Herkese merhaba,

Ankara’ya göre çıkartılan yeni ay haritasında Oğlak burcu yükseliyor.

Oğlak burcu teması bizi bu yeni ayda yöneticilerin aldığı ya da alacağı kısıtlayıcı kararların yanı sıra, disiplinli olmak, daha çok çalışmak, iş hayatı, ast-üst ilişkileri, iş yerindeki kademeler ya da çalışanlarla ile ilgili değişimler, devlet ya da resmi kurumlarla ile ilgili gelişmelere götürecek. 
Yeni ayın tam olarak Oğlak burcu yükselen derecesine kare açıda ve Mars ile de kavuşumda olması devletin, orduyu ve bazı askeri girişimleri tetikleyecek yeni kararlar alabileceğine de işaret ediyor. Oğlak burcu otoritedir, devlettir, üstler, patronlardır. Mars’ın özellikle bu dereceye yaptığı stresli açı tartışmalar, anlaşmazlıklar ve kırılmalara neden olabilir. Ayrıca Terazi burcunun hak, hukuk, adalet konularını temsil ediyor olması nedeniyle bu konularda çıkabilecek krizlere, haksızlığa uğramışlık hissine de sebep olabilir.
Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs’dür ve hem ilişkiler hem de para ile ilgili konuları temsil eder. Venüs’ün yeni ay sırasında zararda olduğu Akrep burcunun yine problemli olan son derecesinde konumlanmış olması ise her iki konuda da krizlere açık olduğumuz bir döneme vurgu yapıyor. Ekonomi sinyal verirken yeni yaptırımlar kapımızı çalıyor gibi duruyor!
Terazi yeni ayı ikili ilişkilere de oldukça dikkat çekiyor olacak. Terazi burcu doğası gereği uyum arar özellikle ilişkilerinde. Bulunduğu ortamda huzur ister bu yüzden çoğunlukla ara bulucu durumundadır. Şimdi ilişkilerimizle ilgili yeni kararlar alma zamanı. Özellikle Mars’ın da işin içinde olması nedeniyle yeni başlangıçlar ani alınan kararlarla hayata geçebilir. Venüs’ün Akrep burcunun aneritik derecesindeki konumu nedeniyle ilişkilerde gizli konuların ortaya cıkması ve yaşanacak krizlerin yeni kararlara bizi iteceğini söyleyebiliriz. Ayrıca, Venüs’ün Güney Ay düğümü ile kavuşum da olması ikili ilişkilerde geçmişin hesaplaşmaları, ayrılık enerjisini de beraberinde getiriyor.
Bu enerjilerin yanı sıra Venüs kadınları da temsil ettiği için ve Akrep burcunun son derecesinde adeta krize kriz katar bir konumda olduğu için kamu vicdanını rahatsız eden olaylarla ve kadına karşı şiddet vakaları ile umarım karşılaşmayız.
Yeni ay derecesi ile tam kavuşumda olan Mars Terazi burcunda zarardadır ve gölge yönlerini yansıtır. Pasif agresif bir tutum sergileyebilir. Hiç ummadığımız tepkilerle karşılaşabiliriz. Özellikle trafikte dikkatli olmakta fayda var ayrıca yangınlar, patlamalar, şiddet ve terör saldırıları bu süreçte çok daha fazla söz konusu olacaktır. Mars ateş ile ilgili olduğu için ateşli hastalıklarda artış dikkat çekecektir. Yeni ayın etkisi  önümüzdeki 10 gün oldukça yoğun!
Yeni ay Terazi burcunun 13. derecesinde gerçekleşiyor. Bu derecede Algorab adında bir sabit yıldız bulunuyor. Doğası Mars ve Satürn karekterinde bu yüzden içinde agresyon, yıkıcılık gibi enerjileri taşıyor. 
Ancak bunun yanı sıra tabiki enerjinin oldukça yüksek olduğu bir sürece de giriş yapıyoruz. Bu yeni ay içinde cesaret barındıran enerjileri beraberinde getiriyor. Daha önceden korktuğumuz ve adım atmaya cesaret edemediğimiz konularda öne atılacağız, sabırzsız hissedebiliriz. Ancak, Mars’ın önce hareken eden sonra düşünen tavrından bu süreçte sakınmakta fayda var. 
Burçlara göre bakacak olursak,
Koç ve yükselen Koçlar
Evliliğiniz, ilişkiniz ve ortaklıklarınız ile ilgili içinde agresyon ve ani kararların olduğu bir yeni ay sürecindesiniz. İlişkilerinizde yaşanacak krizler alacak verecekler, borçlar, miras, nafaka konuları ile ilgili olabilir. Eşinizin iş hayatında bu tür konular ön plana çıkabilir. Sakin kalın, kavgadan olabildiğince uzak durmaya çalışın.
Boğa ve yükselen Boğalar 
Yeni ay özellikle iş ortamınıza ve sağlığınıza dikkat çekiyor olacak. İş arkadaşlarınızla sürtüşmelere dikkat. Bunun yanı sıra oluşacak yeni durumun ikili ilşkilenizde yaratacağı krizler olabilir. Ortaklık kurmakta aceleci ve sabırsız olmanız uzun vadede zarar verebilir. Sağlığınıza ekstra dikkat.
İkizler ve yükselen İkizler
Kalbi boş olanlar için ani başlayan ilşkiler olabilir. Özellikle iş arkadaşlarınızdan biri hayatınıza girebilir ancak gizlemek durumunda kalabilirsiniz. Var olan ilişkiniz ile ilgili ani gelişmeler, kararlar sizi bile şaşırtabilir.
Yengeç ve yükselen Yengeç
Eviniz ve yuvanızı ilgilendiren alanda yeni başlangıçlara ve hızlı bir şekilde alınan aksiyonlara gebe bir yeni ay. Bazı yengeç burçları için ilişkileri ile ilgili krizler, kararlar ve yeni adımlar söz konusu olurken bazı yengeç burçları oturdukları evleri ile ilgili gelişmelere açık olacaklar. Aile içi çatışmalara dikkat.
Aslan ve yükselen Aslanlar
İletişiminizin arttığı bir döneme giriş yapıyorsunuz. Yeni fikirler havada uçuşuyor. Hızlı düşünüyor ve konuşuyorsunuz. Lütfen ağzınızdan çıkanlara bu süreçte bir nebze dikkat edin, kolay sinirlenebilirsiniz. Ayrıca kardeşleriniz ve yakın çevrenizde bulunan kişilerin hayatlarında önemli başlangıçlar söz konusu olabilir. Bazı Aslanlar ev ve yuva konularında bazıları da eğitim konularında yeni başlangıçlar yaşayacaklar.
Başak ve yükselen Başaklar
Ani para giriş ve çıkışlarına açık bir dönem. Para harcamak ya da yakın çevrenize/kardeşlerinize borç vermek/almak durumunda kalabilirsiniz. Bu süreçte ani yatırımlardan kaçının önünü arkasını düşünmekte fayda var. Ticari anlaşmalarda krizlere açık bir süreç unutmayın.
Terazi ve yükselen Teraziler
Burcunuzda gerçekleşen yeni ay ilişkileriniz ile ilgili aldığınız önemli kararları tetikleyecek. Dış görünüşünüz ile ilgili ani değişimler, kozmetik ve lüks harcamalar yapabilirsiniz. Bu süreç para konularında krizli durumlara neden olabilirken ayrıca sağlığınıza da dikkat çekiyor.
Akrep ve yükselen Akrepler
Gizli konuların ya da bugüne kadar sakladıklarınızın ani ve  beklenmedik bir şekilde ortaya dökülmesi ve hayatınıza yön verecek gelişmelere gebe bir yeni ay. Korkularınızla yüzleşebilirsiniz. Ayrıca psikolojik destek almak ya da spritüel konularla ilgili çalışmalarda bulunmak için uygun bir dönem.
Yay ve yükselen Yaylar
Arkadaşlıklarınız ve sosyal çevrenizde yeni başlangıçlar söz konusu. Özellikle ortaya çıkan gizli konular krizleri körükleyebilir. Gelecek planlarınız ve iş kaynaklı kazançlarınız ile ilgili yeni gelişmeler ani ve hızlı bir şekilde gündeminize oturabilir.
Oğlak ve yükselen Oğlaklar
Yeni ayın konusu kariyeniz ve toplumsal statünüzü etkileyen yenilikler olacak. Hırslı ve sabırsızsınız ancak temkinli olmazsanız fırsatları kaçırabilirsiniz. Yenilikler maddi konularda da hareketliliğe neden olacak.
Kova ve yükselen Kovalar
Yurtdışı bağlantılı işleriniz, seyahatleriniz ya da tanıdıklarınız ile ilgili yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Mahkemeler ile ilgili ani gelişmeler, yeni gündemler söz konusu. Ayrıca ticari anlaşmalar ve eğitim fırsatları süpriz bir şekilde ortaya çıkabilir. 
Balık ve yükselen Balıklar
Yeni ay gelir ve gider dengenizi ilgilendiren konularda içinde kriz barındıran yeni gelişmeleri tetikleyebilir. Harcamalarınızı ve ödemelerinizi düzene sokmak ve yeniden yapılandırmak için adımlar atabilirsiniz. Kredi başvurusu yapacaklar ödeyemeyecekleri yükün altına girmemeye dikkat etmeliler. Bu süreçte bazı Balıklar aniden ameliyat gerektiren sağlık problemlerı yaşayabilirler. 
Sevgiler,
Işıl Nolan


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir