Ektiğimizi biçiyoruz!

 

Balık burcunun 17 derecesinde Neptün’e yakın gerçekleşecek olan dolunay birçoklarının hayatında önemli bitişleri ve yepyeni başlangıçları tetikliyor olacak!

 

Başak ve Balık burcu hattı astrolojide fedakârlık, çalışmak, emek vermek ve iyileşmek ile alakalıdır. Bu iki burcunda hayattaki mottosu ‘hizmet etmektir’. Başak burcu bu hizmeti çok çalışarak, detaylara inerek, mükemmellik arayarak ve en önemlisi mantığını kullanarak yaparken, Balık burcu duyguları ve sezgilerini kullanır ve sevdikleri için kendi önceliklerini hiçe sayarak yârdim elini uzatır. 

 

Başak burcu astrolojik haritanın 6. evidir yani günlük sorumluluklarımız, somut işler, detay gerektiren görevler ile ilişkilidir. Bütünsellikten çok detaylar hakimdir yani günlük koşuşturmalar içinde soyuttan çok somut gerçeklerle ilgileniriz.

 

Balık burcu ise astrolojik haritanın 12. evini yani tam anlamıyla soyut gerçekleri ve bütün olmayı anlatır. İlahi güçler, duygular ve sezgiler bu alanda hakimdir. Balık burcu somut gerçeklerle karşılaşmaktan pek hoşlanmadığı için kaçma ve kendini hayal alemine teslim etme eğilimi oldukça güçlüdür. Bu yüzden aldanma, aldatılma, -mış gibi yapma, kendini kandırma gibi temalar Balık burcunun öne çıkan gölge yönleridir. 

 

İşte 10 Eylül’de yaşayacağımız Balık burcu dolunayı tam da bu konulara parmak basıyor olacak, uzun zamandır görmezden geldiğimiz ya da bizlerden saklanan gerçekler gün yüzüne çıkacak. Başak burcunun somut gerçekleri bazılarının yüzüne tokat gibi çarparken bazıları için de aldıkları önemli kararlar beraberinde somut adımları getirecek. 

 

Dolunay enerjisi 6 derece orb ile Neptün gezegeni ile kavuşuyor her ne kadar çok da yakın olmasa da yine de duygu yoğunluğunu, aldanma ve aldatılma enerjilerini de oldukça arttıracak etkilere sahip. Bu yüzden sunulan gerçekleri çok daha dikkatli gözden geçirme gerekliliği ön planda çıkıyor olacak! Bu süreç bir şeylerin dağılması, kabulleniş ve feda etmekle alakalı olacaktır. 

 

Dolunay sırasında Uranüs ve Kuzey ay düğümünün olumlu enerjisi yaşanacak sürpriz ve beklenmedik gelişmelerin her ne kadar zorlayıcı da olsa bizlere yepyeni bir sayfa açacağını müjdeliyor. Özellikle Kuzey ay düğümünün karma ile ilgili olan enerjisi yenilenmeyi ve kadersel anlamda önemli değişimleri beraberinde getirecek. Kısacası ruhumuzu iyileştirmek yönünde adımlar atıyor olacağız!

 

Dolunay’ın yönetici gezegeni Jüpiter Koç burcunda ve retro pozisyonda! Jüpiter astrolojinin bolluk ve bereket dağıtan gezegenidir. Temsil ettiği konular arasında etik, ahlak, adalet konuları başta gelir. Bu durumda Jüpiter geçmişte davranışlarında etik olmayan, hak yiyen, dürüst olmayan kişilerden hesap soracağı bir süreci de başlatıyor olacak. Yani bir nevi ekilenin biçildiği bir hesaplaşma devresi başlıyor olacak.  Diğer taraftan da haklının hakkını teslim aldığı ilahi adaletin tecelli edeceği günlerdeyiz.

 

Merkür retrosu dolunay sırasında bir başka önemli gösterge olacak. Tam dolunay günü 8 derece Terazi burcunda gerilemeye başlayacak olan Merkür ikili ilişkilere ve ortaklıklara dikkat çekecek. Hesaplaşmaların genel anlamda bu alanda olacağına işaret edecek. Terazi burcunun da hak, hukuk ve adalet ile ilgili olduğunu düşündüğümüzde, geç kalan adaletin tecelli ettiği durumlar dikkat çekecek.

 

Her Merkür retrosunda olduğu gibi bu süreçte yeni bir işe başlamak veya imza atmak yerine var olan konuları dikkatlice inceleyerek zaman kazanmanız fayda sağlayacaktır. Özellikle, Balık enerjisi konuların dağılmasına, gerçeklerin saklanmasına da işaret edeceği için dolunay sonrası 10 güne ekstra dikkat etmekte fayda var. 

 

Son olarak Mars’ın 6 derece orb ile yaptığı kare açının da yadsınamayacağını söylemekte fayda var. Mars’ın pozisyonu sözel gerginlikleri, sinirsel iniş çıkışları ve gerilimi arttırabilir. Özellikle dolunay sonrası 22-23-34 Eylül günlerine dikkat!

 

Dünya genelinde bu süreç denizlerle, aşırı yağışlarla, sellerle ilgili olacaktır. Tabi ki denizler arası savaşlar dikkat çekebilir. Bunun yanı sıra dinleri ilgilendiren konular, din adamları ile ilgili gelişmeler, skandala varan durumlar yaşanabilir. İlaç şirketleri ve sağlık sektörünü ilgilendiren konular gündeme gelebilir. Zararlı madde kullanımına bağlı skandallar ya da bunları temin eden kişiler ile ilgili gelişmeler yaşanabilir!

 

Koç ve yükselen burcu Koçlar

 

Gizli kalmış gerçekler ortaya çıkabilir. Bu süreç kendinizi daha çok dinlemek, ruhen arınmak ve dinlenmek için değerlendirilebilir. Ayrıca, bu alan başkalarına yardım elinizi uzatmakla ile ilgilidir. Fedakârlıklarda bulunabilirsiniz. Sağlığınız ile ilgili konular gündeme gelebilir. 

 

Boğa ve yükselen burcu Boğalar

 

Sizler adına olumlu enerjiler mevcut! Sosyal ortamların arttığı, arkadaş çevreniz içinde süregelen gelgitlere çözüm bulduğunuz zamanlar olabilir. Ayrıca gelirlerinizi ilgilendiren konularda bir anlaşmaya gidebilirsiniz. Gruplar içinde ve arkadaş ortamınızda yanlış anlaşılmamak adına net ve dürüst olmak önemli.

 

İkizler ve yükselen İkizler 

 

Kariyeriniz ile ilgili çarpıcı gelişmelere açık bir dönem. Aşırı idealist ya da hayalperest olmanız muhtemel. Herhangi bir anlaşmaya imza atmak durumunda kalırsanız detaylara oldukça dikkat etmeniz gereken zamanlar. Yanlış anlaşılmalara veya aldanmalara dikkat. 

 

Yengeç ve yükselen Yengeçler

 

Hayalleriniz ön planda, hayatınızı değiştirecek adımlar atmak isteyebilirsiniz. Dolunay enerjisi sizleri oldukça destekliyor. Bu süreçte yurtdışı, yabancılar, seyahatlerle ilgili konular gündeme gelebilir. Yeni bir eğitime başlamak ya da dil öğrenmek isteyebilirsiniz. Seyahatlerle ilgili bazı belirsizlikler yaşayabilirsiniz! Gerçekçi olmak zorlaşabilir.

 

Aslan ve yükselen Aslanlar

 

Ortaklaşa kazançlar alanınız dikkat çekiyor! Kredi başvuruları, bankacılık işleri, ödemeler, gelir gider hesaplarınız, eşiniz ya da partnerinizin gelirleri, nafaka, miras ve ameliyatlar bu süreçte gündeminizi bir hayli meşgul edecek. Kararlar alırken özellikle imza gerektiren konular varsa ekstra dikkat edin. Kandırılmaya ya da önemli şeylerin gözden kaçmasına oldukça olanak verecek bir dolunay!

 

Başak ve yükselen Başaklar

 

Dolunay sizleri oldukça güçlü bir şekilde evlilik, ortaklıklar, ikili ilişkiler ve kontratlar alanında etkiliyor olacak. Bu konularla ilgili sonuçların ve önemli kararların geleceği bir dolunay olacak. İmza atmak durumunda kalacak olanlar için detaylara dikkat etmek çok önemli. 

 

Terazi ve yükselen Teraziler

 

İş hayatınız, çalışma koşullarınız ve çalışma arkadaşlarınız ile ilgili gelişmeler gündemde bazı sonlanmalar ve yeni başlangıçlar söz konusu. Günlük islerinizde tembellik yapmak isteyebilirsiniz ancak detaylara dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Yanlış anlaşılmalara ve kandırılmaya acık bir dönem. Aynı zamanda sağlığınız ve beslenme düzeniniz ile ilgili yeni gelişmeler, kararlar ve adımlar söz konusu olabilir.

 

Akrep ve yükselen Akrepler 

 

Bir su burcu olarak dolunay sizlere olumlu enerjiler altında gerçekleşiyor olacak. Birçok Akrep burcu için ilişkilerinde önemli bitiş ve başlangıçlar söz konusu. Aşk hayatinizde yeni adımlar atabilirsiniz. Çocuklarınız ile ilgili konular gündemde. Yaratıcılıklarını güçlendirecek hobiler hem sizlerin hem de çocuklarınızın gündemine girebilir.

 

Yay ve yükselen Yaylar

 

Aile hayatınız ve ev içi gündemlerin yoğun olacağı bir donem. Ev ve iş hayatınız arasında denge kurmaya çalışıyorsunuz. Aile arasında yanlış anlaşılmalara çok açık bir donem! Ebeveynleriniz ile ilgilenmeniz gereken durumlar gündeme gelebilir. Ev alim – satımı, arsa, tadilat vs. gibi durumlarda lütfen detaylara çok dikkat edin. Sahtekârlık ve aldatmacalara oldukça açık bir süreç!

 

Oğlak ve yükselen Oğlaklar

 

İmzalar ve anlaşmalar sizin lehinize tetikleniyor sevgili Oğlaklar. Merkür retrosu bu süreçte aktif olduğu için lütfen detaylara dikkat edelim. Yeni bir eğitime başlamak, seyahatler, yazılı ve sözlü iletişimi destekleyen her türlü girişim gündeminizde olacak. İletişim trafiğinizin oldukça yüksek olacağı bu süreçte yakın çevre ilişkileriniz, kardeşleriniz ile olan ilişkileriniz ya da onların hayatlarındaki olumlu gelişmeler dikkat çekecek!

 

Kova ve yükselen Kovalar

 

Kazançlarınız, harcamalarınız, bütçenizi ilgilendiren konular gündeme gelecek. Bir yatırım yapmak, bir şeyler satın almak söz konusu olabilir. Bu süreçte hesaplarınıza, şifrelerinize ayrıca dikkat etmenizi tavsiye ederim. Dolandırıcılıklara açık bir dönemdesiniz.

 

Balık ve yükselen Balıklar

 

Kendiniz ile ilgili önemli kararların eşiğindesiniz sevgili Balıklar! Özellikle ikili ilişkileriniz dikkat çekiyor. Yeni bir döneme giriş yapmak, hızlı adımlar atmak, kararlar almak ve yüksek motivasyon bu sürecin ana temaları olacak. Bu dönemde kendinizi aşırı idealist ve iyimser hissedebilirsiniz. Gerçekleri de göz ardı etmemenizde ve kendi önceliklerinize de özen göstermenizde fayda var.

 

Sevgiler,

 

Işıl 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir