Mars geri gidiyor! 26 Haziran – 27 Ağustos 2018


 Herkese merhaba, Hızlı bir yaz mevsimine giriş yapıyoruz. Mars retrosu ve 3 önemli tutulma ile çok önemli gökyüzü hareketlerinin olduğu ve hemen hepimizi çeşitli açılardan etkileyecek bir dönemin eşiğindeyiz. Herkese kolay gelsin!


 Şimdi gelelim 26 Haziran’da yani hemen secim sonrasında aktif olacak Mars retrosu ve etkilerine. Astrolojide bir gezegen geri harekette olduğu zamanlar gerçek gücünü ve özelliklerini kaybeder. Eğer Marsın gerçek doğasına bakarsak aklımıza ilk gelecek kelimeler savaşmak, mücadele etmek, cesaretli olmak, öne atılmak, hız, enerji, başlatama enerjisi, lider ve önde olmaktır. Mars, Koç burcunun gezegeni olarak ateşi temsil eder, haritalarımızda hangi alana düşüyorsa o alanlarda ilgili bize cesaret verir, hangi burca düşmüşse hayatta nasıl savaştığımızı, cesaretimizi ne ölçüde ve ne şekilde kullandığımızı gösterir.


 Hemen her gezegende olduğu gibi Mars da geri harekette olduğunda ki bu her 2 yılda bir gerçekleşir, doğasında bulunan özellikleri güçsüzleşir, kendini utangaç ve içine dönmüş hissede. Gerektiğinde de orantısız ve kontrol edilemeyen bir güç kullanır, ani patlamalara neden olur, öfkesini kontrol etmekte zorlanabilir. Bu enerjinin bizlerin üzerindeki etkisi ile cesaretimizin kırılacağı, tam bir adım atacakken vazgeçeceğimiz, gerektiği gibi hakkımızı savunamayacağımız, öfkemizin tabiri caizse içimizde patlayacağı ve/veya sonunda dayanamayarak aşırı güç göstermek isteyebileceğimiz ya da sinirleneceğimiz durumlarla karşılaşabiliriz. 

 
Şimdi gelelim Mars’ın geri gittiği burçların doğasına; Mars geri hareketine özgürlüklerin, baş kaldırmanın, hakların burcu olan Kova burcunda başlayacak ve disiplinin, kuralların ve askerin, devlet kurumlarının, yöneticilerin temsil edildiği Oğlak burcunda son bulacaktır. Bu süreçte Mars’ın temsil ettiği öğeler ile ilgili gelişmelere açık durumdayız. Toplumsal olarak stresin üst seviyede olduğu bir dönemden geçiyor olacağız. Bu süreçte yapılacak en iyi şey içimizdeki öfkeyi bastırmak ve daha insancıl öğelere yönlenebilmektir. Eğer öfkeyle kalkarsak zararla oturacağız. Bu süreci geçmişten gelen kinin, öfkenin ve anlaşmazlıkların çözülme zamanı olarak görmeliyiz. Bizleri provoke eden olaylarla çok fazla karşılaşabiliriz ancak sağduyumuzu kullanmak durumundayız.
Mars hızın, hareketin gezegenidir geri gittiği zamanlarda aslında bizden yavaşlamamızı, bir durup düşünmemizi ister. Bu yüzden retro zamanı yeni bir projeye başlamak ve/veya yeni bir adim atmak için pek de uygun zamanlar değildir. Bunun yerine geçmişten gelen konuları çözüme kavuşturma zamanıdır. 
Mars retrosunun bu 2 ay boyunca yaptığı bazı gerilimli enerjileri de göz ardı etmemek gerekir. 20 Temmuz’da Güney ay düğümü ile 27-28 Temmuz’da ise ay tutulması ve yine güney ay düğümü ile aynı derecede Kova burcunda kavuşum yapacaktır. Bu yoğun enerji birikimi Mars’ın Retro etkisini daha yoğun bir şekilde hissedeceğimiz zamanlardan geçeceğimizi göstermektedir. Güney ay düğümü geçmişten gelen acılarımızı bırakmak ile ilgilidir. Bizi duygusal anlamda inciten, ruhumuzu yaralayan konulardan ve olaylardan sıyrılma ve temizlenme zamanıdır.
Mars Retro’su her burcu farklı alanlarda etkileyecektir. Tabi ki bireysel haritalarınızdaki gezegen dizilimi de çok önemlidir ama yine de sizlere bir fikir vermesi açısından aşağıda tek tek burçlarla ilgili bilgi bulabilirsiniz,
Koç
Sosyal çevreniz, gruplar içindeki aktiviteleriniz ve ileriye dönük hedefleriniz ile ilgili konularda sabırsız ve huzursuz hissedebilirsiniz ancak bu alanlarla ilgili var olan problemleri çözmek için kolları sıvamanın tam zamanı. Arkadaşlarınız ile geçmişten gelen problemleriniz var ise çözün derim ama yeni bir atılım yapmak için uygun zamanlarda değilsiniz. Gelecek ile planlarınız varsa atılacak ilk adımı yaz sonuna bırakmanızı tavsiye ederim.
Boğa
İş hayatında olacak karmaşa ve pürüzlere dikkat etmelisin sevgili Boğalar. Yönetici konumunda olan kişilerle anlaşmazlık yaşıyor olabilirsiniz. Fazlaca eleştiri aldığını hissedebilirsin. Bu süreçte var olan projelerle ilgili sorunları çözmek için uygun zamandayken yeni herhangi bir şeye başlamak için uygun değildir. İş ile ilgili motivasyonunuz çekilmiş gibi hissedebilirsiniz ancak bunun geçici bir süre olduğunu unutmayın.
İkizler
Yurtdışı ile ilgili, uzak mesafeli tatil planlarınız var ise bu alanda pürüzlerle karşılaşabilirsiniz sevgili İkizler. Aynı şekilde hukuksal davalar, yüksek öğrenim ya da uzak yerlerdeki tanıdıklar ile ilgili konularda bazı can sıkıcı haberler gündemde olabilir. Bu süreç yeni bir atılım yapmak için pek de uygun bir dönem olmasa da süre gelen konuları sakin bir şekilde kalarak çözüme ulaştırabilirsiniz.
Yengeç
Maddi kaynaklarına dikkat sevgili Yengeç. Bu süreçte aşırı harcama yapmamaya ve paranı gereksiz yere har vurup harman savurmamaya dikkat etmelisin. Eşin kaynakları, vergi, nafaka, kredi vb. konularla ilgili pürüzlerle karşılaşmak, sıkıntıya düşmek, gecikmelerle karşılaşmak söz konusu olabilir. Bu süreçte sinirleriniz son derece gergin ve her an saldırıya açık olabilirsiniz. Ancak sadece sakin kalarak sorunları halledebileceğinizi aksi halde olayların aleyhinize işleyeceğini unutmayın. Meditasyon yapmak bu süreçte faydalı olacaktır.
Aslan
Evlilik ve ortaklıklarınız ile ilgili karmaşa, sürtüşme ve kavgalara açık bir dönemdesiniz sevgili Aslanlar. Bu dönem yeni bir kontrata imza atmak için uygun görünmemektedir. Evliliğiniz ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız bu süreçte işlerin daha da alevlendiğini hissedebilirsiniz. Eteğinizdeki tüm taşları dökme zamanı. Çok detaylara takılmamaya özen gösterin aksi halde karşı tarafı daha fazla sinirlendirebilirsiniz. Sinirinizi ve öfkenizi kontrol altında tutmayı öğrenmeniz gereken bir dönemdesiniz. Eğer bunu başarabilirseniz süregelen sorunları halletmek için fırsatınız olabilir.
Başak
Geçmişte başlamış olan rahatsızlıklar bu süreçte gündeminizde olacaktır. Checkup yaptırmak ve sağlınız ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Günlük rutininizde karmaşaya, pürüzlere ve anlaşmazlıklara açıksınız. Beraber çalıştığınız kişilerle gergin anlar ve bazı kopmalar yaşayabilirsiniz. Günlük rutininiz her zamankinden daha da sıkıcı gelebilir ama geçici bir süreçte olduğunuzu unutmayın. Bu süreçte ufak tefek tamamlanmayı bekleyen işlerinizi bitirebilirsiniz.
Terazi
Aşk ilişkilerinde gerilim ve bazı sonlanmaların olabileceği bir süreçtesiniz. Eski sevgilileriniz ile tekrar iletişim içinde olabilirsiniz. Eğer var olan ilişkinizde sıkıntı yaşıyorsanız aslında oturup konuşmanın gerçek hislerinizi söylemenin tam zamanı ancak sözlerinizi seçerken çok dikkatli olun. Sinirler gergin olduğu için bazen istemediğimiz şeyler ağzımızdan kaçabilir. Bu süreçte değişik hobiler edinebilirsiniz ancak içinde aksiyon ve hız içeren hobilere dikkat etmelisiniz.
Akrep
Aileniz, yuvanız ve kökleriniz ile ilgili alanda yaşayacağınız Mars retrosu aile içi kavgaları ve sürtüşmeleri tetikleyebilir. Aynı zamanda oturduğunuz eviniz ya da ev sahibiniz ile ilgili pürüzlerle karşılaşmanız olası olabilir. Bu süreçte sakin kalmak ve olan sorunlara sağduyuyla yaklaşmak evinizi ve ailenizi koruyabilmek için son derece önem arz etmektedir.
Yay
İletişim, kardeşler, yakın akrabalar ve kısa yolculuklarda pürüzlere ve karmaşaya açık bir dönemdesin sevgili Yay. Her türlü yazılı ve sözlü iletişimde her zamankinden daha dikkatli olmalısın. Seni üzecek ve sinirlendirecek haberler alabilirsin ancak sakin kalmak koşulu ile bir çözüm bulabilirsin. Kısa yolculuklarda trafikte her zamankinden daha dikkatli olmalı hız, aksiyon ve risk içeren aktivitelerden uzak durmalısın. 
Oğlak
Mars Retro’su sizi özellikle para ile ilgili konularda zorlayacak. Hem maddi hem de manevi kaynaklarınızı iyi korumanız gereken bir süreçtesiniz. Bu dönem yeni yatırımlar yapmak için uygun olmadığı gibi var olan yatırımlarınız ile ilgili bazı pürüzlerle karşılaşmanız mümkün olabilir. Bu süreçte gelir gider dengenizi iyi hesaplayın, gerekmeyen harcamalar yapmayın ve hesap hareketlerinizi iyi kontrol edin.
Kova
Kendi burcunuzda gerçeklesen Mars retrosu özellikle egonuzu derinden etkileyen olayları karşınıza getirebilir. Kişiliğinize saldırıda bulunulmuş hissedebilirsiniz ancak sunu unutmayın ki hiç kimseye kendinizi kanıtlamak durumunda değilsiniz, sizi olduğunuz gibi kabul edecek kişilerle yolunuza devam etmelisiniz. Aynı zamanda sağlınızı tehdit edecek ani ve saldırganlık içeren durumlara dikkat etmeli gereksiz kavgalara girmemelisiniz. Sağduyunuzu kullanmanız gereken zamanlardan geçiyorsunuz.
Balık
Bu süreçte bilinçaltınız ile baş başa kalacaksınız sevgili Balıklar. Sizi derinden etkileyecek, kendinize olan güveninizi sarsacak olaylarla karşılaşabilirsiniz. Gizli düşmanlar gündemde olabilir, kişiliğinize saldırıda bulunulmuş hissedebilirsiniz. Ancak bu durumu krizden daha yumuşak bir platforma taşımak ve eski defterleri kapatarak kurtulmak yine sizin elinizde. Sakin ve sağduyulu kalmaya çalışın.
Sevgiler,
Işıl NolanBir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir