Sevgili okurlar merhaba, 

3 Ağustos’ta Kova burcunun 11 derecesinde içinde ani gelişecek olayları barındıran bir dolunay gerçekleşecek. Tutulma esnasında Oğlak burcunun 24 derecesi yükseliyor. Plüton ve Satürn tutulmanın yükselen burcu ile kavuşumda. Bu dolunay aslında biraz da her birimiz için Satürn Kova döneminin de bir giriş bölümü gibi olacağa benziyor. Oğlak burcu iş dünyası, yöneticiler, devletler, otorite, ailede yaşları büyük erkekleri temsil ederken ayni zamanda sorumluluk almak, çaba sarf etmek, disiplinli olmak ile ilgilidir. Oğlak burcu ve yöneticisi Satürn doğası gereği kısıtlamalarla ve engellerle ilgilidir. Özellikle Satürn ve Plüton’un tutulmanın yükselen derecesi ile olan kavuşum açısı otorite ile olan ilişkilerimize dikkat çekerken aynı zamanda ikili ilişkilerdeki güç savaşlarına da vurgu yapıyor. Manipülatif ve sert enerjilere sahip olan bu dolunay önümüzdeki dönemde deneyimleyeceğimiz Kova enerjisini yani ‘özgürlüğümüz için mücadele temasını’ da ortaya koyuyor. 

 Dolunay zamanları, Ay ve Güneş karşıtlık yaptığında, bir sona erme ve tamamlanma enerjisini hayatlarımıza taşır. Dolunayın boğa burcunda bulunan Uranüs’ten de aldığı kare enerji ile özellikle ilişkiler, ortaklıklar ve aileyi ilgilendiren konularda içinde maddi konuların da vurgu aldığı ani ve beklenmedik bazı sonlanmaları, içinde rekabet içeren konuları hayatlarımıza taşıyor olacak. Özellikle Mars’ın Koç burcundaki transitinin Oğlak burcunda bulunan gezegenlerle yaptığı stresli açısı ikili ilişkilere özellikle kadın-erkek ilişkilerinde içinde şiddet içeren durumlara da son derece dikkat etmemiz gerektiğine vurgu yapıyor. Ağzımızdan çıkanlara ve iletişim tarzımıza dikkat etmeli, otorite ile gereksiz güç savaşlarına girmekten kaçınmalıyız. Yine Merkür – Satürn karşıtlığı kendimizi rahat ifade edemediğimiz durumları ve kısıtlamalara maruz kalabileceğimizi gösteriyor. 

Dolunay sırasında Oğlak burcunun yükseliyor olması ve yöneticisi Satürn’ün meydan okuyucu konumu retro enerji ile beraber artık geçmişten gelen ve çözemediğimiz her ne var ise bu sefer bizlere gerekirse kafamıza vura vura da olsa yaptıracak gibi duruyor. Bu süreçte artık miadı dolmuş ilişkiler keskin bir şekilde bitecektir. Aile arasındaki evinizi, sahip olduğunuz mal ve mülkünüzü, yatırımlarınızı, finansal durumunuzu ya da aile büyüklerini ilgilendiren konular, anlaşmazlıklar var ise iyice ayyuka çıkacaktır. İş ortaklarınız ile yeni bir yapılanma gerekiyor olabilir. Kısacası kangren olan ne varsa kesip atma zamanı. Plüton’un dönüştürücü etkisi mevcut ilişkilerimizi bambaşka boyutlara taşıyacak hazır olun. 

 Unutmayın ki Kova burcu özgürlüklerle, düzeni bozma ve yeniliklerle ilgilidir. Her bir bitiş yeni bir başlangıçtır. Bu süreçte yaşadığımız olaylar, Satürn ve Jüpiter’in Aralık ayından itibaren Kova burcuna girmesi ile birlikte başka boyutlar kazanabilirler. 

10 Ocak’ta Yengeç burcunun 20 derecesinde bir Ay tutulması yasamıştık etkilerini aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz. 10 Ocak Ay Tutulması ve etkileri 

3 Ağustos Kova dolunayı ile birlikte Yengeç burcu Ay tutulmasının derecesinin de tetiklendiğini görüyoruz. Demek ki ailemiz, yuvamız, köklerimiz, aile büyüklerimizi ilgilendiren konularda bazı testlere tabi tutulacağımız, güvenlik ihtiyacımızın artacağı bir süreç bizleri bekliyor olacak. Özellikle Mars-Jüpiter karesi ile tetiklenen bu enerji duygusal krizleri büyüterek hayatımıza taşıyabilir. Son 6 ayda tabi ki pandemi yüzünden artan endişelerimizin yani sıra aile içinde alacak verecek, nafaka, miras, arsa, ev alim satımı ile ilgili konularda anlaşmazlıklar, yanlış anlaşılmalar, evraklarla ilgili gözden kaçmış durumlar ya da eksiklikler, hukuksal konularla ilgili temalar öne çıkabilir.

 Daha genel anlamda baktığımızda ise toplumsal düzeyde anlaşmazlıklar, isyanlar, kadınları ve çocukları ilgilendiren içinde güvenlik temasının olduğu ve toplumun vicdanini zedeleyen olaylar, bilim, uzay, havacılık sektörü ve uçakları ilgilendiren konularda gelişmeler, marjinal gruplar ile ilgili alınan kararlar dikkat çekebilir.

 Tutulma anında 24 derece Oğlak burcu yükseliyor bu alanda Terebellum adında bir sabit yıldız var. Tetra terebellum dört köşe anlamına gelir. Bu dört köşeli bir takımyıldızıdır ve 24 derecede Omega Sagittari vardır. Bu takım yıldızı üzerinde tüm gezegenler kişiye servet ve maddi güç verir.  Bu servet babadan ya da deden bir mirası gösteriyor olabilir. Satürn bu konumda güç verir ancak Mars’tan aldığı sert etki özellikle miras, mal mülk, para konularında bazı problemleri de beraberinde getirecektir. Güç savaşlarına girmemeye özen gösterelim.

 Dolunayın gerçekleştiği Kova burcunun 11 derecesinde ise Albali sabit yıldızı bulunmaktadır. Bu sabit yıldız yine servet kaybı, mafyatik durumlar ve çek-senet işleri gibi konuları temsil ederken şiddet içeren durumlara da vurgu yapar. 

 Sonuç olarak, bu dolunay ile beraber özellikle ilişkilerde denge kurmak ve yeni bir yapı inşa edebilmek teması vurgu alıyor olacak. Sabrımızı ortaya koyalım, sadakate önem verelim, Oğlak burcu ilkeli davranmak ile ilgilidir bu yüzden her ne olursa olsun sonradan pişman olacağımız durumlara kendimizi sokmayalım.  

Burçlara göre yukarıda saydığım etkilerin özellikle hayatlarımızın hangi alanına vurgu yaptığını okuyabilirsiniz. 

Koç ve Yükselen Burcu Koç 

 Sosyal çevreniz ve arkadaşlık ilişkilerinizin yani sıra aşk ilişkileriniz de dikkat çekiyor olacak.Kariyerinizi ilgilendiren konularda olacak gelişmeler nedeniyle gelecek planlarınızda bazı değişimler yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu değişim kazançlarınızda bazı ani dalgalanmalara neden olabilir. Enerjiniz ve temponuzun yüksek ve ortaya çok fazla şey koymak istiyorsunuz ancak bu süreçte engellemeler ve kısıtlamalarla da karşılaşabilirsiniz.

 Boğa ve Yükselen Burcu Boğa  

Aileniz ve is hayatiniz arasındaki denge ile sınanıyor olacaksınız. Burcunuzda bulunan Uranüs’ün tutulma derecesine yaptığı kare enerji son derece sabırsız olduğunuzu ve ani ve beklenmedik haberlerin kapınızı çalabileceğini gösteriyor. Yurtdışı, yabancılar, ülke değişimleri, yüksek öğretim ve hukuksal davalarınızı ilgilendiren konularda bazı sonlanmalar ve tamamlanmalar yasayabilirsiniz. Geçmişten gelen ve öfkeli olduğunuz kişilerle karşılaşabilirsiniz.  

 İkizler ve Yükselen Burcu İkizler 

 Yüksek öğretim, yurtdışı yabancılar, uluslararası seyahatler ve ticaret, hukuksal davalar, mahkemeler, hayata bakış açınızı ilgilendiren konularda değişim ve dönüşümler yaşayacağınız bir döngüdesiniz. Bu süreçte özellikle ortaklaşa kazançlarınız, esinizin gelirleri, miras ya da nafaka gibi alacaklarınız ya da banka kredileri gibi ödemeleriniz de vurgu alıyor olacak. Arkadaşlıklarınıza dikkat sizi sinirlendirecek durumlardan kaçının.

 Yengeç ve Yükselen Burcu Yengeç  

Ortaklaşa kazançlarınız, ortaklarınızın ve esinizin gelirlerini ilgilendiren konular, miras, nafaka, vergiler, kredi başvurularınız ya da ödemelerinizi ilgilendiren konularla ilgili ani ve beklenmedik tamamlanmalar yasayabilirsiniz. İkili ilişkilerinizin test altında olduğu ya tamam ya devam diyeceğiniz bir süreç olabilir. İş hayatınızda temponuz artmış ve birçok projenizi hayata geçirmek için sabırsızlanıyor olsanız da dolunayın etkisi kısıtlanma temasını beraberinde getirmektedir. Sabredin! Ayni zamanda bazı Yengeç burçları için ameliyat gerektiren bir durum ortaya çıkabilir.

 Aslan ve Yükselen Aslanlar

 Ben – sen temasının ilişkilerinizde oldukça vurgu aldığı bir süreçtesiniz. İlişkilerinizde yolunda gitmeyen konularda bir çözüm arayışı içinde olacaksınız. Ortaklıklarınız ve kontratları ilgilendiren konularda bazı ani ve beklenmedik gelişmeler olabilir. Özellikle kariyerinizi ilgilendiren konularda otorite figürlerinden destek alıyor olsanız da isin içinde yurtdışı, yabancılar, uzak ülkelere seyahatler, mahkemeler ve yüksek öğrenimi ilgilendiren konular varsa bazı engeller, agresyon içeren durumlar meydana gelebilir. 

 Başak ve Yükselen Başaklar

 Günlük rutininiz yani günlük eve ve is hayatinizi ilgilendiren konular, beraber çalıştığınız is arkadaşlarınız ile ilgili bazı ani ve beklenmedik değişimler yasayabilirsiniz. Bu beklenmedik etki yurtdışı, yabancılar, yüksek öğretim ya da mahkemeleri ilgilendiren konuların tetiklenmesi ile gerçekleşebilir. Ayni zamanda bu alan sağlığınızı da temsil ettiği için ani gerçekleşebilecek durumlara karşı dikkatli olmalısınız. 

 Terazi ve Yükselen Burcu Terazi 

 Size dost enerjide olacak bu dolunay aşk ilişikleriniz ile ilgili bazı ani ve beklenmedik kararlar almanıza neden olabilir. Ayni zamanda çocuklarınızın hayatlarını ilgilendiren konular da dikkat çekebilir. Dolunay esnasında Mars’ın ilişkilerinizi, evliliğinizi ya da ortaklıklarınızı temsil eden alandaki seyahati bu konularla ilgili özellikle ailevi konularla ilgili agresyonu tetikleyebilirken bazı bekar Terazi burçlarına da aile kurmak için adim attırabilir. 

Akrep ve yükselen Akrepler

 Eviniz, yuvanız, aileniz, aile büyükleriniz, kökleriniz, emlak, arsa gibi konulanların vurgu alacağı bazı tamamlanmaların yaşanacağı bir süreç olabilir. Evliliğinizi, ilişkinizi ya da partnerinizin kaynaklarını ilgilendiren konularda bazı beklenmedik ani durumlar yaşanabilir. Yoğun iş temponuz ve ailenizin ihtiyaçları arasında denge kurma zamanı. Çalışma arkadaşlarınızla olan ilişkilerinize dikkat edin.

 Yay ve Yükselen Yaylar

 Kardeşleriniz ve yakın çevreniz ile ilgili problemli konular gündeme gelebilir. Ayrıca ticari girişimleriniz ile ilgili bazı ani ve beklenmedik olaylar, tamamlanmalar yasabilirsiniz. Bu süreçte eğitimler, kısa seyahatler ve iletişimi ilgilendiren konular dikkat çekecektir. Günlük rutininiz ve çalışma seklinizde değişimler tetiklenebilir.

 Oğlak ve Yükselen Oğlaklar

 Kazançlarınız ve gelir-gider dengenizin vurgu aldığı bir süreçtesiniz. Yatırımlarınıza ve paranızı nereye harcadığınıza son derece dikkat edin. Beklemediğiniz bir para elinizden çıkabilir. Özellikle spekülasyonlara ve risk içeren yatırımlara bu süreçte girmemekte fayda var. Ailenizi özellikle çocuklarınızı ilgilendiren bir konuda para harcamak durumunda kalabilirsiniz. 

Kova ve Yükselen Kovalar

 Burcunuzda gerçekleşecek olan bu Uranüysen dolunay ikili ilişkilerinize dikkat çekiyor olacak. Hayatinizin önemli dinamikleri ile ilgili bazı ani ve beklenmedik kararlar alabilirsiniz. Bazı Kova burçları ilişkilerini tamamlamak isterken bazı Kovalar ev değişikliğine gidebilir. Bu süreç ayni zamanda hayata bakış açınız ve sizi motive eden konularla da yakında ilgili olacak. Ani bir şekilde dış görünüşünüzde değişim ya da kendinizi daha farklı şekilde ifade etme daha farklı adımlar atma kararı alabilirsiniz. Bu süreçte iletişimle ilgili konulara dikkat, kolay sinirlenebilirsiniz.

 Balık ve Yükselen Balıklar

 Bu süreçte bilinçaltınızı ilgilendiren, sprituel konularla ilgili bazı çalışmalar yapıyor olabilirsiniz. Sezgileriniz ve rüyalarınız aktif. Ayrıca bazı balıklar korkularının ve endişelerinin yükseldiğini hissedebilirler. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizi ilgilendiren ani ve beklenmedik olaylar söz konusu olabilir. Yaptığınız fedakârlıkların değip değmediğinin muhakemesini yapacağınız olaylarla karşılaşabilirsiniz. Sağlığa dikkat. 

Sevgiler,

Işıl Nolan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir