Çok yakında AI’ın video versiyonu Sora insanlığın kullanımına açılacak.

Sora nedir gelin öncelikle biraz detaylarına inelim. Sora Dünya ahalisini tamamen çok farklı bir gerçekliğe götürecek olan yapay zekanın yeni bir versiyonu olacak.

‘Sora, yazdığınız bir metni videoya dönüştürecek.’ Evet, yanlış duymadınız siz birşey yazacaksınız ve video halini hemen görsel olarak görebileceksiniz. Aşağıdaki linkten bir örneği izleyebilirsiniz👇

“Tokyo’da deri ceketli bir kadının siyah ayakkabılarla, şehir ışıkları arasında yürümesini içeren” video isteği karşısında Sora, kadının yüzünü, saçını, kıyafetini, yürüyüşünü, arka plandaki binaları, arabaları, reklam panolarını, sokak lambalarını gibi detayları göz önünde bulundurarak bir video oluşturuyor.

İşin özeti 2024-2044 yılları arasında ki Plüton Kova çağına çok hızlı bir giriş yapıyoruz. Plüton’un temsil ettiği dönüştürücü, yıkıcı, değiştirici etkisi bu sefer kendisini Kova burcunun teknoloji, uzay, astronomi ve özgürlükler sembolleri ile gösteriyor olacak.

O zaman, biz Sora ve benzeri teknolojik buluşlara bir nevi ‘Gerçekliğin ölümü’ diyebiliriz! Artık, izlediğimiz kişilerin, olayların ya da mekanların gerçekliğini sorgulayacağımız ve tamamen farklı bakış açıları geliştirmek zorunda kalacağımız, toplumsal olarak hepberaber değişeceğimiz ve dönüşeceğimiz bir sürecin de başlangıcındayız.

Burcunuza olan etkisini ve tarihte Plüton Kova burcundan geçerken neler olduğunu öğrenmek için lütfen aşağıdaki linke tıklayın!

Sevgiler,

Işıl

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir