Sevgili astroloji severler merhaba,
Uzun bir aradan sonra tekrardan kaldığım yerden yazılarımı sizlerle paylaşamaya devam ediyorum. Geçtiğimiz yıl Eylül ayında ailemize yeni bir üyenin katılması nedeniyle hem hamilelik hem de ilk 3 aylık süreç boyunca yoğun bir süreçten geçtim ama sonunda yeniden klavyeme kavuştumJ
Hepinize mutlu, sağlıklı ve şanslı bir yıl dilerim. 
2019 yılına 6 Ocak’ta Oğlak burcunun 15 derecesinde gerçeklesen Güneş tutulması ile hızlı bir giriş yaptık ve hemen arkasından gelen diğer tutulmalarla da hızımıza hız katacağa benziyoruz. 
6 Ocak kısmi Güneş tutulması öncü burçlar Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarının 10 ila 20 derecesinde gezegenleri ve önemli noktaları olanları birebir etkileyecektir. Öncü burçlarda ve toprak elementinde gerçeklesen bu yüksek enerjili tutulma keskin hatlı, somut ve bize bir itici güç olacak olayları da beraberinde getirecektir. Unutmayalım ki her Güneş tutulması bir yeni aydır yani bir şeyin bitişini ve yepyeni bir şeyin başlangıcını temsil eder. Oğlak burcunda ve içinde Satürn’ün ve Plüton’un da de bulunduğu bu kuvvetli enerji bir şeylere veda ederek yeni bir başlangıç yapacağımız zamanları bize vurgulamaktadır. 

Sorumluluk almak, planlarımızı iyi yapmak, kararlı durabilmek, gücümüzü sonuna kadar kullanabilmek, eskiyi eskide bırakabilme gücüne sahip olabilmek, disiplinli ve sabırlı olabilmek, kariyer ile ilgili yeni gelişmeler, otorite ile ilgili gelişmeler bu Güneş tutulmasının öne çıkan temalarıdır. Bu süreçte geçmişteki çabalarınızın karşılığını alabilir, terfi, tanınma ya da yeni bir ise başlamak gibi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. 

Neptün ve tutulma derecesi arasındaki 60 derecelik olumlu açı enerjinin yumuşamasına ve pozitif bir etki oluşmasına neden olmaktadır. Neptün kati ve materyalist Satürn’e bir nebze duygusallık ve ruhani bir yön katmaktadır. Bu kadar gerçeklik arasında birazda hayal kurabilme şansını bize vermektedir. Bu süreçte her ne kadar hayatin gerçekleri kafamıza kafamıza vurulsa da Neptün mutlu son yazabilmemiz için titreşimlerini göndermektedir. İyimserliğinizi koruyun ve umut etmekten vazgeçmeyin!
Somut hedeflerinize doğru ilerlerken önceliğiniz hayat şartları nedeniyle önce mevki ya da para olabilir ancak yaptığınız isin ruhunuzu doyuracak bir yanı da olması gerektiğini unutmayın ve bunu da planlarınızın bir yerine sıkıştırın. Neptun-Balik burcu enerjisi astrolojide kendini başkaları için feda etmek, başkalarına adamak, onların mutluluğu için çalışmaktır. İçinde Neptün’ün de bulunduğu bu tutulma bize aynı zamanda başkalarının hayallerini gerçekleştirmek, yardim edebilmek ve ruhumuzu bu vesileyle iyileştirebilmek için de fırsatlar sunacaktır.
Önümüzdeki 6 ay etkili olacak olan tutulmanın burçlar üzerindeki etkisini aşağıda okuyabilirsiniz,
Sevgili Koçlartutulma kariyer evinizde gerçekleşti önümüzdeki 6 aylık süreçte bu alanda yeniliklere açıksınız. Size daha çok sorumluluk getirecek yeni bir is fırsatı kapınızda olabilir. Kariyer konularında dönüşüme hazır olun, otorite ile anlaşmazlıklar yasayabilirsiniz ve bu durum yeni kararlar vermenize neden olabilir.
Sevgili Boğalar, yurtdışı bağlantıları, akademik konular, hukuksal davalar, yüksek öğrenim ile ilgili gelişmeler, uzak ülkelere seyahatler ile ilgili yenilikler, olumlu dönüşümler, kararlar bu tutulmanın burcunuzu ilgilendiren ana temalarıdır. Dost burcunuz Oğlak burcunda gerçeklesen bu tutulma yine Oğlak burcunda bulunan Satürn ve Plüton’dan gelen dost enerjilerle kararlarınızda ve adımlarınızda sizi desteklemektedir.
Sevgili İkizler, ortaklaşa kazançlar alanınızda gerçeklesen tutulma sizi finansal konularda etkileyecek. Partnerinizin kazancı ile ilgili yeni gelişmelere ve yardıma açık bir süreçtesiniz. Ayrıca kredi, prim, borç, alacak verecek gibi konularda da yeni gelişmeler ve yeni adımlar söz konusu olacak. 
Sevgili Yengeçler, tutulma ortaklar ve evlilik evinizde gerçekleşti. Önümüzdeki 6 ay boyunca ikili ilişkilerinizde dönüşümlere ve yeniliklere açıksınız. Evlenmek veya yeni bir kontrata imza atmak gibi bir karar alabilirsiniz. Yine evli olup da bir suredir ilişkileri yolunda gitmeyen Yengeç burçları da kendilerini yeni bir dönüşümün içinde bulabilirler.
Sevgili Aslanlar, günlük rutininizi, sağlığınızı, çalışma ortamınızı ilgilendiren alanda gerçeklesen bu tutulma bu alanlarda yeni kararları, değişiklikleri ve donuşumu size getirebilir. İş hayatiniz sizi her zamandan daha çok yorabilir ve günlük is rutininiz ile ilgili yeni düzenlemelere gidebilirsiniz. Sağlığınızı ihmal etmeyip senelik sağlık kontrollerinizi yaptırmanızın zamanı gelmiş olabilir.
Sevgili Basaklar, gündeminizde aşk, çocuklar ve yaratıcılık gerektiren konular var. Aşk hayatinizi gözden geçirmek ve aksayan bir şeyler varsa bunun derinlemesine üzerine gitmek isteyebilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyen Basak burçları bu alanda yeni atılımlar yapabilir ve haberler alabilir. Yaratıcılığınızı daha fazla kullanabilir bunu kazanç sağlayabileceğiniz bir is koluna dahi dönüştürebilirsiniz.
Sevgili Teraziler, aileniz, yuvanız, eviniz, kökleriniz ve babanızı ilgilendiren konular gündemde. Yeni bir eve hatta bir ülkeye dahi taşınmak söz konusu olabilir. Evinizin içinde bazı değişiklikler olabilir belki bir ebeveynin sorumluluğunu alabilirsiniz. Ailenizi ilgilendiren konularda dönüşüme açıksınız.
Sevgili Akrepler, iletişim her zamankinden daha ön plana çıkıyor. Özellikle kardeşleriniz ve yakın çevrenizdekilerle olan ilişkilerinizde dikkatli olmanız gereken bir dönemdesiniz. Yeni ticari atılımlar yapabilirsiniz ya da bu alanla ilgili yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz.
Sevgili Yaylar, maddi ve manevi kaynaklar alanında gerçeklesen tutulma sizi bu konularda sorumluluk almaya itecek. Gelir gider dengenizi iyi hesaplayın. Jüpiter’in de burcunuzda bulunması ile kazançlarınızı katlayacak yeni atılımlar yapabilirsiniz destek sizinle. 
Sevgili Oğlaklar, burcunuzda gerçekleşen tutulma sizi bastan aşağıya dönüştürecek. Sağlığınız, ilişkileriniz (partner ve aile) ve kariyeriniz ile ilgili çok önemli zamanlardan geçiyorsunuz. Satürn, Plüton ve ay düğümleri gibi ağır enerjilerin de burcunuzdan geçmesi sizi yoruyor ancak ayni zamanda gücünüzü ve dayanıklılığınızı da arttırıyor. Sorumlulukların her zamankinden çok olması sağlığınıza ekstra dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor.
Sevgili Kovalar, bu donemde daha fazla inzivaya çekilip olan olaylara biraz dışarıdan bakmak isteyebilirsiniz. Yeni adim atmaktansa durup düşünmenin ve plan yapmanız gereken bir zamandasınız. Etrafınızda fark etmediğiniz düşmanlarınız size zarar vermeye çalışıyor olabilir bu yüzden iyi bir analiz ve konuşmadan önce iki kere düşünmek isinizi kolaylaştıracaktır.
Sevgili Balıklar, 
arkadaşlıklarınızı ve sosyal çevrenizi sorguladığınız ve bazı değişiklikler yapacağınız bir dönemden geçiyorsunuz. Bazı arkadaşlarınız ile yollarınızı ayırırken size özellikle is hayatınızda fayda sağlayacak, geleceğe dair planlarınızda yardımcı olacak yeni kişileri hayatınıza sokmanız mümkün. 

Sevgiler.
Işıl Nolan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir