9 Ekim’e kadar sürecek Venüs’ün Aslan burcu yolculuğu başladı. Her 18 ayda bir yaklaşık 45 gün retro yapan Venüs bu sefer 23 Temmuz – 4 Eylül arasında Aslan burcunda gerileceyecek.

Venüs namı diğer Afrodit, aşkın, sevginin, kendimize verdiğimiz değerin, her türlü zevk ve keyfin ve tabiki paranın gezegenidir. Haritalarımız da bulunduğu burç ve ev bu konularla ilgili önemli bilgiler verir.
Venüs Aslan burcunda seyahati boyunca haritalarımızda temsil ettiği alanlarda daha çok ön plana çıkmak, kendimizi ispatlamak, şov yapmak, alkış toplamak ve ışığımızı parlatmak isteyeceğiz. Ego patlamalarına açık bir süreç. Aslan burcu zaten kendisi sevgi ve aşkı temsil ettiği için Venüs’ün buradaki konumu özellikle tüm yaz boyunca ikili ilişkilerimize dikkat çekecek.
Güzellik, estetik ve lüks tüketime para harcamak isteyeceğimiz bir süreçteyiz.
Venüs’ün değerli madenleri ve mücevherleri  temsil ediyor olması özellikle retro sürecte önemli dalgalanmaları işaret ediyor olacak.
Koç
Venüs ileri harekette: Venüs’ün 5. evinizde ki uzun yolculuğunda aşk ve romantizmi ilgilendiren konular oldukça dikkat çekecek. Yeni ilişkiler ya da mevcut ilişkinizde ki canlanmalar sizi mutlu edecektir. Çocuklarınızın hayatlarında güzel gelişmeler olabilir. Hobi edinmek için güzel bir süreç. Eğlenceye vakit ayıracağınız güzel bir yaz sizleri bekliyor.
Venüs geri harekette: Bu süreç ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalara ya da anlaşmazlıklara açık olabilir. İsteksizlik ya da gerekli ilgi ve alakayı görmüyormuş gibi hissedebilirsiniz. Değersizlik hissi yaşıyor olabilirsiniz. En iyisi sevdiğiniz kişiye açık olmak ancak bu sürecin geçici olduğunu unutmayın. İlişkinizin geleceği için değerlendirme yapmak için bir fırsat olduğunu unutmayın. Eski aşklarınızdan haberler alabilirsiniz. Spekülatif yatırımlarınıza dikkat edin, risk almayın.
Boğa
Venüs ileri harekette: Yöneticiniz Venüs’ün 4. evinizdeki uzun yolculuğunda aileniz, eviniz, yuvanız ve aile büyüklerini ilgilendiren konular oldukça dikkat çekecek. Yeni bir eve taşınmak, tadilat yapmak, eviniz için lüks harcamalar yapmak, gayrimenkul alım ve satımı yapmak gibi konular oldukça aktif.
Venüs geri harekette: Aile içinde değerinizi ya da ev içi düzen ve kurallarınızı yeniden tanımlamak isteyeceğiniz bir süreçten geçiyor olabilirsiniz. Aile içinde geçmişten gelen özellikle parayı ya da sahip olunan taşınmazları ilgilendiren konular gündeme gelebilir. Uzun süredir beklediğiniz bir para elinize geçebilir ya da aile büyükleriniz için para harcamak durumunda kalabilirsiniz. Ev sahibiniz zam isteyebilir ya da evinizin tadilatı ile ilgili kararlar gündeminizi meşgul edebilir.
İkizler
Venüs ileri harekette: Venüs’ün 3. evinizde ki uzun yolculuğu özellikle iletişim, seyahatler, anlaşmalar, ticari girişimler, kardeşleriniz ve yakın çevre ilişkilerinizde gündemizi meşgul edeceğe benziyor.  Bu süreçte karlı anlaşmalara imza atabilirsiniz. İletişimin oldukça yoğun olduğu bir süreç. Özellikle sevdiklerinizle küçük seyahatlere çıkmak sizlere iyi gelecektir. Yakın kadın akrabalarınızdan güzel haberler alabilirsiniz. Bir eğitime başlamak için uygun bir dönem.
Venüs geri harekette: Yanlış anlaşılmalara açık bir süreçtesiniz. Özellikle konuşmalarınızda egonuzun baskın çıkmasına izin vermemenizde fayda var. Venüs değerlerle ilgili olduğu için yakın çevre ilişklerinizde önemli değerlendirmeler ve kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Sosyal hayatınızı biraz azaltıp kendi kendinize kalmak isteyebilirsiniz. Para kayıplarına neden olabilecek anlaşmalardan kaçının.
Yengeç
Venüs ileri harekette: Venüs’ün 2. evinizdeki uzun yolculuğu sırasında hem maddi hem de manevi değerleriniz ile ilgili konular gündeminizde. Para harcamaya ve lüks tüketim yapmaya açık bir süreçtesiniz, kendinizi şımartmak ve egonuzu okşamak isteyebilirsiniz. Para ile ilgili fırsatlarla karşılaşabileceğiniz, kazançlarınızda artışlar olabilecek bir dönem.
Venüs geri harekette: Kendi değerinizi sorguladığınız bir süreç olabilir. Özellikle ilişkileriniz dikkat çekecektir. Kendi önceliklerinizi tekrar gözden geçirmek ve aslında neye değdiğinizi bulmak önemli olacaktır. Para ile olan ilişkinizi, bütçenizi, harcamalarınızı, kazançlarınızı gözden geçireceğiniz bir süreçte olacaksınız. Savurganlık ve aşırı para harcama eğilimi sonucunda şapkanızı önünüze koymak durumunda kalabilirsiniz.
Aslan
Venüs ileri harekette: 9 Ekim’e kadar burcunuzda hareket edecek olan Venüs şüphesiz ki en çok sizleri etkileyecek. 1. evinizde ilerleyen Venüs sizi çok daha fazla ön plana çıkartacak. Egonuzu çok daha fazla parlatacak. Güzelliğinize, dış görünüşünüze ve sağlığınıza çok daha fazla dikkat edeceksiniz. Estetik, bakım, lüks tüketim gibi konular gündeminize gelecek. İştahınızın da arttığı bir süreç olacaktır. İkili ilişkilerinizde her zamankinden çok daha fazla beğenilmek ve pohpohlamak isteyeceğiniz zamanlardasınız.
Venüs geri harekette: Kendi değerinizi sorguladığınız bir dönemdesiniz. Belki sevdiğiniz kişiden yeteri kadar beğeni toplayamamak ya da hak ettiğinizi düşündüğünüz değeri görememek sizi bir nebze yıpratabilir. Bu süreç özellikle estetik ya da güzellikle ilgili herhangi bir yenilik yapmamanız gereken bir dönemde olduğunuza da dikkat çekiyor olacak. Yapılan işlemlerden olumsuz sonuçlar alınması yüksek bir ihtimaldir. Yine evlilik ya da önemli anlaşmaları mümkünse 4 Eylül ve sonrasına bırakmakta fayda var.
Başak
Venüs ileri harekette: 12. evinizi uzun süre tarayacak olan Venüs sizlere kendinizle kaliteli zaman geçirmek için fırsatlar sunacak. İç dünyanızda neler oluyor, ruhen nasıl bir durumdasınız? Bu süreçte meditasyon, terapi, enerji eğitimleri, dua kısacası öz benliğinize ulaşmanızı sağlayacak her türlü spritüel çalışma iyi gelecektir. İlişkilerinizde çok daha fazla fedakar ve verici olmak isteyebilirsiniz. Gizli ilişkiler gündemde olabilir.
Venüs geri harekette: Bu süreçte özellikle ilişkileriniz dikkat çekecektir. Gizli konular ortaya çıkabilir. İlişkilerinizde yolunda gitmeyen konulara çözüm bulmak adına ciddi değerlendirmeler yapmak isteyebilirsiniz. Sağlığınıza da dikkat etmeniz ve düzeltmek adına kararlar vermek durumunda kalacağınız gündemler olabilir.
Terazi
Venüs ileri harekette: Yönetici gezegeniniz Venüs’ün uzun süreli Aslan burcu yolculuğu haritanızın 11. evinde gerçekleşecek. Bu süreçte oldukça sosyal olacağınız ve hem arkadaş çevreniz hem de sosyal veya profesyonel gruplar içinde ön plana çıkacağınız gündemler olacak. Beğenilmek ve egonuzu parlatmak adına yeni atılımlarda bulunabilirsiniz. Gelecek planlarınızı yenilediğiniz ve istekli olduğunuz bir dönem. Gelirleriniz ile ilgili olumlu gelişmelere hazır olun.
Venüs geri harekette: Bu dönem özellikle gelecek planlarınız ve hedeflerinizde gerçekçi olmayan ya da bu zamana kadar göz ardı ettiğiniz herşeyi ortaya koyacak. Yeni hedefler belirlemeniz ve eskiyi temizlemeniz için fırsatlar sunacak. Arkadaşlarınız arasından size iyi gelmediğini düşündüğünüz kişileri hayatınızda çıkartabilirsiniz. Bu süreçte biraz kendinizi sosyal ortamlardan çekip yalnız kalmak isteyebilirsiniz.
Akrep
Venüs ileri harekette: Venüs uzun süreli yolculuğunu haritanızın tepe noktasında yani kariyerinizi ve toplumsal statünüzü gösteren alanda yapacak. İş hayatında daha fazla görünür olmak, beğeni toplamak, terfi almak ya da yeni fırsatları kucaklamak mümkün olabilir. Ayrıca, Venüs kalbi boş olan Akreplere iş hayatından bir aşk getirebilir. Egonuzun şiştiği ve başarılarınızın takdir gördüğü bir süreçtesiniz keyfini çıkartın ancak abartmamaya dikkat edin.
Venüs geri harekette: Bu süreç iş hayatınızda sizi boşu boşuna oyalamış olduğunu düşündüğünüz konuları ortadan kaldırmak adına uygun bir zaman dilimi. Ancak yanlış anlaşılmalara mahal vermeyecek şekilde davranmanızda fayda var. Eskiye yönelik konular tekrardan gündeme gelebilir. İtibarınızı ve değerinizi hem sorguladığınız hem de yeniden inşa etmek için adımlar attığınız bir dönemdesiniz.
Yay
Venüs ileri harekette: Venüs’ün uzun süreli haritanızın 9. evindeki seyahati yabancı ülkeler, yabancı kültürler, seyahatler, ticari girişimler, akademik konular ve mahkemeler ile ilgili sizlere fırsatlar ve çeşitli gündemler oluşturacaktır. Seyahat fırsatları, yeni bir ülkede iş ya da eğitim fırsatı, karlı iş anlaşmaları söz konusu olabilir. Bu süreçte hayata pembe gözlüklerle bakmak isteyebilirsiniz. Başarılarınızın fark edileceği ve takdir toplayacağınız bir dönem.
Venüs geri harekette: Bu süreç hayattan gerçekten ne istediğinizi, sizin için neyin önemli neyin önemsiz olduğunu sorguladığınız bir dönem olabilir. Yeni bakış açıları kazanmak ve ilerleyebilmek için bazen eski kalıplarınızı yıkmak durumunda kalabilirsiniz. Bu süreçte geçmişte yapılan atılımlarınız ile ilgili bazı pürüzlerle karşılaşmanız olası.
Oğlak
Venüs ileri harekette: Venüs uzun süreli seyahatini haritanızın 8. evinde yapıyor olacak. Bu süreçte ortaklaşa kazançlarınız, partnerinizin kazançları, miras, nafaka, prim, bonus gibi alacaklar ve yatırımlarınız ön plana çıkacak. Bu konularla ilgili olumlu gelişmeler ya da fayda sağlayacağınız durumlar oluşabilir. Kredi başvurusu yapmak için uygun bir süreç. Ortaklıklarınızla ilgili karlı anlaşmalar yapılabilir. İkili ilişkilerinizde ise tutkunun yüksek olacağı süreçler.
Venüs geri harekette: Bu süreçte kendinizi hiç birşeyden tam olarak tatmin olmuyor hissedebilirsiniz. Başkaları ile sahip olduğunuz ortaklaşa varlıklarınız ya da alacaklarınız ile ilgili problemler yaşanabilir. Para kayıpları yaşamamak adına bütçenizi ve ödemelerinizi kontrol etmenizde fayda var. İstediğiniz ölçüde miras, nafaka, prim ya da bonus alamayabilirsiniz.
Kova
Venüs ileri harekette: Venüs’ün 7. evinizdeki uzun yolculuğu ikili ilişkileriniz, evliliğiniz ve ortaklıklarınıza vurgu yapıyor olacak. Keyifli ve mutlu bir beraberliğe adım atabilir, önemli kararlar alabilirsiniz. Karlı iş anlaşmalarına imza atabilirsiniz. Sevdiğiniz kişi tarafından beğenilmek ve takdir toplamak istediğiniz bir süreç. Beraberce hayatın zevkli yönelerini tatmak ve kendinizi şımartmak isteyebilirsiniz.
Venüs geri harekette: İkili ilişkilerinizde kendi değerinizi sorguladığınız ve acaba çabalarınıza değip değmediğini değerlendirdiğiniz bir dönemdesiniz. Eskinin kalıplarından kurtulup yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Hem iş hem özel hayatınız için bir değerlendirme dönemi olabilir.
Balık
Venüs ileri harekette: Venüs’ün 6. evinizdeki uzun seyahati sırasında sağlığınızı bir bütün olarak iyileştirmek için güzel bir süreç olacak. İş hayatında ve günlük rutininizde kendinizi verimli ve keyifli hissettiğiniz bir dönemdesiniz, takdir topluyor ve beğeniliyorsunuz. Kalbi boş olan Balık burçları ise iş hayatında yeni bir aşka yelken açabilirler.
Venüs geri harekette: Günlük hayatınızda size yük olan angarya işleri temizlemek için oldukça uygun bir zaman. Özellikle iş hayatınızda ve günlük rutininizde kendi değerinizi sorguladığınız ve sırf başkalarını memnun etmek adına aşırı çaba harcadığınız ancak karşılığını alamadığınız durumlar var ise tüm bunları tekrardan düşünerek aksiyon alacaksınız. Sağlığınızı iyileştirmek için eski kötü alışkanlıkları bırakma zamanı.
Sevgiler,
Işıl

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir