13 Temmuz Yengeç Burcunda Parçalı Güneş Tutulması

Herkese merhaba,
Yengeç Burcunun 20 derecesinde ve işin içinde 20 derece Oğlak burcunda bulunan Plüton’un da bulunduğu çok yoğun etkili, dönüştürecek ve dramatik değişikliklere gebe bir tutulma gerçekleşecek. Tutulma anında Ankara’ya göre yine Yengeç burcu yükseliyor olacak. 

Plüton tam derecesi ile Güneş tutulmasına karşıt yani stresli bir enerji oluştururken, toprak burçlarında Venüs-Satürn ve Uranüs arasındaki üçgen açı olumlu ve destekleyici bir enerji getirecektir. Tutulmanın gerçekleştiği derece de yani Yengeç burcunun 20 derecesinde aynı zamanda sabit yıldız Kastor da bulunmaktadır. Kastor astrolojide Merkür tarzında bir sabit yıldızdır, her türlü haberleşmeyi, kısa seyahatleri, entelektüellik gibi özellikleri temsil etmesinin yanı sıra kötü şansı da temsil eder. Bu süreçte kazalara özellikle el ayak gibi bölgelerde kırık çıkıklara, sinirsel krizlere dikkat etmeliyiz. (Merkür ve İkizler burcunun temsil ettiği alanlara dikkat)
Tutulmalar astrolojide oldukça önem arz eder. Etkisini tutulma tarihinden itibaren en çok ilk 1-2 ay içinde ama uzun vade de genellikle 6 ay suresince hissederiz. Güneş tutulması aslında yeni aydır ancak diğer yeni aylardan farklı olarak Ay Güneş’i tamamen karartır ve etkisi her ay oluşan yeni ay enerjisinden çok daha fazladır. 13 Temmuzda oluşacak tutulma parçalı olduğundan Güneş tamamen kararmayacaktır ve ülkemizden gözlenmeyecektir.
Özellikle Yengeç burcu temalarının oldukça ön planda olduğu bir döneme giriyoruz. Yengeç burcu bir su burcu olarak duyguları, sevgiyi, ailemizi, yuvamızı, anneliği, beslemeyi, vatanımızı, korumayı, sıkı sıkıya tutunmayı, bırakmamayı, güvenmekte zorlanmayı, kendi kabuğunun altına saklanmayı, korkuları ve güvenlik ile ilgili konuları temsil eder. Yeni ay enerjisi ise bir surecin kapandığını ve yeni bir sürecin başladığı zamanları gösterir. Yeni projeleri başlatmak ve eskiyi rafa kaldırmak için son derece uygundur. 
Yengeç burcunda gerçekleşen bu enerji, özellikle duygusal anlamda kendimizi yenileceğimiz bir süreci yani bizi zorlayan ve bırakmakta zorlandığımız durumlarla ilgili bir yenilenme içinde olduğumuzu gösteriyor. Ayrıca, bu yenilenme enerjisine itici bir güç olarak krizleri, dönüşümü ve değişimi temsil eden Plüton ise sancılı bir yenilenmenin eşiğinde olduğumuzu bizlere söylüyor. Evet, lafın kısası uzun zamandır cesaret edemediğimiz ve korktuğumuz değişiklikler istesek de istemesek de dramatik bir şekilde geliyor. Bu dönemde her zamankinden çok korumacı, kolay kolay güvenmeyen, şüpheci ve baskıcı hissediyor olabiliriz. Özellikle yıkıcı ve saldırgan davranışlara karşı son derece dikkatli olmalıyız. Yine aynı şekilde işin içinde Kastor ’un da bulunduğu göz önünde bulundurulursak kazalara ve saldırılara dikkat etmeliyiz. Bu süreçte kontrolün elimizden çıktığını hissedebiliriz, öncü burçlarda gerçeklesen bu tutulma ile birlikte olaylar hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde gerçekleşebilir. Kendinizi güvende hissetmeyebilir ve oldukça evhamlı olabiliriz. Sakinliğimizi koruyabilmek ve değişikliğe direnmek yerine akışta olabilmek son derece önemli.
Plüton ölümün ve tekrar doğumun yani dönüşümün gezegenidir. İşin içinde olduğu zamanlarda içinde bulunduğumuz durumu değiştirmek ve bizi dönüştürmek ister. Bunu yaparken de biraz acımasız bir şekilde ve hayatlarımızda depremler yaratarak yapabilir ancak olay gerçekleşip dönüştükten sonra arkamıza dönüp baktığımızda aslında bu değişikliğe ihtiyaç duyduğumuzu fark ederiz. Uzun zamandır hayalini kurduğumuz özgürleşme gerçekleşmiştir ancak içinden geçilen süreç kolay olmamıştır. O yüzden sonucunun bizim için gerekli olduğunu aklımızdan çıkarmadan bu sureci geçirmenizi tavsiye ederim. Ayrıca tutulma anında toprak burçlarında oluşan olumlu enerji hayatlarımıza dramatik bir şekilde dahil olan değişikliklerin sağlam temellerle destekleneceğini ve istediğimiz güven ortamının tekrardan oluşacağını bizlere müjdelemektedir.
Bu tutulma Yengeç, Terazi, Oğlak ve Koç burcunun 20’li derecelerinde gezegenleri ya da önemli aksları olanları;
9-16 Temmuz arası doğmuş olan Yengeç burçlarını
7-15 Ocak arası doğmuş olan Oğlak burçlarını
9-16 Ekim arası doğmuş olan Terazi burçlarını
7-15 Nisan arası doğmuş olan Koç burçlarını
Ve burçlarda kolektif gezegenleri (Plüton, Uranüs, Neptün) olan 1952-1953, 1963, 1971-1973, 1982-1983, 1989-1991 yıllarında doğmuş olanları, özellikle 1. dereceden etkileyecek ve hayatlarına kadersel temalı olayları getirecektir.
Tutulmalar astrolojide son derece önem arz etmektedir ve kadersel önemli değişiklikleri gösterir. Bu yüzden hayatlarınıza nasıl etki ettiği ya da edeceğine dair bireysel haritalarınızın profesyonel olarak incelenerek bilgi alınmasını tavsiye ederim.
Sevgiler,
Işıl Nolan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir