Okulların açılması ile birlikte çocuklar ve aileleri için yepyeni bir dönem başladı. Yeni eğitim döneminde tüm çocuklara ve ailelerine mutlu bir sene dilerim.
Bazı çocuklar daha yeni okula başlarken bazıları da mezuniyete doğru son adımı atmak için hazırlanıyorlar. Her ne yaşta olurlarsa olsunlar anne ve babalar için çocuklarını en iyi şekilde desteklemek, yeteneklerini doğru bir şekilde yönlendirmek, potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olmak ve zayıf yönlerini hafifleterek güçlü olanlara odaklanmanın tam zamanı.
Astrolojinin bu alandaki etkisi yadsınamayacak kadar önemlidir her şeyden önce ebeveynlere çocuklarının doğru bir şekilde yönlendirilmesi ve kişisel doğum haritalarında vaat edilen özelliklerinin bilinçli bir şekilde desteklenmesi konusunda ışık tutar ve yol gösterici olur.
Daha doğduğu gün belli bir planla Dünya’ya gözlerini açmış bebeğiniz kişisel doğum haritasının profesyonel bir şekilde yorumlanması ebeveynlerin çocuk adına aldığı kararları pozitif bir şekilde yönlendirerek ve destekleyerek çocuğun gerek eğitim hayatında gerekse sosyal alanlarda daha verimli ve daha mutlu bir iskelet oluşturmasına yardımcı olur.
Örnek verecek olursak, son derece sanatçı bir ruh ile dünyaya gelmiş bir çocuk fen bilimlerinin daha iyi olduğu düşüncesi ile ebeveynleri tarafından zorla bu alana itebilir. Eğer bu çocuk ailesi tarafından doğru yönlendirilir ve doğası gereği müzik eğitimi alırsa bu alanda potansiyeli olduğu için severek yapacak ve başarıya ulaşacaktır, en önemlisi de ruhen tatmin olacaktır. Ancak istemediği bir alana itilen ve tabi ki küçük yaşlarda ne istediğini tam olarak kavrayamayan çocuk asla içindeki gerçek potansiyeli ortaya çıkaramayabilir ve sevmediği bir alana sıkışıp kalabilir.
Şimdi sizden aşağıdaki soruların cevapları hakkında düşünmenizi istiyorum,

İşte bu gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız ve doğru adımları atmak istiyorsanız cevaplar çocuklarınızın bireysel doğum haritalarında saklı.
Şimdi okul dönemi de hazır gelmişken gelin çocuklarımızın yetenekleri hangi alanlarda ve onlara nasıl destek olabiliriz bir bakalım. Lütfen çocuğunuzun burcunun yanı sıra mutlaka kimliğini ortaya koyduğu yükselen burcunu ve duygusal yapısını gösteren ay burcunu da okuyun.
Koç Burcu Çocuğu
 
Koç çocukları (yetişkinleri de pek farklı değil gerçi) son derece aktif, enerjik, yerinde duramayan tabiri caizse düz duvara tırmanan afacanlardır😊 Mars yönetimindeki Koç çocukları çok meraklıdır, size birçok yeni fikir ve aksiyonla gelebilirler ve bazen tehlikeli olabilecek denemeler yapabilirler. Enerjilerini harcayabilecekleri spor aktivitelerinden ve onları sürekli meşgul tutacak içinde aksiyon ve yaratıcılık olan aktivitelerden hoşlanacaklardır. Size yepyeni ve daha önce kimsenin aklına gelmemiş ilginç projelerle gelebilirler, lütfen onları destekleyin, girişimci ruhlarını besleyin.
Koç Zodyak’taki ilk burçtur ve genellikle küçük bir bebeğe benzetilir. Bunun nedeni ilk önce ben demeleridir. Kendi ihtiyaçları her zaman ön plandadır ve istediklerini alamazlarsa kolayca sinirlenip, güç uygulamaya kalkabilirler. Bu yüzden ailesinin vermesi gereken derslerin en başında sinirini kontrol edebilmek ve gücü paylaşmayı öğrenmek olacaktır.
Öğrenmesi gerekenler: Her zaman oyunları sen yönetemezsin, başkalarının da güzel fikirleri olabilir, her zaman sen kazanamazsın.
Boğa Burcu Çocuğu
Boğa çocuklarını en başta tanımlayacak kelimelerin başında kararlılık gelecektir. İstediğiniz kadar rüşvet teklif edin, bir şeye karar vermiş Boğa çocuğunun fikrini kolay kolay değiştiremezsiniz😊 İnatçılık ve sabitlik doğalarında olan bir özellik olmasına rağmen küçük yaslardan itibaren esneklik ve yeniliklere açık olmak için yapılan doğru yönlendirmeler doğalarının birazda olsa törpülenmesinde yardımcı olacaktır.
Boğa çocuklarının aileleri çocuklarınızın iştahı bakımından son derece şanslısınız. Gerçekten de önlerine ne koysanız kolayca yerler. Ancak abur cubur ve sağlıksız yiyeceklerden uzak tutun yoksa aşırıya kaçan bir kiloya ulaşabilirler.
Boğa çocukları doğada bulunmayı ve oyun oynamayı çok severler ayrıca mutfakta size yardımcı olmak en büyük zevklerinden biri olabilir. Müziğe karşı doğal bir yetenekleri vardır  sesleri güzel olur. Venüs tarafından yönetilen Boğa burcu çocukları sevgi gösterilerine ihtiyaç duyar, fiziksel olarak sarılmak, öpülmek ve sevildiğini duymak duygusal yapılarının sağlıklı bir şekilde gelişmesi için çok önemlidir.

Sahip olma bilinci Boğa burcu çocukları için küçük yaşlardan itibaren gelismeye başlar. Kendilerini biriktirerek güvende hissedeceklerdir ve paylaşmak hoşlarına gitmeyecektir. Boğa çocukları paralarını pahalı bir oyuncak almak için itina ile biriktirecektir. Boğa lükse ve paraya düşkündür ancak bu dürtü kontrol edilmezse etrafına caka satan bir birey haline dönüşebilir bu yüzden ebeveynlerin rolü bu doğayı biraz olsun törpüleyebilmek için önemlidir.
İkizler Burcu Çocuğu
İkizler çocuğu için sanırım doğru kelime kurtlu olacaktır. Ben de bir ikizler olarak kendimden biliyorum son derece doğru😊 Yerinde duramazlar, konudan konuya, oyundan oyuna, aktiviteden aktiviteye koşarlar. Ajandaları son derece doludur. Dururlarsa sıkılırlar ve sizi çileden çıkartabilirler. İkizler çocuklarına öğretilmesi gerekenlerin en başında sabır gelir. Sabretmenin önemli olduğu, her şeyin hemen olamayacağı, bazen yavaşlamanın ve daha emin adımlarla ilerlemenin gerektiği vurgulanmalıdır. Bir diğer önemli nokta çabuk sıkılan İkizler çocuğuna başladığı işi bitirmenin önemini vurgulamaktır. Konudan konuya atlayan doğaları hedef koymakta ve disiplin oluşturmakta zorlanabilir. Ancak İkizler çocuğu ile konuşarak kolayca ilgi alanına girebilir ve bu konuda kendini geliştirmesinde yardımcı olabilirsiniz.
İkizler çocuklarının aklı son derece hızlı çalışır aynı hızla da iletişim kurmak isterler. Arkadaşları son derece önemlidir. Bu yüzden gruplarla beraber iletişim yeteneklerini kullanabilecekleri ve kendilerini ifade edecekleri aktivitelerde bulunmaları gerekmektedir. Aynı şekilde ailesinin entelektüel seviyede çocukla konuşması, ona fikirler vermesi, çocuğunun düşüncelerini dinlediğini ve değer verdiğini göstermesi önemlidir.
Yengeç Burcu Çocuğu
Yengeç çocukları tam anlamıyla sevgi kelebekleridir. Güvenlik ve sevgiyi hissedebilmek son derece önemlidir. Ailelerine özellikle de annelerine son derece düşkün ve korumacı olurlar. Bir diğer özellikleri küçük yaşlarda henüz güvenlik ile ilgili duyguları çok hassasken çekingen olabilirler ve bu durum içe dönük olmalarına ve eteğinizin dibinden ayrılmamalarına neden olabilir. Ebeveyn olarak çocuklarınızı cesaretlendirmeniz, sosyal aktivitelere daha çok katılmaları için desteğinizi ve kararlılığınızı göstermeniz kendine olan güvenlerini inşa etmeleri için son derece önemlidir.
Yengeç burcu çocukları, doğalarının duygusal enerjisini sanatsal aktivitelere son derece etkili ve başarılı bir şekilde dökebilirler. Bir enstrüman çalmak, resim yapmak ya da başka bir sanatsal aktivitede bulunmak ruhsal yönden besleyecek aynı zamanda kendilerini ifade etmeleri ve güven oluşturmaları için bir ortam sağlayacaktır.
Yengeç çocukları çok kolay bir şekilde melankolik ve dramatik olabilirler. Ebeveyn olarak onun duygularını anladığınızı ve değer verdiğinizi ancak bu durumun o kadar da abartılacak bir yani olmadığını örneklerle göstererek açıklamanız onun bu özelliklerini biraz da olsa törpüleyebilmeniz için son derece önemlidir. Birey olarak değerli olduğunu hissetmeleri için sizin yardımınıza ihtiyaç duyarlar. Yengeç çocuklarının bu duygusal yoğunluğu fiziksel olarak atabilmeleri için bir spor aktivitesine yönlendirmeleri iyi olacaktır.
Aslan Burcu Çocuğu
Aslan çocukları bir Güneş gibi parlamak isterler. Etrafındakiler tarafından fark edilmek ve takdir toplamak için ellerinden geleni yaparlar. Yaratıcı ve lider özelliklerini parlatabilmek için sahnede olmak, grup aktivitelerinde ve projelerde yer almak son derece önemlidir.
Aslan çocukları doğal liderler olarak diğer çocukları hemen etrafına toplayıp organize edeceklerdir. Kendilerine olan güvenleri son derece yüksektir tabi egoları da😊 Ebeveyn olarak yapmanız gereken bu aşırı egoyu dengelemek olacaktır.
Kontrolü bazen başkalarına bırakabilmeyi öğrenmek ve gücü paylaşabilmek öğrenmesi gerekenlerin başında gelmektedir. Aşırı derecede gururlu oldukları için özellikle arkadaşlarının önünde çok dikkatli davranmaya çalışmalısınız, gururunu incitecek bir olay uzun vadede yaralanmalara yol açabilir.
Aslan çocuğu hemen hemen her konuda en iyi olduğu ispatlamak için yarışa girmekten hiç çekinmez. Bu yüzden her türlü spor aktivitesi özellikle içinde yarışın ve kazanmanın olduğu aktiviteler hoşuna gidecek ve doğasını besleyecektir. Bu tur müsabakalarda seyirci koltuğunda yerinizi aldığınızdan ve gerekli desteği gösterdiğinizden emin olun😊
Başak Burcu Çocuğu
Başak çocukları tam bir meraklı melahattirJ Her şeyi ince ince araştırmak ve bilmek isterler. Başak burcunun doğasından gelen her şeyi mükemmel yapmak ve kolay kolay memnun kalmama dürtüsü yüzünden çoğunlukla baş edebileceklerinden fazlası ile uğraşırlar. Ancak üstesinden gelemedikleri noktada da kolayca sinirlenebilirler. Bu yüzden ebeveynlerinin her konunun ince detayına inmeden de geçilebileceğini, her konuda mükemmel olmanın şart olmadığını anlatmaları gerekmektedir.
Aynı anda birden fazla projeye odaklanmamaları önemlidir. Başak çocuklarını bu her şeyi görev bilinci ile yapma dürtüsünden uzaklaştıracak ve eğlenmeyi öğretecek aktivitelere yönlendirmek iyi olacaktır.
Başak çocukları son derece düzenli ve titiz olurlar. Görev bilinçleri son derece yüksektir. O yüzden verilen sorumlulukları layığı ile yerine getirirler. Ders çalışmak, ödev yapmak, odalarını düzenlemek ya da ailelerinin verdiği herhangi bir görevi yerine getirmek konusunda son derece sistemlidirler.
Başak çocukları ilgilendikleri konuda serbest bırakılmalıdır ve daha derine inebilmeleri ve istedikleri gibi mükemmelleşebilmeleri için desteklenmelidir. Zorlamak ve istemedikleri bir konuya yönlendirilmek, öğrenmek için duydukları derin tutkularını zedeleyecektir.
Başak burcunun aşırı analitik ve mükemmeliyetçi kişiliği arkadaşlık ilişkileri ve grup aktivitelerinde aşırı kritik olmasına ve eleştirel yaklaşmasına neden olabilir. Kolay kolay kimseyi beğenmemesi nedeni ile de yalnız kalma eğilimi gösterebilir. Her şeyin ve herkesin her zaman mükemmel olmak zorunda olmadığı ve insanları olduğu gibi kabul etmenin önemi vurgulanmalıdır.
Terazi Burcu Çocuğu
Terazi çocukları için şeytan tüyü var tabiri doğru olsa gerek. İlişki kurmak ve iletişime geçmek uyumun ve sevginin gezegeni Venüs yönetimindeki Terazi çocukları için son derece önemlidir. Hemen herkesle her konuda konuşmak ve ilişki kurmak ister. Sıcak kanlı ve sevecen bir afacandır Terazi çocuğu. Anında kanınız kaynar😊
Terazi burcu çocuğu son derece ara bulucudur. Arkadaşları kavga mı etti hemen orta yolu bulmasını ve ortamı yumuşatmasını iyi bilir. Adildir. Problemleri çözmek ve uyumu sağlamak doğal dürtüleri olduğu için iletişim yeteneklerini kullanabilecekleri grup aktivitelerinde başarılı ve mutlu olacaklardır.
Huzurlu bir ev ortamı gelişimlerinde son derece önemlidir. Tüm ev halkı ile özel ilişki kurmak ister. Sevildiğini bilmek, ebeveynlerinin uyumlu bir ilişki içinde olduklarını görmek mutlu olması için son derece önemlidir. Aksi takdirde içine kapanacaktır.
Yaratıcı enerjileri son derece yüksektir. Estetik duyguları gelişmiştir. Sanatsal yönünü ortaya çıkartacak aktivitelerde son derece başarılı olacaktır. Müzik, resim ya da dans bunlardan bazıları olabilir.
Rahatlayabilmek ve kendi özel alanlarını yaratabilmek ve bezen de yalnız oyun oynamak son derece önemlidir. Bu şekilde kendilerini şarj ederler. Ebeveyn olarak ona bu özel alanı sağladığınıza emin olun.
Akrep Burcu Çocuğu
Akrep çocuklarını en iyi anlatan tabir sanırım büyümüşte küçülmüş olacaktır. Bilginin derinliklerine inmek ve her şeyi en uç noktasına kadar öğrenmek isterler. Bazen size öyle laflar ederler ki karşınızda bir yetişkin mi yoksa bir çocuk mu var şaşırabilirsiniz.
Akrep bücürlerinin duyguları son derece hassastır, sevginizi doğru bir şekilde iletebilmeniz çok önemlidir. Güçlü sezgileri sayesinde yetişkinler arasında neler olup bitiyor anında sezerler.
Son derece meraklı ve araştırmayı seven Akrep çocuklarını sık sık dedektiflik oynarken ya da hiçbir çocuğun gitmeye cesaret edemediği yerlerde oynarken bulabilirsiniz.  Gizemli ve keşfedilmesi gereken her şey ilgi alanlarıdır. Çok soru sorarlar ve yetişkinlerle iletişim kurarak bilgi toplamaya bayılırlar.
Mars’ın yönetiminde olan Akrep burcu çocukları son derece hırslıdır ve yarışçıdır. Kazanma ve savaşma dürtüleri son derece yüksektir. Bu yüzden her türlü spor aktivitesi onların bu enerjilerini doğru bir şekilde harcayabilmeleri için önemlidir.
Zaman zaman iç dünyalarına daha fazla odaklanmak için yalnız kalmaya ya da yalnız başına oyun oynamaya ihtiyaç duyabilirler. Akrep burcu krizlerden beslenir ve problem çözmeyi çok sever bu yüzden arkadaşları arasında bu görevi severek edinecektir.
Akrep burcu çocukları tutku ile bağlı oldukları hemen hemen her şeyi dibine kadar gidip öğrenmek ve başarılı olmak ister ancak istemedikleri bir konuya zorla yönlendirirlerse bu sefer geri tepecektir ve yüzeysel kalacaklardır. Bu yüzeysellik derine inmeye bayılan doğaları ile çeliştiği için mutsuz olmalarına neden olur.
Yay Burcu Çocuğu
Yay burcu çocukları son derece hayat doludur. Yüzlerinde kocaman gülümsemeleri ile hoplaya zıplaya etrafınızda dolanıp durur küçük filozoflar. Yay çocukları üzgün olsalar bile bunu çok fazla belli etmeyi sevmezler genelde yaşadıkları problemleri içlerine atma eğilimindedirler. Bunun en büyük nedenlerinden biri karşısındakileri üzmek istemezler. Doğal dürtüleri her zaman üzgün olanların dertlerine derman olmaya çalışmaktır. Ebeveyn olarak açık konuşmanız, duygularınızı olduğu gibi aktarmanız ve onu da bu şekilde yönlendirmeniz önemlidir. Dertler ve sıkıntılar herkes içindir ve bunları paylaşmak dertlerin üstesinden gelmek için önemlidir.
Yay çocukları da diğer ateş burcu çocukları gibi ön planda olmayı, fark edilmeyi, takdir toplamayı ve alkışlanmayı çok severler. Çocuğunuzun katıldığı aktivitelerde seyirci koltuğunuzdaki yerinizi aldığınızdan emin olun. Sizden en iyisi olduğunu duymak isteyecektir😊
Yay burcunun en büyük özelliklerinden biri olan iyimserlik ve devamlı geleceğe umutla yönelmek çocukluk çağlarında da kendini gösterir ve bulundukları ortama her zaman pozitif enerji yayarlar.
Oldukça enerjik, araştırmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi seven Yay çocukları konudan konuya, aktiviteden aktiviteye atlamayı severler. Bir konuda derinleşmek ve uzun süre aynı şeyi yapmak hoşlarına gitmeyecek ve çabuk sıkılacaklardır. Bu yüzden çocuğunuzu birden fazla aktiviteye teşvik etmeniz meraklı ve yenilik arayan doğasını besleyecektir. Ancak öğrenmesi gereken en büyük ders sebattır. Çeşitli aktiviteleri denerken onu bir ya da 2 tanesini seçmesi ve derinleşmesi konusunda destekleyebilirsiniz.
Özgürlüklerine son derece düşkün oldukları icin ebeveynlerinin önceden yaptığı ve uyulması için direttikleri planlara karşı çıkacaklardır. Kendi yollarında gitmek isterler. Ebeveyn olarak Yay çocuğu ile mantık çerçevesinde konuştuğunuzda ve doğruyu/yanlışı onun da onayını alarak ortaya koyduğunuzda sizi dinleyecektir ve en önemlisi dürüst olacaktır ve size yalan söylemeyecektir. Hatta bazen o kadar dürüst olur ki kelimeler ağızlarından bir süzgece girmeden öylesine çıkar gider😊
Oğlak Burcu Çocuğu
Küçük bilge iş başında😊Bende bir yükselen Oğlak annesi olarak bu tabire sonuna kadar katılıyorum. Oğlak burcu çocuğu büyümüşte küçülmüş ifadesinin bir başka karşılığıdır. Küçük bedenlerinde kocaman bir akla sahiplerdir adeta. Oğlak çocuklarını kendi akranları yerine sık sık yetişkinlerle sohbet ederken yakalayabilirsiniz mesela😊
Son derece kararlı ve hedef odaklıdırlar. Küçük Oğlaklara bir görev verdiğinizde onu gerçekleştirmek için ellerinden geleni yaparlar. Okul hayatlarında disiplinli ve sorumluluk sahibi olurlar. Eğer küçük Oğlak bir konuda başarısız olmuşsa onu eleştirmemeye onun yerine cesaretlendirmeye önem verin çünkü o zaten kendini yeterince eleştirecektir. Her işi çok ciddiye aldıkları için sırf eğlenmek adına bir şeyler yapmak ebeveynler tarafından öğretilmelidir. Bazen bir amaç uğruna çalışmayız ve sadece eğleniriz.
Oğlak burcu çocukları açık hava sporları, hedef odaklı strateji gerektiren aktiviteler ve bedensel güç gerektiren spor dallarından zevk alacaktır. Çok fazla değişiklik sevmedikleri ve her şeyi önceden planlama ihtiyaçları olduğu için onlara danışmadan hayatlarına sürpriz aktiviteler sokmayın. Kararı onlara bırakın.
Oğlak çocukları yaptıkları her şeye görev sorumluluğunda yaklaşırlar ve mantıkları her zaman ön plandadır. Ama bu onların duygusal olmadıkları anlamına gelmez sadece göstermeyi bilemezler. Aslında yapıları endişelidir ancak duygularını kendilerine saklarlar. Bu da aşırı strese neden olabilir. İşte ebeveyn olarak en büyük görev mantık ve duyguları harmanlayarak bir iş çıkartmayı öğretmek ve bu stresi dışarı atmak için fiziksel aktivitelere yönlendirmek olacaktır.
Kova Burcu Çocuğu
Özgür ruhlu Kova çocuklarını için içinde adrenalin ve değişik aktivitelerin olduğu bir program uygun olacaktır.
Akıl oyunları, karmaşık legolar ya da evinizde sökülüp tekrardan ilginç ama başarılı bir dizayn ile yapılacak her türlü elektronik eşya ilgilerini çekecektir😊

Her zaman sınırlarını zorlamak ve zor olanı başarmayı isteyeceklerdir. Bu yüzden hayatlarında bu şekilde aktivitelerin önemi büyüktür.
Kesinlikle onlara ne yapmaları gerektiğini söylemenizden ve diretmenizden hoşlanmazlar. Son derece inatçılardır. Eğer bir şeyi istemezlerse yapmazlar ya da kendi yöntemlerini uygulamak için illaki bir yolunu bulurlar.
Ebeveyn olarak çocuğunuz ile sakin, onun anlattıklarına kulak vererek, dostluk ve destek çerçevesinde bir ilişki kurmanız özgürlüğüne düşkün ve kolayca isyan etme eğilimde olan Kova çocuğunu yönlendirebilmek için son derece önemlidir. Kova çocuğu fikirlerine saygı duyulduğunu hissetmek ister.
Kova burcu çocukları yetişkinlerle entelektüel konularda konuşmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi çok severler. Kitaplar onlara verilebilecek en güzel hediyelerin başında gelir.
Kova çocukları son derece sosyaldir, birçok arkadaşı olur ve kendilerini arkadaşları arasında daha iyi ifade ederler. Esprili ve insanların ilginç bulduğu tiplerdir. Bu yüzden kısa sürede grupların odak noktası olurlar.
Aile içinde içine kapanık ve hiçbir şey paylaşamayan dolayısıyla da utangaç ya da kapalı olarak atletiğiniz çocuğunuzu arkadaş ortamında gördüğünüzde şaşırabilirsiniz😊
Balık Burcu Çocuğu
Balık burcu çocukları = küçük gurular. Empati kurma yetenekleri son derece gelişmiş olan küçük Balıklar sezgileri sayesinde sizin hislerinizi ve etrafında olan bitenleri çok iyi kavrama yeteneğine sahiptirler.
Sevgi, merhamet, paylaşma, yardım etme ve hassaslık küçük Balıkların doğal olarak yansıttıkları özelliklerdir.
Bu yüzden sizin sevginize son derece ihtiyaç duyarlar. Öpmek, sarılmak, ona onu ne kadar çok sevdiğinizi söylemek ve güvende olduğu hissettirmek son derece önemlidir. Bir şeye ait olma isteği son derece gelişmiştir o yüzden pelüş oyuncaklarını uzun süre yanlarından ayırmayabilirler. Ebeveyn olarak dikkat edilmesi gereken size yapışmasını engelleyebilmektir. Aşırı duygusal kişiliği nedeniyle bu yapışma eğilimini hayatının ilerleyen aşamalarında da sürdüreceği için ona kendi ayakları üzerinde durması gerektiği ve bunun için illa birilerine ihtiyaç olmadığı gerçeği duyguları incitilmeden öğretilmelidir.
Balık burcu kendini feda etmesi ve adaması özellikleri ile bilinir. Sevdikleri için yapamayacağı bir şey yoktur, bu kendi önceliklerini görmezden gelmesine neden olsa bile. İşte bu özellik ileride yaşanacak değer krizlerine neden olabileceğinden dolayı öz değer konusuna küçük yaşlardan itibaren odaklanılmalıdır. Birey olarak değerli olduğu ve kendine güvenmesi gerektiği vurgulanmalıdır. Aşırı yardımsever kişiliği kötü niyetli kullanıma açık olduğundan her şeyde bir sınır olması gerektiği anlatılmalıdır.
Kendine ait bir hayvan dostu olması Balık burcu çocuğunu son derece mutlu hissettirecektir. Su ve içinde doğanın olduğu aktiviteler hoşlarına gidecektir.
Sanatçı ruhları yaratıcılıkla birleşmiştir. Müzik, resim vb. gibi içine yaratıcılıklarını katacakları aktivitelere yönlendirmeniz uygun olacaktır.

Hayal gücü son derece gelişmiş olan Balık burcu çocuğunuzu ‘hayali’ arkadaşı ile konuşurken bulabilirsiniz ya da size bir şeyler gördüğünü söyleyebilir. Ebeveyn olarak bazen anlattıklarının ne kadarı gerçek ne kadarı hayal ayırt etmekte güçlük çekebilirsiniz. Ancak hayal güçlerini baltalamamalı aksine bunu sanat ya da yazmak gibi bir dalda ortaya dökmesi için desteklemelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir