Herkese merhaba,


Haftaya ay Aslan burcunda başlıyoruz ve Ankara’ya göre çıkarılan haritada ise 20 derece Akrep burcu yükseliyor. Bu haftanın genel konusu içinde kriz barındıran gelişmelere özellikle para ve ekonomiye ve ayrıca ilişkilere vurgu yapıyor. Bu derecede bulunan Zuben el Schemali sabit yıldızı önce hayatlarımıza kriz getirip sonrasında bize fayda sağladığını fark ettiğimiz olayları getirmesi ile bilinmektedir. Her şerde bir hayır vardır temasını hatırlamakta fayda var. Ay – Güneş karesi aktif, ayın balsamik fazına doğru hızla ilerleyeceğimiz bir haftadayız yani çürümüş, işi bitmiş, artık tıkanmış olan ilişkiler, ortaklıklar sona erebilir. Kesip atmak isteyeceğimiz günlerdeyiz.

Evet ayın Aslan’da ilerlediği bugün özellikle kendimizi ortaya koymak, görünür olmak ve liderlik etmek isteyeceğimiz bir gün ayrıca kişisel bakiminiz ile ilgilenmek ve kafamızı dağıtmak adına keyif alacağımız aktiviteler içinde bulunmak isteyebiliriz. Ayın Saturn, Plüton ve Jüpiter ile yaptığı 150’lik açı duygusal anlamda bazı dalgalanmalara, karşı taraftan gelen beklemediğimiz davranışlara ve ego göstereceğimiz durumlara işaret ediyor. Bugün biraz alıngan olabiliriz, her şeyi kendi üzerimize almamakta fayda var.

Bu haftaya damgasını Venüs vuracağa benziyor hem ilişkiler hem de ekonomimizi ve parayı ilgilendiren konular ön planda, özellikle altın. Özellikle, hafta başında kesinleşen Venüs ve Mars arasındaki karşıt açı yolunda gitmeyen ilişkilerde çatışmaları ve kavgaları tetikleyebilir. Orta yolu bulmakta ve tepkilerinizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Venüs – Neptün arasındaki enerji ise ilişkilerinizde daha önce fark etmediğiniz ya da görmezden geldiğiniz şeylerin daha belirgin bir şekilde ortaya dökülmesine neden olacaktır. İlişkisi yolunda giden kişiler için ise tutkunun arttığı süreçler olabilir. Bu haftanın genel enerjisi artık ayın karanlığa bürüneceği günlere doğru ilerlediği yani enerjinin iyice kapandığı, bitmesi gereken, kopması gereken konuların çözüleceği bir süreci gösterdiğinden bahsetmiştim. Bu yüzden, yeni başlangıçlar yapmak yerine mevcut olan işlere yoğunlaşıp, mümkünse beklemede kalmalıyız.

13 Kasım’da bu sene 3. kez ve son defa Plüton-Jüpiter kavuşumu yaşanıyorolacak bu enerjiyi ilk defa Mart sonu – Nisan başında 2. Defa Haziran sonu – Temmuz başında ve son olarak da Kasım ortasında yaşıyor olacağız. Giriş, gelişme ve sonuç enerjisi olarak hayatlarımıza uyarlarsak Mart sonu başlayan hayatlarımıza gerek kriz gerekse fırsatlar getiren olaylar bu ay itibariyle artık bir sonuca ulaşacak. 2020 yılı tüm Dünya’da olduğu gibi bireysel tecrübelerimizde de büyük değişim ve dönüşümlere neden oldu. Güç dengeleri değişti, hayatlarımızın yönü değişti, küllerimizden yeniden doğduğumuz süreçlerden geçiyoruz. İşte, şu sıralarda son bir silkelenmeye neden olacak Kasım ayındaki o önemli günlerden geçmekteyiz.

Eylül ortasından beri Koç burcunda geri harekette olan Mars gezegeni 14 Kasım itibariyle ileri harekete geçiyor. Her ne kadar ileri harekete geçmesi ile beraber Satürn/Plüton ve Jüpiter karesine doğru hızla ilerleyecek olsa da o enerjiyi Aralık ayında konuşuruz. Şimdi, bizi ilgilendirecek olan Mars’ın ileri hareketi mücadele gücümüzü kazanmamıza, motivasyonumuzun artmasına ve kendimizi daha rahat bir şekilde ortaya koymak için cesaretimizi toplayabileceğimize işaret etmektedir.

Ve haftayı 15 Kasım’da gerçekleşecek olan Akrep burcu yeni ayı ile kapatıyoruz. Ankara’ya göre çıkarılmış haritada Asc derecesi 28,56 derece Akrep ve Toliman sabit yıldızı ile kavuşumda. Bu enerji özellikle finansal sektöre vurgu yapmakta, konusunun uzmanı bir kişi/kişilerle ile ilgili olaylar ortaya dökülebilir. Zira yeni ay hem Akrepte hem de haritanın gizli olan konuları yöneten 12. evde gerçekleşecek. Krizler, yeraltı kaynakları, hastaneler, hapishaneler, mafyatik işler, gizli kapaklı konular tüm gizli örgütler, terör örgütleri, sabotajlar, casusluk işleri, derin devlet.

Yeni ay ise Agena namı diğer Hadar sabit yıldızı üzerinde gerçekleşiyor olacak… Bu sabit yıldızın etkisi daha çok Güney yarim kürede etkili olsa da Kuzey yarım kürede de etkisi az da olsa görülür. Bu sabit yıldız acıdan öğrenmek ile ilgilidir. Bu sabit yıldız yukarıda bahsettiğim Toliman’ın ikiz kardeşidir. Kısacası, küllerimizden yeniden doğacağımız, bazı bedeller ödeyerek yenileneceğimiz, zorlanacağımız ancak sonunda bizim hayrımıza olduğunu anlayacağımız bir yeni ay sürecindeyiz. Bu süreçte, cerrahi müdahaleler zorlu ancak sonu iyi sonlanacağı anlamına gelebilir. Yerinde ve kritik müdahaleler yapan başarılı doktorlar ve cerrahlarla karşılaşabilirsiniz. 

Yeni ayin yönetici gezegenleri olan Mars ve Plüton’un birbirine kare enerjide olması zorlu başlangıçları içinde güç mücadeleleri içeren durumları gösterse de, yeni ay Jüpiter ve Plüton kavuşumundan ve Balık burcundaki Neptün’den destek görmektedir. Özellikle, Oğlak burcu gezegenlerinden gelen destek ülke açısından açıkçası bazı kaynağı belli olmayan parasal destekleri gösterileceği gibi yastık altı paralasal kaynaklara da vurgu yapmakta. 

Yeni ay esnasında paranın ve ilişkilerin temsilcisi Venüs 22 derece Terazi burcunda ve zor durumda. Hem Oğlak burcunda bulunan Saturn/Plüton/Jüpiter’den aldığı kare enerji hem de Mars’tan aldığı karşıt enerji hem ekonomimizin ve kaynaklarımızın iyice sıkıştığı hem de ilişkilerde zorlanacağımız bir sureci gösteriyor. Venüs, aynı zamanda sanatçıları da temsil ettiği için bu süreçte ünlü bir ismin aramızdan ayrıldığının haberlerini de alabiliriz.

Özetle, haftanın tüm bu göstergelerine baktığımızda hem kazançlarımızı ve ekonomimizi ilgilendiren hem de ilişkiler ve ortaklıkları ilgilendiren konularda sıkışan bu yoğun enerji patlayıp yeni bir akışa geçecek gibi görünüyor. Yeni ay yeni başlangıçları temsil eder, bir konuda yeni bir tohum atarız ancak unutmayalım ki bu yeni ay Akrep burcunda olacak. Yani, yeni başlangıçlar, yeni kararlar akrep burcu sembolikleri ile birlikte bizleri dönüştürecek, küllerimizden yeniden doğacağımız süreçlerdeyiz. 

Yeni ay ve diğer etkilerin burçlara olan etkilerini öğrenmek için Youtube kanalımdaki Kasım Ayı Burç Yorumları‘nı dinleyebilirsiniz.

Sevgiler, 

Işıl Nolan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir