Sevgili okurlar,
Hepinize taptaze ilkbaharın ilk gününden merhaba. Güneş’in 20 Mart itibariyle Koç burcuna geçiş yapması ile beraber bir döngü bitiyor ve yepyeni taze bir dönem başlıyor. Soğuk ve karlı havanın yerini güneşli ve çiçeklerin ilk goncalarını verdikleri, içimizi neşenin doldurduğu günler başlıyor. Kış donemi doğası gereği ölümle eşleştirilir. Doğa tam anlamıyla ölmüştür, hayvanlar köselerine çekilmiştir, her yer kuru ve soğuktur. Bizler daha fazla içimize döner ve evde vakit geçiririz. Adeta enerjimiz çekilir, ilkbahar dönemine kadar kendimizi nadasa çekeriz. Uzun bir kışın ardından Balık burcu enerjisi ile birlikte eskiye dair ne var ise sonuna geldik ve kapattık. Simdi ise Koç burcu enerjisi ve İlkbaharın gelmesi ile birlikte uyanışa geçme ve aksiyon zamanı.
20 Mart yani Güneş’in Koç burcunun 0 derecesine girmesi ile birlikte astrolojide de yeni bir yıl baslar. Astrolojik olarak eliptiğin göksel ekvatorla kesiştiği noktalara ekinoks denir. Yılda iki kez gerçekleşir. 20 Martta oluşana İlkbahar ekinoksu adı verilir. Kuzey yarım kürede ilkbahar, Güney yarım kürede sonbaharın başlangıcını simgeler. Güneş Ekvatora dik açı ile gelir. Bu tarihte gece ve gündüz eşittir. Güneş yüzünü Kuzey yarım küreye çevirir ve tam olarak doğudan doğar ve batıdan batar. Kuzey kutup noktasında gündüz, Güney kutup noktasında ise gece başlar. Astrolojik yeni yıl başlangıcıdır. Koç burcu ilkbaharın başlangıcını yani taze ve yeni başlangıçları temsil eder. Koç burcu doğası gereği önce ‘BEN’ der, bu yüzden de aslında küçük bir bebeğe de benzetilir. Her konuda aynı küçük bir çocuğun yeni bir şeyleri denerken ki cesareti gibi bir cesarete sahiptir ve hiç korkmadan risk alır, yeni adımlar atar, taptaze başlangıçlar yapar tüm bunları yaparken de önce kendi ihtiyaçlarını gözetir. Ego merkeze yerleşmiştir. Zodyak’ın ilk burcu, öncü ve bir ateş burcu olan Koç enerjisi tam anlamıyla bir başlatma enerjisidir, coşkuludur, inisiyatif alır, korkmaz ve maceraperesttir.
İşte ilkbaharın bu ilk gününde arkamıza aldığımız bu ateş enerjisi ile birlikte yeni adımlara ve taze başlangıçlara hazırız. Önümüzde taptaze ve yeni umutlarla dolu yeni bir dönem var. Planlarınızı iyi yapın, kendi önceliklerinizi iyi belirleyin ve cesaretle aksiyon alın. İlkbahar enerjisi bizimle…Hepinizin şansı bol olsun:)
Sevgiler,

Işıl

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir