Herkese merhaba,

 

İnsanlık olarak çok zorlu dönemlerden geçtiğimiz bu süreçlerde birçoğumuzun hayatlarında büyük dönüşümler ve değişimler gerçekleşiyor. Ağır gezegen transitlerinin altında hep beraber öğreniyor ve büyüyoruz. Kimimiz yaşadığı sıkıntıların nedenini ileri ki süreçte daha iyi anlayıp ‘iyi ki de’ diyeceği kimimizin ise sadece yaşadığı acıyı kalbi yanarak hatırlayacağı bir yıl olacak 2020…

 

Evet, 2020’nin son virajını döndüğümüz bu son aylarda 31 Ekim Cumartesi günü sarsıcı bir mavi dolunay bizleri bekliyor. Sarsıcı diyorum çünkü ani, beklenmedik ve şaşırtıcı gelişmeleri temsil eden Uranüs gezegeni sahnede. 

 

Bu kadar sıkıntılı süreçlerde güzel bir habere gerçekten hasretiz, umuyorum azınlık bir grupta alsa özellikle Oğlak, Başak ve Yengeç, Balık gruplarının ilk 10 günlük süresi içinde doğmuş olanlar ve bu derecelerde kişisel gezegenleri olanlar ani ve güzel gelişmelerle karşılaşırlar ancak bu dolunayın genel etkisi sarsıcı olacaktır. Şok yaratacak gelişmeler bomba etkisi ile hem bireysel hem de toplumsal olarak gündemimizi bir hayli meşgul edecektir.

 

Dolunay, Boğa burcunun 8 derecesinde gerçekleşecek. Dolunay esnasında Ankara’nın haritasına göre yine Boğa burcu yükselmekte. Anın haritasının 12. evine düşen ama 1. ev çizgisi ile de kavuşum yapan Uranüsyen dolunayın genel etkisi, ekonomi, bankacılık ve finansal sistemi ilgilendiren şaşırtıcı haberler, ani iflas haberleri, gizlilik içeren konuların ortaya dökülmesi, kısıtlamalar, ek vergiler ve yeni kanunlar üzerine olacaktır. Ayrıca mafya gibi kanunsuz oluşumları ilgilendiren haberler, gizli örgütler, kara para aklamaları, tefeciler vb. oluşumlarla ilgili haberler sis perdesini aralayabilir. 

 

Hem dolunayın Boğa burcunda olması hem de yöneticisi Venüs’ün yine bir başka Venüs burcu olan Terazi burcunda bulunması nedeniyle Venüsyen bir enerji altında olacağız. Venüs’ün ilk semboliği yukarıda bahsettiğim üzere finansal konular olurken Terazi burcundaki yansıması ise ikili ilişkiler, evlilikler ve ortaklıklarla ilgili alınacak ani kararlara dikkat çekiyor olmasıdır. İlişkilerle ilgili gizli konular sarsıcı bir şekilde ortaya dökülebilir. Bu süreçte boşanmalar, ilişkilerde sonlanmalar, radikal kararlar dikkat çekecektir. Ayrıca, dolunayın hem Uranüs kavuşumu hem de üzerinde bulunduğu sabit yıldız nedeniyle içinde şiddet içeren durumlara son derece dikkat edilmesi gerektiğini, hiç beklenilmeyen kişilerden zarar görme ihtimalinin olabileceğini belirtmek istiyorum. Bu süreç aile içi şiddet, anlaşmazlıklar, yakın çevre, kardeş ilişkilerinde ani gelişen çıkmazlar, miras kavgaları gibi olayları da tetikleyebilir.

 

Venüs aslında kuvvetli olduğu Terazi burcunda ve dolunay haritasında ise 6. eve yerleşmiş. Ancak, dolunay derecesi ile stresli diyebileceğimiz bir konumda. Venüs, Terazi burcunda ikili ilişkilerin yani sıra sanatçıları, (özellikle kadın sanatçıları) hak, hukuk, adalet ile ilgili meseleleri ve diplomasiyi temsil eder. Ve tabi ki yine para ve finansal konularla ilgilidir. 6. evde ise sağlık sektörü, işçiler, sendikalar ile alakalıdır. Bu enerji bize özellikle yukarıda saydığım konuların ama özellikle kadınları ilgilendiren (belki kadın hakları ile ilgili yasa tasarıları olabilir, sanatçılar ile ilgili sağlık problemleri olabilir) konuların da gündeme geleceğini gösteriyor. Ayrıca, grevler ve işçi hakları ile ilgili alınacak olan kararlar, ordu ile ilgili ani hareketlenmeler söz konusu olabilir. Tabi ki zaten ekonomik olarak son derece kırılgan bir dönemden geçerken alınan yeni kararların, kısıtlamaların başta eğlence sektörü olmak üzere birçok alanda kırılmalara keskin bir şekilde neden olabileceğini de öngörebiliriz.

 

12. Ev etkisi ayni zamanda sağlık konusuna da vurgu yaptığından ve hastaneleri de temsil ettiğinden dolayı salgınla ilgili sayıların aşırı artması ile beraber sağlık personeli ve kapasitelerle ilgili problemlerin gerçek yüzünü ortaya dökebilir. 

 

Global olarak otorite konumdaki kadın figürler, prensesler ya da kraliçeler ile ilgili şaşırtıcı ve sarsıcı haberler alabiliriz. Bazı hükmedici kararlar toplumsal anlamda şaşkınlığa neden olabileceği gibi ayni zamanda bu kişilerle ilgili gizli kapaklı olan ilişkiler ortaya dökülüp bazı skandallar ortaya çıkabilir.

 

Dolunay sırasında Merkür retrosu hala devam ediyor ve dahası Satürn, Jüpiter ve Plüton ile sert bir enerji içinde olacak. Bu enerji özellikle ifade özgürlüğünün kısıtlandığı yanlış anlaşılmalara son derece açık olan bir dönemde olduğumuzu da gösteriyor. Özellikle sokağa çıkma yasaklarının geri döneceği, belki şehirler arası seyahatlerin kısıtlanacağı, medyada haberlerin engellenebileceği, otorite figürleri ile çatışmaların yaşanabileceğine vurgu yapıyor. Özellikle, gençlerin hareket alanlarının kısıtlanması, okullar ile ilgili alınan yeni kararların alınması söz konusu olabilir.

 

Uranüs Boğa etkisi tabi ki ayrıca toprak hareketleri ile ilgilidir. Bu süreçte hem ülkemizde hem de dünya genelinde doğa olaylarında özellikle depremsellikte artış olabilir. Henüz ülkemizde büyük deprem astrolojik olarak öngörülmese de orta şiddetli sarsıntılar söz konusu olabilir. Uranüs Boğa etkisi ile ilgili daha fazla bilgi almak için ilgili yazımı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

 

https://draft.blogger.com/blog/post/edit/7724374598119268535/7226630846640546597

 

3 Kasım’da yapılacak olan Amerikan seçimlerinin dolunay ertesine ve etkinin en yüksek olduğu surece denk gelmesi şüphesiz ki çok şaşırtıcı sonuçların elde edileceği, gizlilik içeren belgelerin açık edileceği, skandalların tüm dünyaya şok yaratacağı ilginç bir surece işaret ediyor olacak.

 

Bu dönemin mottosu ‘Beklenmeyeni bekle’ olacaktır. Kısacası kemerlerinizi sıkın hızlı bir Kasım ayı bizleri bekliyor Dolunayın etkisini, dolunaydan önceki ilk 5 gün ve sonrasında ilk 10 günlük süreçte en yoğun olarak hissedeceğiz.

 

Burçlara olan etkilerini Ekim ayı videolarında açıklamıştım. Aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=InjuhUIWbVE&list=PLfilzkCSijDKYSqOmrSPIzDX9PkAlBCQi

 

 

Sevgiler,

 

Işıl Nolan

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir