Herkese merhaba,
17 Mart Cuma günü Balık burcunun 26 derecesinde; içinde Şiron’un kavuşumda olduğu, Jüpiter’in ve Plüton’un destekte olduğu, ancak Mars’ın aba altından sopa gösterdiği  ilginç bir yeni ay bizleri bekliyor. Su üçgeninin çok belirgin olduğu bu yeni ay özellikle Balık burcunun kendi yöneticisi Jüpiter’den aldığı güzel enerjilerle; duygular ve hayallerin ön planda olacağı, yaratıcı enerjimiz olumlu bir şekilde artacağı, eskiyi birikip bizi kısıtlayan zincirlerden kurtularak daha canlı olacağımız bir dönemdeyiz. Bu süreçte huzuru ve farkındalığı arttıran aktivitelerde bulunmak iyi gelecektir. Mesela yoga ya da meditasyon olabilir. Kendinize ve duygularınıza vakit ayırın. Sizi ne mutlu ediyor, neyi başkalarını mutlu etmek için yapıyorsunuz ve ayağınıza takılıyor keşfetme ve kurtulma zamanı. Yeni aylar hayatlarımızda yeni başlangıçlar yapmak ve mevcut rutinimizi kırmak için uygun zamanlardır. Hayal ve yaratıcı gücü çok kuvvetli, sınırları olmayan Balık burcunda gerçekleşen bu yeni ay bize hayallerimizin pesinden gitmemizi ve aksiyona geçmek için adımlar atmamızı söylüyor bunu yaparken de bizi şans, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter’in güçlü enerji ile cesaretlendiriyor ve ittiriyor. Balık enerjisinin çok yüksek olması ayni zamanda bizlere bir şeyleri tamamlamamız gerektiğini söylemekte. Bildiğiniz üzere Balık burcu Zodyak’ın son burcudur. Artık bir sürecin bittiği, enerjinin dağıldığı noktadır.
Yeni ay enerjisi ile birebir ilişkide bulunan yaralı şifacı Şiron astrolojide yaralarımızı, limitlerimizi, kendimizin mustarip olduğu bu yüzden bu konuda başkalarına yardım ederek kendimizi de şifalandırmaya çalıştığımız alanları temsil eder. Bu yüzden bu yeni ay, derin bir iyileşme için kendi özümüze inmemiz ve duygularımızda yüzleşmemiz gereken zamanları sembolize ediyor. Sizi her ne rahatsız ediyorsa, içinizdeki sevgi kaynağına ulaşın. Aksi takdirde yeni ayin Şiron ile yaptığı kavuşum enerjisine Mars’tan aldığı zorlu enerji bizi derin yaralarımız konusunda ciddi anlamda rahatsız edecek. Eskide kalmış ve kalbimizin derinliklerine gömdüğümüz yaralarımız kaşınabilir ama bunu nasıl yöneteceğimiz tamamen bizlere bağlı Jüpiter’in ve Plüton’un verdiği destekle kendimizi iyileştirebilir, ortaya çıkan yarayı kapatabiliriz.
Mars’ın konumu kızgınlık hissetmemize, duygularımızla yüzleşirken ya da kararlar alırken sinirlenmemize neden olacak durumlara neden olabilir. Ancak unutmayın ki amaç kendimizi iyileştirmekse eğer kendinize hakim olup asil önemli olana odaklanmaktır.
Burçlara olan etkilerine gelecek olursak yeni ayın hayatinizin hangi alanında sizi etkileyeceğini aşağıda okuyabilirsiniz.
Koç – Ruhsal yenilenme zamanı. İç dünyanız, korkularınız, sakladıklarınız, yüzleşmekten korktuklarınız ile yüzleşme ve yenilenme zamanı. Bu dönem fedakar olmanız ve başkalarına yardim etmeniz için biçilmiş kaftan. Başkalarına duygusal anlamda destek sağlarken aslında kendinizi de iyileştireceğiniz olaylarla karşılaşabilirsiniz.
Boğa – Arkadaşlarınız ile olan ilişkilerinizde sizi yaralayan konular ön planda olabilir. Bazı arkadaşlıklarınızı bitirebilir ya da ilişkilerinize yeni bir yön vermek isteyebilirsiniz. Bir arkadaşınıza yardim etmek durumda kalabilirsiniz. Bunu yapmak size de iyi gelecektir.
İkizler – İş hayatiniz ve toplum önündeki yeriniz ile ilgili yenilikler yapmanız gereken bir zamandasınız. Bu konular ile ilgili sizi zorlayan ya da sinirlendiren ama bir yandan da yeni bir bakış açısı kazanmanıza yardımcı olacak olaylar ile karşılaşabilirsiniz. İş yeriniz vasıtası ile yardım kuruluşları ile iletişime geçmek ( çocuk esirgeme kurumu gibi mesela) için güzel bir zaman.
Yengeç – Din, üst bilinç, metafizik vb. konularla ilgili yeni bir bakış açısı kazanmak, daha derine inmek ve farkındalığınızı arttırmak için güzel bir zaman. Bu alanlarla ilgili yeni bir kursa başlamak ya da yurtdışına ziyaretlerde bulunmak isteyebilirsiniz.
Aslan – Yeniden doğuş, yenilenmek, enerjinizin dönüşümü için güzel bir zaman. Eskiyi bırakıp kendinizi yenilemek için sizi zorlayan ama iyi ki de yapmışım diyeceğiniz kararlar almak durumda kalabilirsiniz. Aynı zamanda ortaklaşa kazançlar alanında gerçeklesen bu yeni ay beklediğiniz miras, nafaka, vergi vb. alanlarda yeni haberler getirebilir.
Başak – Eşiniz ya da partneriniz ve ilişkiniz ile ilgili her iki tarafında bazı fedakârlıklar yapması gereken bir dönemdesiniz. İlişkinizi değerlendirecek ve sizi sınırlandıran ve yaralayan durumları geride bırakacaksınız. Duygularınız ile yüzleşecek ve partneriniz ile paylaşacaksınız. Objektif kalmak ve asıl sorunun köküne inebilmek için çabalayın.
Terazi – Günlük rutininiz ve beraber çalıştığınız insanlar ile yeni başlangıçlar söz konusu. Daha merhametli olacağınız bir dönemdesiniz. İş arkadaşlarınıza yardım edebilir ve dertlerine derman olabilirsiniz. Sizi günlük rutininizde rahatsız eden her ne ise bulup çözmek için uygun bir zaman.
Akrep – Yaratıcı enerjinizi ortaya çıkarma ve başkalarına ilham verme zamanı. Aşk hayatınızla ilgili yeni adımlar atabilirsiniz. Duygusal olarak sizi yaralayan durumları sevgilinizle konuşabilir ve sizi sınırlayan durumlardan kurtulmak isteyebilirsiniz.
Yay – Aileniz, yuvanız ve kökleriniz ile ilgili alanda fedakârlık zamanı. Ailenizin üyelerinden birine bu fedakârlık konusunda ilham verebilirsiniz. Çocukluğunuzdan gelen belki babanızı ilgilendiren bir konuda yaralarınız ortaya çıkabilir. Bu konuları aile olarak gündeminize alıp iyileştirme yoluna gidebilirsiniz.
Oğlak –  Eğer bundan önce iletişim kurmanızı  engelleyen ve ya sınırlandıran durumlar var ise iletişim kurmanın yeni yollarını keşfedebilirsiniz. Kardeşleriniz ve yakın çevreniz ile ilgilenmeniz ve yardım etmeniz gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Olan sorunlarınızı çözmek için çaba gösterin.
Kova – Maddi ve manevi olarak başkalarına yardım etmek için güzel bir zaman. Elinizde olanın fazlasını paylaşarak hem kendinize hem de başkalarına şifa verme zamanı. Gelir – gider dengenizi ilgilendiren alanda gerçeklesen yeni ay gelirinizi arttıracak yeni adımlar atmanız için sizi cesaretlendirecek.
Balık – Kendinizi başkalarının iyiliği için feda edeceğiniz, yardım etmeye cani gönülden hazır olduğunuz bir yeni ay enerjisi altındasınız. Yardım ettikçe güçlü hissedeceğiniz, yardım ettikçe sizi üzen, sınırlayan eski yaralarınızdan arınacağınız bir yeni ay enerjisi. Yeni bir başlangıç yapın, şu anki sınırlarınızdan kurtulun, yaranız ne ise geride bırakın. Dış görünüşünüz ile ilgili yeni bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz ancak Mars’ın ateş enerjisine de dikkat edin istemediğiniz kozmetik kazalara mazur kalmak istemezsiniz.
Sevgiler,

Işıl

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir