Ocak ayının sonunu önemli bir dolunay ile getiriyoruz. Bir tarafta Ay ve Hygeia bir tarafta Güneş ve Jüpiter bir tarafta ise Mars ve Uranüs.

 

Dolunay esnasında Ankara’ya göre çıkarılan haritada Terazi burcu yükseliyor. Gökyüzü bizlere diplomasi çağrısında bulunuyor. Uyum aramak, orta yolu bulmak ve ikili ilişkilerde ani oluşabilecek beklenmedik gelişmelere karşı sakinliğimizi korumamız gerektiğine vurgu yapıyor.

 

Aslan ve Kova hattı, ben ve biz arasındaki dengeyi kurmak ile ilgilidir. Bireyselliğimizi korumak ancak aynı zamanda da başkalarının haklarına da saygı duymak, gruplar içinde başarmak ancak liderlik özelliklerimizi de adil olarak gösterebilmektir. Aslan, vermesi gereken sevgiyi kalbinden verir ve bireyseldir, Kova ise zihinseldir ancak sevgisini tüm insanlık için harcamak ister. Bu dolunay mantığımız ve kalbimizin sesi arasında denge kurmak zorunda kalacağımızı gösteriyor. Ancak, Mars-Uranüs kavuşumunun dolunay enerjisine kare açıda olması bu kararı o kadar da kolay veremeyeceğimizi, ani ve beklenmedik gelişmelerin hayatlarımızda derin ve sarsıntılı olaylara, kararlara, başlangıçlara ve sonlanmalara dikkat çekeceğini gösteriyor.

 

Kova burcundaki Jüpiter ve Güneş kavuşumu özgürlük ihtiyacımızı, genişlemeyi, yeni fırsatları ve bu fırsatları kucaklamak için olan isteğimizi gösteriyor olacak. Aslan burcundaki ay ise bireysel olarak fark edilmek, liderlik, öne atılmak, başarmak ve risk almak ile ilgili istegimizi öne çıkartacak. Özetle, başarmak ve takdir toplamak için oldukça sabırsızlanabiliriz. 

 

Bir sabit burç olan Boğa burcundaki Mars’ın kare enerjisi ile de cesaretimiz iyice körüklenebilir ve başarma hırsımız iyice artabilir. Egomuzun işin içinde olduğu durumlar dikkat çekebilir! Bu 2 haftalık süreçte aşırı sabırsız tutumlar çabuk sinirlenmemize ve gereksiz riskler almamıza neden olabileceğinden attığımız adımlara ve ağımızdan çıkanlara dikkat etmeliyiz. Hayatlarımızı temelden sarsacak, şiddeti yüksek, değişim getiren etkilerin olduğu bir süreçten geçeceğiz.

 

Dolunay esnasında transit Venüs ve Plüton kavuşumu da bir başka dikkat çeken enerji olacak. Oğlak burcundaki bu kavuşum hem ikili ilişkilerde güç savaşlarına, derin ve tutkulu durumlara, yüksek libidoya, manipülasyon ve kıskançlık krizlerine neden olabilir.

 

Dünya’da ülkeler bazında bakacak olursak dolunayın sarsıcı etkisi ve Venüs ve Plüton arasındaki kavuşum enerjisi ile birlikte para piyasaları ve ekonomi ile ilgili önemli gelişmelerin olacağı 2 haftalık bir dönemde olacağımıza dikkat çekiyor olacak. Borsalarda ani iniş çıkışlar, bankalarla ve hükûmetlerin para politikaları ile ilgili sürpriz kararlar ve deprem yaratacak gündemler söz konusu olabilir. Aslan burcu liderlerle, kral ve kraliçelerle ilgili olduğu için bu tip kişileri ilgilendiren ani ve ummadığımız gelişmeler yaşanabilir. Sağlıklarını tehdit eden durumlar dikkat çekebilir. Ayrıca, halk hareketleri, çatışmalar, patlamalar, deprem ve doğal afetleri de tetikleyen dolunay enerjisi özellikle Merkür’ün de geri harekete olacağı 30 Ocak – 20 Şubat tarihleri arasında uçaklar, trenler, nükleer ve elektrikle ilgili konularda da stresli durumları beraberinde getirebilir.

 

Dolunay enerjisinin sağlık göstergesi olan Hygeia ile kavuşum halinde olması ve Mars ile olan etkileşimi özellikle tıp alanında yeni ve beklenmedik gelişmeleri beraberinde getirebilir. Yeni buluşlar, coronovirus ve aşılarla ilgili gelişmeler, mutasyon ve sayılarda artış dolunayın tetikleyici etkisi ile Şubat ayında gündemimizi meşgul edecektir. 

 

Koç Burcu 

 

İkili ilişkileriniz ve çocuklarınız ile ilgili konular dikkat çekiyor. Topluluklarda kendinizi göstermek isteğiniz yüksek. Gelirlerinizde ani ve beklenmedik gelişmeler sizleri bekliyor.

 

Boğa Burcu 

 

Eviniz, yuvanız, aile büyükleriniz ve aileniz ilgilendiren gelişmelere hazırlıklı olun. Kariyeriniz ile ilgili gelişmeler ve vereceğiniz beklenmedik ani kararlar ya da olaylar yeniliklere neden olabilir

 

İkizler Burcu 

 

Anlaşmalar, ticari ilişkiler, uzak yerler ve seyahatler, mahkemelerle ilgili konular dikkat çekecek. Korkularınız ve endişelerinizin arttığı bir süreç olabilir. Sağlığınıza etki etmesine izin vermeyin.

 

Yengeç Burcu 

 

Gelir gider dengeniz, yatırımlarınız, miras, nafaka gibi alacaklar, kredi ödemeleriniz, esinizin is hayati ile ilgili gelişmeler dikkat çekecek. Ani para çıkışlarına dikkat.

 

Aslan Burcu 

 

Evliliğiniz, ortaklıklarınız ve iş hayatiniz ile ilgili gelişmeler, imzalar sizleri bekliyor. Ani ve beklenmedik değişimlere hazırlıklı olun. Kendinizi çok daha net bir şekilde ortaya koyuyor ve risk alıyorsunuz.

 

Başak Burcu 

 

Sağlığınıza dikkat. İş hayatınızı ilgilendiren, çalışma şekliniz, çalışma ortamınız ve çalışma arkadaşlarınız ile ilgili önemli gelişmeler ve kararlar. Üniversiteler, mahkemeler, seyahatler ve uzak yerlerle ilgili gelişmeler ani ve beklenmedik etkiler getirebilir.

 

Terazi Burcu

 

Yeni fırsatlar, gelirlerinizde artışlar, topluluklar içinde ve arkadaş gruplarınız için de liderlik, ask ilişkileriniz ve çocuklarınızın hayatlarını ilgilendiren önemli gelişmeler. Gelir gider dengeniz, ödemeleriniz ve alacaklarınız ile ilgili beklenmeyen gelişmeler.

 

Akrep Burcu 

 

Kariyerinizi ilgilendiren önemli gelişmeler sizleri bekliyor. Bazı Akrep burçları için ilişkilerini ve ailelerini ilgilendiren önemli değişimler, yer değişimleri tetiklenebilir.

Anlaşmalar ve ortaklıklarla ilgili ani gelişmelere hazırlıklı olun.

 

Yay Burcu 

 

Mahkemeler, üniversiteler, ticari konular, yurtdışı ve yabancı ülkelerle ilgili konular dikkat çekiyor olacak. Çalışma hayatınızda ani değişimler ve imzalar söz konusu olabilir. Yakın çevrenizde ve kardeşleriniz hayatlarında önemli gelişmeler dikkat çekiyor.

 

Oğlak Burcu

 

Ortaklaşa kazançlarınız, eşinizin ve ortaklarınızın iş hayatları ile ilgili gelişmeler, alacak ve verecekleriniz, sağlığınız ile ilgili konular dikkat çekiyor. Çocuklarınız, ve partnerinizin hayatında ani değişimler, ikili ilişkilerinizde içinde kriz barındıran ani ve beklenmedik olaylar dikkat çekiyor.

 

Kova Burcu 

 

Hem özel hem de profesyonel ilişkileriniz ile ilgili çok önemli kararların, aileyi yuvayı ve yaşadığınız yeri ilgilendiren çok önemli adımların atılacağı bir dolunay surecindesiniz. Ani ve beklenmedik gelişmeler bazı ilişkilerde sonlanmalara neden olurken bazı Kovalar içinde atılacak beklenmedik imzalari beraberinde getirebilir. 

 

Balık Burcu

 

Sağlığınıza dikkat. İş ortamınız, çalışma arkadaşlarınız ve günlük yaşamınızı ilgilendiren önemli kararlar ve gelişmelere açıksınız. Ani ve beklenmedik sürtüşmeler bazı sonlanmalara neden olabilecekken bazı Balık burçları için beklemedikleri imzalar, iş anlaşmaları gündemde.

 

Sevgiler,

 

Işıl Nolan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir