Herkese merhaba,
Akrep enerjisinin çok yoğun olduğu ve özellikle Kasım ayının 2. haftasından itibaren çok yoğun hissedeceğimiz, gökyüzünün hareketli olduğu bir aydayız.
13 Kasım’da şansın, bolluğun ve bereketin temsilcisi olan Jüpiter ile aşkın, güzelliğin, uyumun ve paranın gezegeni Venüs Akrep burcunda kavuşum yapıyor. Yaratıcı enerji son derece aktif. Tutkulu aşkların zamanı. İstediğiniz şeylere iyi odaklanın, şans sizden yana olabilir. Özellikle haritalarında 7 derece Akrep, Balık ya da Yengeçte gezegenleri olanlar daha olumlu etkileneceklerdir.
16 Kasım’da ise Venüs/Neptün ve Güneş/Kiron arasındaki uyumlu enerji yaratıcılık, hayal gücü ve algı gibi konularda bizi destekleyecek. İçgüdülerimiz son derece kuvvetli olacak. ‘Daha önceden nasıl ben bunu düşünemedim’ diyeceğimiz durumlarla karşılaşabiliriz.
Meditasyon yapmak ve kendimiz ile baş başa kalmak için son derece uygun zamanlar.
Yeni Aydan yaklaşık bir hafta önce başlayan Satürn/Uranüs uyumlu açısı tüm bu enerjileri olumlu bir şekilde destekleyecek. Sorumluluk bilinci ile yeni olana kolayca adapte olup hayatınıza katabilirsiniz.
Yeni Ay sırasında Uranüs ve Güneş arasındaki enerji ise sıkışmış konuların artık kırılma noktasına geldiğini ve artık değişim ve yenilenmenin kaçınılmaz olduğunu gösteriyor. Yenilik ummadığımız bir anda ani bir şekilde hayatlarımıza dahil olabilir ve bizleri zorlayabilir. Bu yüzden esnek olabilmek ve kabul etmek isleri kolaylaştıracaktır.
Yine yeni aydan hemen sonra Ay ve Neptün arasındaki zorlayıcı enerji bir şeylere çok çabuk kanabileceğimizi ama sonunda olayların aslında göründüğü gibi olmadığını bizlere gösterebilir. Özellikle 19 Kasım civarında iyi düşünüp ondan sonra karar vermeye dikkat etmeliyiz.
Yine bir diğer zorlayıcı enerji Mars ve Plüton arasında gerçekleşecek. Kasım’ın 2. yarısından itibaren agresiflik ve güç savaşlarına dikkat etmemiz gereken zamanlardayız. Başkaları üzerinde güç uygulamadan orta nokta bulmalıyız.
Son olarak Jüpiter, Plüton, Neptün, Mars, Venüs, Satürn, Merkür hepsi düz pozisyonda ilerliyor olacaklar. Bu (Aralık ayında Merkür geri gitmeye başlamadan) her türlü proje ve sürüncemede olan şeylerin ilerlemesi için güzel bir fırsat.
Şimdi gelelim 18 Kasım 2017’de gerçekleşecek Akrep Burcu yeni ayına,
Akrep burcu doğası gereği soğuk ve nemli havayı sever. Doğada Akrep zamanı sonbaharın ortalarından kışın başlangıcına kadar olan süredir. Yani doğanın tüm tazeliğini ve canlılığını kaybettiği, ağaçların tüm yapraklarını döktüğü, hayvanların kuytularına çekildiği, insanların daha fazla evlerinde vakit geçirdikleri yani enerjinin çekildiği bir dönemdir. Akrep zamanı ilk baharda yeniden doğuşa hazırlanmak için içimize döndüğümüz aynı zamanda yeni başlangıçlar için enerji depoladığımız bir dönemdir.
Bir başka deyişle Akrep burcu dönüşümü yani ölüp tekrardan var olmayı temsil eder. Tıpkı sembolü Akrep gibi gerektiğinde iğnesini kendine batırır ve kendini dönüştürür.
Akrep burcunun iradesi kuvvetlidir ve her türlü baskıya da son derece dayanıklıdır. Hem her şeyin en ince ayrıntısını öğrenme isteği hem de sonsuz deneyimle aşkı ile en derine kadar iner ve burada karşılaşacaklarından korkmaz hatta kendi karanlığı ile de yüzleşme cesaretine sahiptir. Gerçeklerden ve araştırmasının önüne koyacaklarından çekinmez. Yani ‘aman öğrenimiyim hayatım bozulmasın’ demek Akrep burcuna göre hiç değildir. Akrep burcu geceyi temsil eder ve karanlığı anlatır. Tamda cadılar bayramının tarihinin bu burca düşmesi ve gece vakti insanları cadı, zombi, vampir vb. kıyafetlerle sokaklarda dolaşması Akrep sembolizminin o karanlık yüzünü çok iyi anlatmaktadır.
Yeni ay enerjisi ise tıpkı ilkbahar gibi artık eskinin kapandığı ve yeni başlangıçların, taptaze bir dönemin başladığı, yeni tohumlar attığımız bir dönemdir. Enerjimiz yüksektir ve yeni bir şeyler başlatmak için cesaret bizimledir.
İşte Akrep burcunda gerçekleşecek bu yeni ay bize derinlere inebilme, saklı ya da sıkışmış olanı ortaya çıkarabilme, korkmadan üzerine gidebilme ve olayları oldukları gibi görebilme cesaretini getiriyor. Bu dürtü sayesinde yeni adımlar atacak ve kararlar alacağız. Akrep her ne kadar dönüşümü temsil etse de bu dönüşüm Akrep için öyle kolay olmaz. Sabit bir burç olduğu için aslında değişikliklere açık değildir ancak güçlü iradesi sayesinde yapması gereken neyse yapar. 18 Kasım’da gerçekleşecek yeni ay ve 2 hafta civarında bu yeni adımları atmak için cesaretimizi toplamalı, sürüncemede olan, bizi üzen ve zorlayan ne varsa süpürmeye başlamalıyız. Haritalarınız da Akrep burcunun düştüğü alan yeni başlangıçlar için adımları nerede atmanız gerektiğini, hangi alanlarda daha gözü kara ve dönüşüm için hazır olmanız gerektiğini gösterecektir. Yükselen burcunuza göre bu alanı belirleyebilirsiniz.
Koç
Bonus, para ödülü, kredi, nafaka, vergi, eşinizin kazançları, duyusal dönüşüm, cinsellik gibi konuların ön planda olduğu bir dönem.
İç motivasyonunuzu yenileyin ve en derinlerde kendiniz ile yüzleşin. Ayrıca bir finansal plan hazırlamak, tasarruf planı başlatmak, bir kredi çıkarmak veya konsolide etmek için uygun bir zamandasınız.
Boğa

Evlilik, birden fazla kişiyle kurulan ortaklıklar, sözleşmeler, eşiniz, ilişkide kurulan ben ve sen dengesinin ön planda olduğu bir zaman. Eşinizle ve ortaklarınızla olan ilişkileriniz ile ilgili diplomasi ve müzakere zamanı. İlişkilerinizi yeniden tanımlamayabilir ve yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.
İkizler
Günlük rutininizde değişiklik ihtiyacı duyuyorsanız yeni bir adım atmanın tam zamanı. Detaylar ile daha fazla ilgilenebilir yeni metotları çalışma hayatınıza sokabilirsiniz. Ayrıca sağlıklı beslenmek ve yeni bir diyete başlamak için son derece uygun bir zaman. Checkup yaptırmak istiyorsanız uygun günlerdesiniz.
Yengeç
Yeni aşk ilişiklileri, çocuklarla ilgili haberler, hamilelik haberleri bu dönemin gündem başlıkları olabilir. Yeni bir hobi edinebilir, sanat ve sanatsal aktiviteler ile ilgilenebilirsiniz. Sosyal ilişkiler, egonuz ve kendinizi ifade şekliniz ile ilgili dönüşüm zamanı.
Aslan
Ev, yuva, kökler, örf ve adetler, ailemiz, baba, ebeveynler ile olan ilişkimiz, duygusal güven, korunma ve sahip olma dürtüsü gibi konuların aktif olacağı ve yeni başlangıçlara açık olduğunuz bir dönem. Yeni bir eve taşınabilir ya da evinizi tekrardan dekore edebilirsiniz.
Başak
Kardeşler, yakın akrabalar, komşular ile ilişkilerinizi geliştirmek için iyi bir zaman. Kısa yolculuklar yapabilir ve yeni yerler keşfedebilirsiniz. Her türlü yazılı ve sözlü iletişim kurmak, haberleşme, ticaret, sahip olunan bilginin aksiyona dökülmesi ve yeni şeyler öğrenmek için enerjiniz yüksek.
Terazi
Finansal konularda yoğunlaşacağınız bir donem. Gelirinizi arttırmanın yeni yollarını bulabilirsiniz. Güven ve değer duygunuzu tekrar gözden geçirmenin ve yenilemenin tam zamanı. Ayrıca mesleki yeteneklerinizi genişletebilir yenilerini ekleyebilirsiniz.
Akrep
Yeni bir görünüm, yeni bir kendini ifade etme şekli, kendinizi yeniden keşfetme ve başkaları üzerinde bıraktığınız izlenimi yenileme vakti. Kendinizi enerjik ve atılgan hissettiğiniz bir dönem. Yoğunsunuz ve bu hoşunuza gidiyor olacak. Elinizden gelenin en iyisini yapmaya ve güveninizi yeniden inşa etmeye odaklanın şans sizden yana.
Yay
Bu dönem var olan durumu gözden geçirme, bırakma ve dönüşüm için çok uygun. Artık ruhunuzun gerçek anlamda dinlenmeye ve yeni başlangıçlar için eskiden ciddi anlamda kurtulmaya ihtiyacı var. Bu dönemde ayrıca başkaları için yeni adımlar atabilir ve onlara yardim etmek için orda olduğunuzu daha çok hissettirebilirsiniz.
Oğlak
Gruplar ve arkadaşlar bu dönemin gündem konusu olacak. Bu dönem iletişiminiz artacak. Bu fırsatı iş ilişkilerinizde Grupların da içinde olduğu projeler ve faaliyetlerde lehinize kullanabilirsiniz. Grupların içinde olduğu yeni projeler başlatmak için güzel bir dönem.

Kova

Yeni iş planları ve hedefleri geliştirmek için iyi bir zaman ve kariyer hedefleriniz doğrultusunda yenilenmek için uygun bir zaman. Öz disiplininizi ve hedeflerinizi tekrar gözden geçireceğiniz ve yeni adımlar atmaktan korkmadığınız bir yeni ay sizi bekliyor.
Balık
Ruhsal olarak daha da büyümek için yeni deneyimlere ve yeni şeyler keşfetmeye ihtiyaç duyacağınız bir dönem. Yaşamınız ile ilgili yeni bir bakış açısı geliştirmek adına hayal gücünüzü serbest bırakın ve hayatınıza yenilik getirmek için açık olun. Uzak diyarlara bir yolculuk, felsefi ve ruhsal yönden size katkıda bulunacak yeni bir düşünce yapısı bu dönemin gündem maddeleri olacak.

Seviler,

Işıl Nolan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir