme ve fırsatlar olabilir. Yeni ilgi alanları keşfedilebilirsiniz. Ayrıca, romantik ilişkilerinizde daha fazla iletişim, anlayış ve heyecan olabilir. Bebek sahibi olmak için oldukça şanslı bir donemdesiniz. Çocuklarınızın hayatlarında ufuklarını genişletecek ve onlara büyüme fırsatları verecek yenilikler yaşanabilir.

BALIK VE YÜKSELEN BURCU BALIK

Evinizi, yuvanızı ve ailenizi ilgilendiren ilgili konularda genişleme ve büyüme fırsatları olabilir. Yeni bir ev almak, evinizi büyütmek, aileye yeni birilerinin katılması, taşınmak, gayrimenkul alıp satmak gündeme gelebilir. Aynı zamanda, aile içinde iletişim artabilir ve süregelen problemlere akılcı çözümler bulunabilir.

Bolluk ve bereket sizinle olsun,

Astrolog Işıl Nolan

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir