Akrep Burcunda Dolunay

Derin Dönüşüm ve Değişimler

Sevgili okurlar merhaba,

24 Nisan’da Akrep ve Boğa burçlarının 4 derecesini tetikleyecek olan Akrep burcu dolunayı hayatlarımızda 28 Ekim 2023 ay tutulmasının getirdiği etkileri tekrar gündeme getirecek ve bu konularla ilgili bizleri önemli karar vermeye veya bazı şeyleri tamamlamaya itecek. Bu yüzden hayatlarınızda Ekim ve Kasım aylarında neler oldu detaylıca analiz etmenizde ve dikkatlice karar vermenizde fayda var.

Dolunay zamanları ayın ışığının dünyayı oldukça güçlü bir şekilde aydınlattığını biliyoruz. İşte aynı bu dolunayda da hayatlarımızda önemli konu başlıkları aydınlanacak. Bu süreçte gizli olan konular ortaya çıkabilir. Daha önce görmediğimiz detaylar, önemsemediğimiz konular çok daha fazla görünür hale gelebilir ve bizi kararlar almaya, eksik kalan yap bozun parçalarını tamamlamaya itebilir.

Akrep burcunda her yıl bir kez yaşadığımız dolunay enerjisi genellikle oldukça derinden değişimleri, dönüşümleri ve kararları tetikler. Krizli durumlarla ilgili çözüm üretmek, içsel dönüşümler ve derin araştırmalar için uygun bir dönem olabilir. Ancak, bu süreçte ani patlamalar, manipülasyon veya yoğun duygusal tepkiler de mümkün olacaktır. Akrep temasının mutlak güç elde etmek için kararlılık ve hırs olduğunu göz önünde bulunduralım. Amaç hedefe doğru ilerlerken sağ duyulu olabilmek olacaktır.

Bu 2 haftalık dönemde; dünya genelinde finans, piyasalar, bankacılık, borçlar ve krediler gibi konular oldukça gündemde olacaktır.

Bireysel olarak finansal durumunuzu gözden geçirmek ve derinlemesine analiz etmek, yatırımlarınızı, borçlarınızı ve diğer mali konuları dikkatlice değerlendirmek ve kararlar almak önemli olacaktır.

Dolunay, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğum haritasını ve Güneş’ini tetiklediği için; yönetim ve yönetici konumundaki önemli isimlerle ilgili krizli durumlar, derin değişim ve dönüşümler ve/veya sonlanmalar ya da ülkenin geleceğini ilgilendiren önemli kararlar gündeme gelebilir.

Dolunay’ın iki yöneticisi Mars ve Plüton’un durumu tabi ki dolunay esnasında oldukça önemli. Dolunay derecesi ve Plüton arasındaki sert kare enerji toplumsal anlamda oldukça krizli ve dönüştürücü etkileri ortaya çıkarmaktadır. Özellikle 22-28 Nisan aralığına dikkat edilmelidir!

Dünya genelinde savaş ve kargaşa ortamı çok daha fazla alevlenebilir ve önemli güç mücadeleleri dikkat çekebilir !

Akrep enerjisi yeraltı, mafya, derin devlet, gizli istihbarat, petrol, yer altı kaynakları vb konuları da temsil ettiğinden bu konularla ilgili temalara oldukça yoğun ve dönüştürücü şekilde hazırlıklı olmalıyız.

Mars’ın dolunay esnasında Balık burcunda, Neptün ile kavuşumda olması gerçeklikten kopma, yanılsama veya belirsizlik hissini verebilir. Mars harekete geçmekle ilgili olmasına rağmen, Balık burcunda Neptün ile kavuştuğunda, enerjinin daha pasif ve atıl kalacağını bazı konuların belirsizliği koruyacağı gösterecektir. Ayrıca, denizleri ilgilendiren hareketlilikler, denizaltı vb. konular gündemde olabilir.

Nisan ayının tutulmalar ve Uranüs/Jüpiter kavuşumunun da etkisi altında olduğunu da göz önünde bulundurduğumuzda toplumsal olarak önemli bir dönemin başlangıcında olduğumuzu unutmamak gerekir. Mars’ın 30 Nisan’da 0 derece Koç noktasına gelmesi ile beraber savaş, mücadele, cesaret ve risk konusu çok daha fazla bir şekilde vurgulanacaktır! 1 Mayıs’a dikkat!

Koç ve Yükselen Koç

Finansal dönüşüm ve güç dinamikleriyle ilgili konular gündeme gelebilir. Ortaklaşa kaynaklar, partnerinizin iş hayatı, krediler, alacak ve verecekler, bankacılık işleriniz ile ilgili önemli gelişmeler yaşanabilir. İntikam ve güç mücadelelerinden kaçının.

Boğa ve Yükselen Boğa

İkili ilişkileriniz, evliliğiniz ve ortaklıklarınız ile ilgili derin duygusal deneyimler yaşama ve önemli kararlar alma aşamasındasınız. Yolunda gitmeyen ilişkiler bitebilir ya da  derinlemesine dönüşümler yaşayabilirsiniz. Partnerizle ya da ortaklıklarınızla güç mücadeleleri ortaya çıkabilir. Size güç kazandıran iş fırsatları gündeme gelebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler

Sağlığınızı, günlük rutininizi ve iş ortamınızı ilgilendiren önemli kararlar almanız ve adımlar atmanız söz konusu olabilir. Meslektaşlarınızda ya da sizin için çalışan kişilerde veya hizmet verme tarzınızda değişiklikler yaşanabilir. İş hayatında güç mücadelelerine ve/veya sizden saklanan konulara dikkat edin.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Çocuklarınız, yaratıcılığınız ve romantik ilişkilerinizle ilgili derin duygusal deneyimler yaşayabilirsiniz. Yolunda gitmeyen ilişkiler sona ererken yolunda giden ilişkilerle ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Çocuklarınızın hayatında onları derinlemesine dönüştüren gelişmeler yaşanabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan

Eviniz, yuvanız, aile ilişkileriniz, kökleriniz ve aile büyükleriniz ile ilgili derin duygusal deneyimler, önemli değişim ve dönüşümler yaşayabilirsiniz. Aileniz ile ilgili gizli konular ortaya çıkarken kariyerinizi ilgilendiren önemli kararlarda alabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak

İletişim tarzınız, düşünce şekliniz ve yakın çevre ilişkilerinizde derin dönüşümler yaşayabilirsiniz. Ticari ilişkiler, önemli anlaşmalar ve imzalar söz konusu olabilir. Kardeşleriniz, yakın akrabalarınız ya da yakın çevrenizle güç mücadelelerine veya onların hayatlarındaki önemli değişimlere açık bir süreç.

Terazi ve Yükselen Terazi

Maddi ve manevi değerleriniz, varlıklarınız ve finansal durumunuzla ilgili derin deneyimler ve değişimler yaşayabilirsiniz. Gelirleriniz ve harcamalarınızla ilgili dönüşüm yaşayabilir veya manevi değerlerinizde derin değişimler yaşayabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep

Sizleri yakından ilgilendiren bu dolunay kişisel kimliğiniz ve dış görünüşünüzle ilgili derin değişim ve dönüşümlere işaret edecektir. Kendinizle ilgili derinlemesine bir öz farkındalık yaşayabilir ve içsel dönüşüm sürecinden geçebilirsiniz. İkili ilişkileriniz ile ilgili önemli gelişmeler dikkat çekmektedir.

Yay ve Yükselen Yay

Sağlığınızın, bilinçaltınızın ve ruhsal durumunuzun dikkat çektiği bir döngüdesiniz. Gizli konular ya da gizli düşmanlıklar ortaya çıkabilir. Bu süreçte iş hayatınız ve kendi öncelikleriniz arasında bir denge kurmayı başarabilmelisiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Arkadaşlarınız, sosyal çevreniz ve topluluklarla ilişkilerinizi ilgilendiren derin dönüşümler yaşayabilir ve güç kazanabilirsiniz. Gelecekle ilgili planlarınızda değişimler yaşanabilir. Yolunda gitmeyen arkadaşlıklarınız son bulabilir.

Kova ve Yükselen Kova

Kariyeriniz, sosyal statünüz ve hedeflerinizle ilgili önemli değişim ve dönüşümler yaşanabilir. Bazılarınız iş hayatınızda güç elde ederken bazılarınız bireysel haritalarınızın dinamiklerine göre zorlu bitişler yaşayabilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık

Uzun mesafeli seyahatleriniz, yüksek öğrenimle ilgili konular, mahkemeler gündeme gelebilir. Hayat karşı bakış açınızı derinden etkileyen dönüşümler yaşayabilirsiniz. Yabancılar ve yabancı ülkeleri ilgilendiren konular gündeme gelebilir.

Sevgiler,

Astrolog Işıl Nolan

0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir