Herkese merhaba,

21 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Güneş tutulması Kraliyet yıldızlarından olan Regulus ile birlikte Aslan’ın kalbinde gerçekleşiyor olacak. 

Kuzeyin antik gözlemcisi Regulus, Pers Kralı Feridun ile bağdaştırılır. Kralların yıldızı olarak; başarıyı, ünü, gücü, otoriteyi, başkaları üzerindeki yönetme yeteneğini, onur ve zenginliği temsil etmesinin yanı sıra aynı zamanda şiddet, savaş, güç uygulama, zorbalık gibi enerjileri de içinde barındırır.

Haritanızda özellikle natal gezegenleriniz ile temastaysa, köşe evlerinizden birindeyse ya da sizi ve kimliğinizi gösteren 1.ev yani yükselen burcunuzda ya da kariyerinizi ve toplum önündeki kimliğinizi gösteren 10. evinizde konumlanmışsa başarı ve ün vaat eder. Jüpiter ve Mars karışımı bir etkidedir. Yani başarı, fırsat ve genişlemeyi sunarak sizi arzuladığınız noktaya getirebilir ancak adil dövüşmezseniz ve intikam duygunuzu kontrol altına almazsanız sizi gökdelenin en tepesinden bir tekme ile aşağı atar. Bu sefer Regulus’un karanlık yüzü, şiddet, hastalık ve skandallar ile tanışırsınız. Ayrıca bir dipnot olarak, geleneksel astrolojide Regulus ‘un içinde bulunduğu bir Güneş tutulması, kralın ölümü ya da yenilmesi olarak kabul edilir. Bu dönemde liderler, kraliyet aileleri ve yöneticiler ile ilgili bu tip konular söz konusu olabilir.

21 Ağustos’ta gerçekleşecek Güneş tutulması yüzyılın tutulması olarak Amerika için büyük bir önem taşımaktadır. Amerika’daki astrologlar bu tutulmayı ‘Büyük Amerikan Tutulması’ olarak adlandırmış durumdalar. Tutulmanın gölgesi Amerika’da yaklaşık 108 km bir alana yayılacak ve 10’dan fazla eyalet 3’er dakika civarında tamamen karanlığa bürünecektir. 

Amerika’nın birçok eyaletinde tam olarak izlenebilecek olmasının dışında bu tutulmanın Amerikalılar ve dolayısı ile tüm Dünya için ayrı bir önemi daha var, o da Başkan Donald Trump’ın haritasındaki etkiler. 

Donald Trump yükselen burcu Aslan ve natal haritasında yükselen burcu derecesi ile Regulus yıldızı kavuşumda. Yani yukarıda da bahsettiğim gibi doğuştan haritası ün, basari, zenginlik, güç ve otorite gibi vasıfları vaat etmiş. Ayrıca haritasında birde natal Mars’ının aynı noktaya eşlik ettiğini görüyoruz. Mars, Aslan burcunda ve yükselen burcu noktası ve Regulus ile kavuşumda kendine aşırı güvenli, egosu çok yüksek ve saldırmaktan hiç çekinmeyen bir karakteri bize veriyor ki zaten hepimiz bu durumun farkındayız. İşte 21 Ağustostaki tutulma Donald Trump’ın bu enerjisini şiddetli bir şekilde harekete geçiriyor olacak. Bu dönemde transit Mars, Uranüs ve Satürn’den de aldığı etkilerle düşmanlarının çekineceği bir kararlılık, kendine aşırı güven ve yeni kararlarla hareket edeceğini söyleyebiliriz ve umarım ki Regulus’un ve Mars’ın karanlık etkilerini tüm Dünya olarak deneyimlemeyiz! 

Yeni ay ve Güneş tutulmaları, eski bir dönemin kapandığı ve yeni bir başlangıç yapmanın gerektiği zamanları daha vurgulayıcı bir şekilde gösterir. Haritamızda hangi alanı ve gezegenleri tetikliyorsa o konular ile ilgili yeni başlangıçlara hazırlıklı olmalıyız. Eskiyi eskide bırakmanın vaktidir. Yeni projeleri masanın üstüne yatırabilir ve yeni atılımlar yapabiliriz (ancak Merkür retrosunun bitimini de beklemekte fayda var tabi ki) Güneş Tutulmaları genellikle hayatlarımızda tutulma tarihinden itibaren 6 ay boyunca etkilidir ancak 21 Ağustos’taki tutulma tam Güneş tutulması olduğu için daha uzun bir süreçte etkili olacaktır. Etkisi eski astrologların karanlığın sürdüğü her 1 dakika için 1 derece formülünü uygularsak 3 yıl kadar sürecektir. 

Tutulma derecesinden, Regulus’un yanı sıra Mars, Uranüs ve Satürn’de tetiklenmektedir.

Mars’ın bir tutulmadan etki alması hem yapıcı hem de yıkıcı enerjileri beraberinde getirebilir. Tam derecesinde olmamakla beraber Mars tutulma derecesi ile kavuşumda. Cesaretin gezegeni olan Mars kendini savunmak için ayağa kalkacaktır. Bu dönemde enerji patlaması yasayabiliriz, geçmişten gelen stresli durumlar kırılma noktasına gelebilir ve yeni çözüm yolları bulmak için son derece enerjik ve kararlı olabiliriz.

Karmanın gezegeni
 Satürn de tutulmadan olumlu etkiler alıyor. Eğer derslerinize disiplinli ve iyi bir şekilde çalıştıysanız mükâfatın tam sırası artık bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Son olarak 
Uranüs tutulma derecesinden en güçlü etkiyi alan gezegen olarak kendisini hissettiriyor olacak. Uranüs astrolojide olaylara yeni bir bakış açısıyla bakmayı, özgünlüğü, özgürlüğü, bağımsızlığı, buluşları, en ileri teknolojileri ve gelecekteki olayları temsil eder. Uranüs, Aslan burcunun temsil ettiği statükoyu hiç sevmez bunun yerine geleneklerden koparak yeni kalıplar oluşturmak ister. Yeni bir dünya düzenine odaklamak ister. Bu amaçla isyan, devrim, diktatörler ve özgür irade vb. Uranüs’ün yönettiği ve sembolize ettiği alanlardır.

Bu tutulma ile birlikte
 Uranüs, öncelikle başarıyı ve ünü temsil eden kralların yıldızı Regulus ‘tan daha sonra enerjiyi ve cesareti temsil eden Mars’tan ve tabi ki en etkili olarak yeni başlangıçları temsil eden tutulma enerjisinden olumlu ve destekleyici etkiler almaktadır. Bu 3 yıllık süreçte ama yine de en etkili olarak ilk 6 aylık dönemde Uranüs’ün temsil ettiği alanlarla ilgili olumlu ve girişimci enerjilerden bahsedebiliriz. Farklı ve alışılmadık insanlar, toplum yararına yapılan girişimler, başkaldırılalar, yeni teknolojik buluşlar, eski olana yeni bir bakış açısı getirmek ve en önemlisi umulmadık olayların gerçekleşmesi dikkat çeken konuların başında gelmektedir.

Tutulmanın etkisinin hayatınızda etkili olacak alanlarını 1’er cümle ile özetleyecek olursak,

Lütfen yükselen burcunuzu da dikkate 
alın,

Koç
Aşk hayatınız, çocuklar, hamilelik, doğum, hobileriniz, yaptığınız sporlar, şans oyunları

Boğa
Kökleriniz, aileniz, eviniz ve babanız

İkizler
Kardeşler ve yakın akrabalarınız, kısa yolculuklar, iletişim ve öğrenme ile ilgili konular, problemleri analiz yeteneğiniz

Yengeç
Maddi ve manevi kaynaklarınız, gelir gider dengeniz, güvenlik duygunuz

Aslan
Nasıl göründüğünüz, kişiliğiniz, amaçlarınız ve öncelikleriniz. Dış dünyadan nasıl göründüğünüz ve egonuz

Başak
Bilinçaltınız, rüyalarınız, hayalleriniz, gizli ve perde arkasında kalmış tüm durumlar 

Terazi
Arkadaşlarınız, herhangi grup ya da kulüp üyeliği, ortak bir amaç uğruna insanların bir araya geldiği topluluklar

Akrep
Kariyer, toplumdaki statünüz, terfi, yargıçlar

Yay
Uzak mesafe yolculuklar, yabancı kültürler, yüksek öğrenim, din, felsefe ve akademik konular

Oğlak
Ortaklaşa kazançlar, partnerin parası, miras, vergi ödemeleri, kredi, borç ve cinsellik

Kova
Evlilik, ortaklık, resmi anlaşma ile bağlı olunan ortaklıklar, açık düşmanlarınız

Balık
Günlük rutin hayatınız, işyeriniz ve beraber çalıştığınız insanlar, sağlığınız, evcil hayvanlarınız

Sevgiler,
Işıl Nolan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir