2024’ün Önemli Tarihleri

Jüpiter İkizler Burcunda

26 Mayıs 2024 – 10 Haziran 2025

Mars Retrosu Aslan ve Yengeç Burcunda

7 Aralık 2024 – 24 Şubat 2025

6 derece Aslan burcunda başlıyor ve 17 derece Yengeç burcunda son buluyor.

Bu yıl 3 adet Merkür Retrosu yasayacağız!

2 Nisan – 25 Nisan 2024

27 derece Koç’ta başlayacak – 15 derece Koç’ta son bulacak

 

5 Ağustos – 29 Ağustos 2024

4 derece Başak’ta baslayacak – 21 derece Aslan’da son bulacak.

 

26 Kasım – 15 Aralık 2024

22 derece Yay’da başlayacak – 6 derece Yay’da son bulacak.

 

Satürn Retrosu

29 Haziran 2024 – 15 Kasım 2024

19 derece Balık- 12 derece Balık

 

Plüton Kova’ya giriş yapıyor

21 Ocak 2024

2 Eylül 2024

19 Kasım 2024

 

Uranüs – Jüpiter Kavuşumu

20 Nisan 2024

21 derece Boğa

 

TUTULMALAR

25 Mart 2024

5 derece Terazi Burcunda

Ay tutulması

Saros numarası 113.

Yarı gölgeli tutulma

 

8 Nisan 2024

19 derece Koç burcunda

Tam Güneş Tutulması

Saros numarası 139

 

18 Eylül 2024

Kısmi ay tutulması

25 derece Balık burcunda

118 Saros numaralı

 

2 Ekim 2024

Halkalı Güneş Tutulması

10 derece Terazi Burcunda

Saros numarası 144

 

KOÇ BURCU

Sevgili Koçlar, 2024 yılı sizler adına önemli değişim ve dönüşümlerin ve kadersel olayların yaşanacağı çok önemli bir yıl olacak.

Tutulmalar haritalarınızın 1-7 ve 12-6 akslarında gerçekleşiyor olacak yani ikili ilişkileriniz, eşiniz, partneriniz, evliliğiniz, ortaklıklarınız, iş hayatınız, sağlığınız ve hayatınızın önemli dinamiklerini ilgilendiren önemli kararlar, bitiş ve başlangıçlar öne çıkacak.

25 Mart 2024’te yaşanacak olan Ay tutulması öncelikle Koç burcunun 23-27 Mart aralığında doğmuş Koç burçlarını ya da Koç burcunun 3-7 derecelerinde yükselen burcu ya da önemli gezegenleri olanları ikili ilişkileri ve ortaklıkları ile ilgili önemli kararlar vermeye ve hayatlarında denge sağlamak için bazı adımlar atmaya davet edecektir. Yolunda gitmeyen ilişkilerin ve ortaklıkların son bulacağı bir dönem olabilir.

8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda çok kuvvetli bir tam Güneş tutulması yaşanacak ve tutulma kiron ile kavuşumda olacaktır. Özellikle 6-11 Nisan aralığında doğmuş olan Koç burçları ve Koç burcunun 17-21 derecelerinde yükselen burcu ya da önemli gezegenleri olanları güçlü bir şekilde yenilenmeye ve iyileşmeye davet edecektir. Bu süreçte yeni bir yere taşınmak, görünüşüz ile ilgili değişimler yapmak, ikili ilişkilerinizde tamamen yeni bir tavır takınmak söz konusu olabilir. Sağlığınızla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz.

18 Eylül’de Balık burcunda yaşanacak ay tutulması ise sizleri biraz kendinizle baş başa kalmanız ve değerlendirmeler yapmanız için yavaşlamaya itecektir. İş yükünüz çok ve günlük hayatınız oldukça yoğun olabilir. Yavaşlamalı ve sağlığınıza da dikkat etmelisiniz.

2 Ekim Güneş tutulması ise evliliğiniz, ortaklıklarınız ve ikili ilişkileriniz ile ilgili yeni bir döneme işaret ediyor olacak. Bu tutulma ile bazı ilişkiler evlilik ile sonuçlanırken yolunda gitmeyen ilişkiler ise son bulabilir. Tutulmadan özellikle 29 Eylül – 4 Ekim doğumlu Koç burçları ve haritalarında 8-12 derecelerde güneşi, yükselen derecesi ya da gezegenleri olanlar öncelikli olarak etkilenecektir.

Kuzey ay düğümü yaklaşık her 18 yılda bir burcunuzdan geçer ve bu enerji sizlere geleceğinizi olumlu yönde etkileyecek fırsatlar sunar. 2024 yılı boyunca devam edecek bu etki ile kendinize olan güveniniz ve cesaretiniz daha da artacaktır. Hayatınıza yön verecek kararları daha net bir şekilde alacaksınız.

Yılın ilk yarısında paradan ve kazançlardan yana şansınız oldukça açık. Tutulmaların da etkisi ile karlı iş anlaşmalarına imza atabilir ve yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Yılın ikinci yarısında ise iletişim ile ilgili konular hızlanıyor. Bir anda bilgi bombardımanına uğrayabilir, önemli haberler alabilirsiniz. İmzalar, anlaşmalar, ticari girişimlerle ilgili olumlu fırsatlar önünüze çıkacaktır. Eğitim almak, kurslara katılmak, öğretmek ve öğrenmek ile ilgili konular gündeminizde olacaktır. Bu yüzden, özellikle öğrenciler için olumlu bir dönem olacaktır. Bu süreçte yazmak, sözlü iletişim kurmak ve bildiklerinizi aktarmak için her zamankinden daha fazla bir istek duyacaksınız. Bol bol seyahat fırsatları çıkabilir ve yakın çevre, kardeş ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Bu yıl Saturn sizlerin 12. evinde seyahat ediyor olacak. Yani bu süreçte kendinizi zaman zaman aşırı karamsar ve yorgun hissedebilirsiniz. Toplumdan kendinizi izole etme ve yalnız kalma ihtiyacınız yüksek olabilir. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Aslında, Satürn’ün burada sizden istediği kolektife hizmet etmeniz, yardımlarda bulunmanız ve ruhani tarafınızı geliştirmenizdir. Ayrıca, Satürn kariyer evinizin yöneticisi olarak Mart 2023’ten itibaren başladığı Balık burcu yolculuğu ile iş hayatınızda belirsizlikler, hayal kırıklıkları ve kopuşlar yaşamanıza neden olmuş olabilir. Bu süreç değerlendirmeler yapmak ve sizin için en iyisinin ne olabileceğine de karar vereceğiniz bir süreci göstermektedir.

Plüton’un Kova burcundaki seyahati sizleri arkadaşlıklar ve gruplar açısından değişime ve dönüşüme götürecek. Belki çevreniz değişecek ya da bazı arkadaşlarınız ile ilgili hayatınızda ya da onların hayatında önemli gelişmeler olacak. Gelecek planlarınız ile ilgili yenilikler yapabilir tamamen farklı adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Sene sonunda yöneticiniz Mars’ın retrosu özellikle sizleri ilişkileriniz, aşk ve aile hayatınız, evinizi, yuvanızı ve aile büyüklerini ilgilendiren konularda düzenlemeler yapmaya itecektir.

Kariyer ve para açısından önemli tarihler:

11 Ocak ve haftası

23 Ocak – 16 Şubat

25 Mart ve haftası

8 Mayıs ve haftası

22 Haziran ve haftası

21 Temmuz ve haftası

Aşk için önemli tarihler:

25 Ocak ve haftası

11 Temmuz – 5 Ağustos

4 Ağustos ve haftası

Mars Koç burcunda – Enerjiniz ve cesaretinizin en yüksek olduğu zaman aralığı 30 Nisan – 9 Haziran!

4 Eylül – 4 Kasım Aile içi karmaşalara dikkat!

BOĞA BURCU

Sevgili Boğalar, 2024 yılının ilk yarısı şans, bolluk ve bereket sizden yana. Son 2 – 2,5 yıldır çektiğiniz çileler ve sıkıntılar sona erdi. Artık rahatlama ve yenilikleri kucaklama zamanı. Özellikle transit Jüpiter’in 26 Mayıs’a kadar burcunuzda ilerleyecek olması sizlere genişleme ve elinizi attığınız işlerde şans olarak geri dönecektir. Bu süreçte keyif yapma ve para harcama isteğiniz daha da artacaktır. Hayata daha olumlu bir çerçeveden bakacaksınız.

Yılın ikinci yarısında ise paradan yana şansınız açılıyor. Yeni iş fırsatları ya da para kazanma yöntemlerini keşfedebilirsiniz. Yatırımlarınızdan olumlu sonuçlar elde edebilir ve kazançlarınızı ilgilendiren konularda birçok kişi ile iletişim halinde olabilirsiniz. Kısacası yılın ikinci yarısı aklınız fikriniz cebinizdeki para olacak.

Jüpiter’in İkizler burcu seyahati ve Plüton’un Kova yolculuğu sizlere iş hayatında güç ve statü kazandırabilir. Büyük değişim ve dönüşümleri kucaklayabilirsiniz.

Plüton’un artık 2024 sonu itibariyle tamamen Kova burcuna girmesi ile önümüzdeki uzun süreçte kariyer alanında yaşanabilecek güç savaşları, mücadeleler ve bunlara bağlı olarak kariyerinizi değiştirme dürtünüzün arttığını bir döneme de adım atmış olacaksınız.

2024 yılında tutulmalar, Koç ve Terazi burcunda dolayısıyla haritanızın 6 ve 12 ve Başak ve Balık hattında yani haritanızın 5 ve 11 akslarında gerçekleşecektir. Bu alan hizmet etmek ile ilgilidir. Dolayısıyla iş hayatınız, günlük çalışma ortamınız, çalışma arkadaşlarınız ve sağlığınızı ilgilendiren konularda gelişmeler yaşanabilir.

25 Mart 2024’te Terazi burcunda yaşanacak olan Ay tutulması çalışma koşullarınız ve iş hayatınız ile ilgili önemli kararları gündeme getirebilir. Kazancınızın daha da artacağı iş fırsatları karşınıza çıkabilir. Sağlığınızı ilgilendiren konularda bazı adımlar söz konusu olabilir.

8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda çok kuvvetli bir tam Güneş tutulması yaşanacak ve tutulma kiron ile kavuşumda olacaktır. Bu tutulma sizler adına ruhsal bir şifalanma sürecini başlatabilir. Zaten kuzey ay düğümünün de sene boyunca bu alanı taradığı düşünülürse; yardım etmek, kolektife hizmet etmek, ibadet etmek, ruhsal arınma ve sağlığınızı ilgilendiren konularda sizler adına yeni bir dönem başlıyor. Arkadaşlarınız arasında veya parçası olduğunuz gruplarda sürpriz ve ani gelişmeler, haberler ya da sizin alacağınız yeni kararlar dikkat çekecektir.

18 Eylül Balık burcunda yaşanacak ay tutulması arkadaşlıklarınız ve gruplar ile ilgili gündemler oluşturuyor olacak. Güvenmediğiniz kişilerle önemli bir anlaşmanın altına imza atmayın. Gelecek ile ilgili planlarınız olabilir ancak sonuçlarından emin olamayabilirsiniz veya bazı konular havada kalıyor olabilir.  Para ile ilgili hayal kırıklıklarına dikkat.

2 Ekim Güneş tutulması günlük rutininizi ve iş hayatınızı etkileyen alanda gerçekleşecek ve sizleri önümüzdeki 6 ayda bu konularda yeni adımlar atmaya ve düzenlemeler yapmaya davet edecek. Bu tutulma ile iş anlaşmalarına veya bir ortaklığı resmîleştirmeye yönelik bir imza atmak isteyebilirsiniz.

Transit Satürn Mart 2023’te Balık burcu seyahatine başladı ve 2024’te de bu alanda yolculuğuna devam edecek. Bu süreç sizlerin sosyal çevreniz, arkadaşlarınız, içinde olduğunuz gruplar, dernekler veya kulüplerde gerek iş hayatınız gerek ise özel ilişkilerinizde sınandığınız, zamam zaman kısıtlandığınız, engellendiğiniz ancak aynı zamanda sağlam bir temel kurmak adına çabaladığınız bir döneme işaret ediyor olacak. İlişkilerinizi daha iyi yönetmeyi sizlere öğretmeyi hedefleyen Satürn aynı zamanda iş hayatınızdan kazandığınız parayı da temsil ettiği için özellikle 2024’un ilk yarısında biraz zorlanmanıza neden olabilir.

Sene sonunda yaşanacak olan Mars retrosu ise aile hayatınız, yuvanız, aile büyükleri ve kardeşleriniz, ticari ilişkileriniz ve kariyerinizi ilgilendiren konularda sizi eskileri gündeme getirip sizi sıkıştırabilir ve gerginlikler yaşanmasına sebep olabilir.

Kariyer ve para açısından önemli tarihler:

25 Ocak ve haftası

10 Şubat ve haftası

16 Şubat – 12 Mart arası Venüs, 13 Şubat- 23 Mars arası Mars, Kova burcunda ve kariyer evinizde olacaktır. Bu süreç iş hayatı ile ilgili önemli gündemlerin olduğu bir aya işaret edecektir.

6 Haziran ve haftası

19 Ağustos ve haftası

2 Ekim ve haftası

Aşk ve ilişkiler açısından önemli tarihler:

5 – 29 Ağustos

3 Eylül ve haftası

23 Eylül – 17 Ekim

Mars Boğa burcunda – Enerjiniz ve cesaretinizin en yüksek olduğu zaman aralığı 9 Haziran – 20 Temmuz!

iKiZLER BURCU

Sevgili İkizler, Mart 2023’ten itibaren transit Satürn yaklaşık 2,5 yıl kalacağı Balık burcuna giriş yaptı. Bu transit haritalarınızda Satürn-Güneş karesi ya da Satürn – Asc karesi gibi aslında başa çıkılması en zor geçişleri tetiklemiş oluyor. Bu süreçte özellikle kariyeriniz, sağlığınız, toplumsal statünüz, aileniz ya da ilişkilerinizi ilgilendiren konularda kendinizi baskı altında ve sorumluluklar altında eziliyor hissedebilirsiniz. İzole olmak isteyebilir ya da mecburen topluluklardan, iş hayatınızdan ayrılmak durumunda kalabilirsiniz. Eğer, İkizler burcunda bulunan gezegenlerinizin ve önemli akslarınızın derecelerini biliyorsanız Satürn’ün bu dereceye 5 derece yaklaşana ve 5 derece uzaklaşana kadar olan süreçte bu etkileri daha fazla deneyimleyebilirsiniz. Kısacası, mücadele etme ve emek verme dönemindesiniz bunu yaparken özellikle yılın ilk döneminde destek yerine kösteklerle karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden bu dönemi daha çok hazırlık dönemi olarak geçirebilir, radikal kararlar almadan geçiştirebilirsiniz.

Ancak, 26 Mayıs’tan itibaren size çok güzel bir müjdem var! Tam 12 yıl sonra transit Jüpiter, namı diğer bereket, bolluk ve şans tanrısı Jüpiter İkizler burcu yolculuğuna başlıyor ve babası Satürn’e Haziran 2025’e kadar kafa tutuyor! Dolayısıyla da sizleri desteklemeye ve korumaya geliyor. Bu bir yıllık süreçte kendinizi daha iyimser, fırsatlara ve yeniliklere açık hissedeceksiniz. Seyahat fırsatları, yeni fikirler, yeni bakış açıları, eğitim ile ilgili şanslar, yenilikler, ticari girişimler, sosyalliğinizin ve bilinirliğinizin artması gibi durumlar tetiklenecektir. Ayrıca iştahınız açılacaktır:)

Tutulmalar haritanızın 11-5 ve 4-10 akslarında gerçekleşmekte ve özellikle Koç-Terazi tutulmaları sizleri olumlu bir şekilde desteklemektedir. Bu alan arkadaşlıklar, dostluklar, gruplar, dernekler, sosyalleşme, ikili ilişkileriniz, aşk ve çocuklarınızı ile ilgilidir. Bu alanlarda ön plana çıkıp liderlik özelliklerinizi gösterebilirsiniz. Ayrıca, gelecek planlarınızı ilgilendiren değişimler, fırsatlar ve yeni kazanç yolları bulabilirsiniz. Fiziksel ve zihinsel olarak yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz fırsatlar karşınıza çıkabilir.

25 Mart 2024’te Terazi burcunda yaşanacak olan Ay tutulması çocuklarınız, aşk hayatınız, arkadaşlarınız ya da iş hayatınız kaynaklı konuları ve grupları ilgilendiren önemli kararları ve anlaşmaları tetikleyebilir.

8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda çok kuvvetli bir tam Güneş tutulması yaşanacak ve tutulma kiron ile kavuşumda olacaktır. Bu tutulma sizler kariyeriniz ile bağlantılı yeni bir başlangıcı işaret ediyor olabilir. Arkadaşlarınız ya da parçası olduğunuz gruplardan destek görebilirsiniz. Sizin adınıza yepyeni fırsatlar getirecek geleceğinizi ve kazançlarınızı olumlu yönden destekleyecek durumlar gündemde.

Kuzey ay düğümünün de sene boyunca bu alanı taradığı düşünülürse; yepyeni arkadaşlıklar, gruplar ya da ve sosyal projeler sizin adınıza faydalı olacaktır. Aşk alanında ise hayatınıza zarar veren ve artık çürümüş ilişkilerden kurtulma zamanı.

18 Eylül Balık burcunda yaşanacak ay tutulması kariyeriniz, iş hayatınız, eviniz ve aileniz ile ilgili gündemler oluşturacak. Güvenmediğiniz kişilerle önemli bir anlaşmanın altına imza atmayın. İkili ilişkileriniz, patronlarınız ve sosyal statünüzle ilgili bazı konularda kararlar alıyorsunuz ancak tam emin olmayabilirsiniz veya bazı şeyler havada kalabilir.

2 Ekim’de aşk hayatınızı, yaşam enerjinizi ve neşenizi, çocuklarınızı ve yaratıcılığınızı temsil eden alanda sizlere destek olacak bir Güneş tutulması yaşanacak. Yeni bir aşk fırsatı doğabilir özellikle iş hayatından birileri karşınıza çıkabilir! Bebek haberleri, çocuklarınızın hayatında olumlu gelişmeler yaşanabilir. Ayrıca, yaratıcılığınızı göstereceğiniz ve kazanç elde edebileceğiniz bir girişim fırsatı ile karşılaşabilirsiniz.

2024 yılında transit Plüton sizlere dost olan Kova burcu yolculuğuna bir daha Oğlak burcuna dönmemek üzere başlayacak ve 2043 yılına burada kalacaktır. Bu enerji ile özellikle bireysel haritalarınıza göre Plüton sizi destekleyen derecelere geldiğinde kendinizi daha güçlü, kararlı, değişim ve dönüşümlere açık hissedeceksiniz.

Sene sonunda yaşanacak Mars retrosu yakın çevre ve kardeş ilişkilerinize, iletişim ile ilgili yaşanacak problemlere, para giriş çıkışlarına dikkat çekecektir.

Kariyer ve para açısından önemli tarihler:

10 Mart ve haftası

25 Mart ve haftası

6 Temmuz ve haftası

1 Kasım ve haftası

Aşk ve ilişkiler açısından önemli tarihler:

6 Haziran ve haftası

2 Ekim ve haftası

17 Ekim -11 Kasım Venüs’ün Yay burcu geçişi ilişkiler ve ortaklıklar açısından hareketli bir dönemi gösterecektir.

Mars İkizler burcunda – Enerjiniz ve cesaretinizin en yüksek olduğu zaman aralığı 20 Haziran – 4 Eylül!

YENGEÇ BURCU

Sevgili Yengeçler, bu yılın ilk yarısında sosyal çevreniz, projeler, gruplar, dernekler, gelecek planlarınız ve kazançlarınız açısından şanslı ve fırsatların olduğu bir süreçtesiniz.  Arkadaşlarınızdan beklenmedik ve sürpriz faydalar görebilirsiniz.

26 Mayıs’tan itibaren ise transit Jüpiter’in 12. evinize girmesiyle beraber 12 yıllık bir döngünün de sonuna doğru geliyorsunuz. Jüpiter, burada aslında size ruhsal gelişim, hayatınızı değerlendirme, pozitif yönde geliştirmek için plan yapma ve manevi olarak rahatlama fırsatı verecektir. Bu konularda yeni bir kursa başlamak, grupların ya da bir derneğin parçası olmak söz konusu olabilir. Maddi durumunuzu olumlu yönde etkileyecek yeni iş fırsatları karşınıza çıkabilir. Unutmayın bu dönemde ne kadar verirseniz manevi olarak rahatlar ve bereket ve bolluğunuz artar.

Transit Satürn Mart 2023’ten itibaren Balık burcunda seyahat ediyor ve 2024 yılında da sizi desteklemeye devam ediyor. Bu süreçte kendinizi yeni bir yapılanma dönemine sokabilirsiniz. Bir eğitime katılmak, üniversiteye ya da mastır programına başlamak, tez yazmak, yeni bir dil öğrenmek, sorumluluklarınızı arttıracak yurtdışı ve yabancılarla ilgili seyahatler, fuarlar ya da konferanslar gündeme gelebilir. Bu alanda aldığınız sorumluluklar iş hayatınızda yeni fırsatları karşınıza çıkarabilir. Önemli olan kalıplaşmış ve katı bakış açılarından uzaklaşabilmek ve esnek olabilmektir.

Tutulmalar Koç-Terazi hattında haritanızda 10-4 akslarında ve Balık-Başak hattında ise 9-3 akslarında yaşanacaktır. Ayrıca ay düğümlerinin de Koç ve Terazi burçlarında olduğu düşünüldüğünde 2024 yılının sizlere aile, yuva, aile büyükleri, yerleşime ait konular, kayıplar, ilişkiler, kariyer ve iş hayatı ile ilgili oldukça önemli ve hatta kadersel diyebileceğimiz değişimler getireceğini söyleyebilirim

25 Mart 2024’te Terazi burcunda yaşanacak olan Ay tutulması 4. evinizde gerçekleşecektir. Bu süreçte taşınmak, ev alıp satmak, aile büyükleri ile ilgili sorumluluklar, iş ve aile dengesini ilgilendiren önemli kararlar gündeme gelebilir.

8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda çok kuvvetli bir tam Güneş tutulması yaşanacak ve tutulma kiron ile kavuşumda olacaktır. Bu tutulma ile kariyeriniz ile bağlantılı yeni bir başlangıcı tetiklenebilir.

18 Eylül Balık burcunda yaşanacak ay tutulması ise size dost burçta gerçekleşecektir. Yurtdışı, yabancı bağlantılar, ticari girişimler, eğitimle ilgili olumlu gelişmeler, seyahatler ilgili konular ve mahkemeleri ilgilendiren sonuçlar gündeme gelebilir. Enerjiniz yüksek ve kendinize oldukça güvendiğiniz bir süreçtesiniz ancak sabırsız davranabilir ve sinirlerinize hâkim olmakta zorlanabilirsiniz! Haberler ve imzalar dikkat çekiyor.

2 Ekim’de ailenizi ve yuvanızı ilgilendiren alanda bir Güneş tutulması yaşanacak. Gayrimenkul alıp satmak, yeni bir eve taşınmak, evlenmek, boşanmak, tadilat yaptırmak, aile içi ilişkilerinizi veya aile büyüklerinizi ilgilendiren yeni gündemlerin oluşması söz konusu olabilir. Bu süreçte aileden birisinin evden ayrılması gündeme gelebilir.

2024 yılında transit Plüton Kova burcu yolculuğuna bir daha Oğlak burcuna dönmemek üzere başlayacak ve 2043 yılına burada kalacaktır. Bu alan başkaları ile olan ortaklaşa kazançlarınız, eşiniz ya da ortaklarınızla sahip olduğunuz mallar, miras, nafaka, krediler, tüm alacak verecekler ile ilgili yeni gündemler getirebilir. Ayrıca, haritanızda önemli gezegenlerinizi ya da akslarını tetiklediğinde bu konularla ilgili büyük değişimler ve krizli durumlar ortaya çıkabilir.

Sene sonunda yaşanacak olan Mars retrosu para alanınızda başlayacak ve kazançlarınız ile ilgili alanda bazı pürüzleri, engelleri, kayıpları ya da aşırı harcamaları tetikleyip ardından sizin burcunuza gerileyecektir. Bu süreçte ikili ilişkilerde yaşanabilecek krizler tetiklenebilir. Sert tepkilere dikkat etmekte ve aksiyon almadan önce durup düşünmekte fayda vardır.

Kariyer ve para açısından önemli tarihler:

25 Mart haftasından başlayarak tüm Nisan ayı tutulmaların tetiklemesi ile oldukça dikkat çekmektedir.

4 Ağustos yeni ayı ve haftası

17 Ekim – 11 Kasım arası

1 Aralık yeni ayı ve haftası

Aşk ve ilişkiler açısından önemli tarihler:

23 Eylül – 17 Ekim arası transit Venüs’ün aşk evinizden geçtiği süreçte fırsatlara ve romantik gelişmelere açıksınız.

1 Kasım yeni ayı ve haftası

11 Kasım – 7 Aralık Venüs’ün Oğlak burcu geçişi ilişkiler ve ortaklıklar açısından hareketli bir dönemi gösterecektir.

Mars Yengeç burcunda – Enerjiniz ve cesaretinizin en yüksek olduğu zaman aralığı 4 Eylül – 4 Kasım.

ASLAN BURCU

Sevgili Aslanlar, 2024 itibariyle son 2.5 senedir çektiğiniz sıkıntılar sona eriyor. Son derece destekleyici enerjilerin olduğu, yeni fırsatların, kararların alınacağı ve değişimlerin yaşanacağı bir döneme giriyorsunuz. Yeniden kükremeye hazır mısınız?

Yılın ilk yarısında şans, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter sizleri kariyer alanınızda desteklemeye devam ediyor. Bu enerji bazı Aslanlara yeni iş fırsatları ya da terfiler getirirken bazı Aslanlara evlilik ya da ortaklıklar yoluyla kazanılan fırsatları getirebilir. Kariyer açısından en şanslı dönem Nisan ve Mayıs ayları olacaktır.

26 Mayıs’tan itibaren ise Jüpiter haritanızın arkadaşlıklarınızı, grupları, sosyalleşmeyi, gelecek planlarınızı ve iş hayatınız kaynaklı gelirlerinizi temsil eden alana girmesiyle birlikte hem popülerliğiniz hem de kazançlarınız iyice artacaktır. Başınızı kaşıyacak zaman bulamayabilirsiniz! Bu 1 yıllık süreçte iyi insan ilişkilerinin hayatınızda önemli sonuçlar doğuracağı bir süreçten geçiyor olacaksınız. Birçok uzun vadeli planlarınız olabilir ve dostlarınızdan destekler görebilirsiniz.

Transit Satürn 2024 boyunca haritanızın 8. evindeki transitine devam ediyor olacak. Bu alan eşinizle, ailenizle ya da ortaklarınızla sahip olduğunuz ortaklaşa kaynakları, miras, nafaka, prim, bonus, krediler, borçlar gibi tüm alacak ve vereceklerinizi temsil eder. Satürn’ün kısıtlayıcı ve engel çıkartıcı etkisiyle zaman zaman mali konularda istediğiniz sonuçları almakta zorlanabilir ya da otorite kaynaklı engellerle karşılaşabilirsiniz. Bu alan aynı zamanda cinsellik ve ölüm ile ilgilidir. Cinsellik ile ilgili problemler ya da yakınlarınız ile ilgili kayıplar yaşanabilir.

2024 yılında tutulmalar, Koç ve Terazi burcunda dolayısıyla haritanızın 9 ve 3 aksında aynı zamanda Başak ve Balık hattında yani haritanızın 8 ve 2 aksında gerçekleşecektir. Özellikle, Koç – Terazi hattındaki tutulmalar ve ay düğümlerinin bu burçlardaki transiti burcunuzu olumlu bir şekilde desteklemektedir. Hayata karşı yeni bakış açıları geliştirmenize ve yeni hedefler koymanıza olanak verecektir. Ufkunuzun genişleyeceği yenilikler kapınızda!

25 Mart 2024’te Terazi burcunda yaşanacak olan Ay tutulması 3. evinizde gerçekleşecektir. Bu süreçte önemli haberler almak, ticari bir girişimde bulunmak, bir anlaşmaya imza atmak, yurtdışı ile ilgili haberler, iş, eğitim veya seyahat fırsatları gündeme gelebilir. Kardeşleriniz ya da yakın çevrenizden kişilerin hayatlarında önemli gelişmeler yaşanabilir. Araba almak yada değiştirmek için uygun bir dönem.

8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda çok kuvvetli bir tam Güneş tutulması yaşanacak ve tutulma kiron ile kavuşumda olacaktır. Bu tutulma ile yurtdışı bağlantılı bir konu ve iş fırsatları gündeme gelebilir. Eğer kredi başvurunuz ya da mahkemeniz varsa çözümlenebilir. Yeni bir iş, seyahat ya da eğitim fırsatı ortaya çıkabilir. Hayatınızda nasıl bir yenilik olursa olsun bu sizin hayattan beklentilerinizi, düşünce kalıplarınızı ve bakış açınızı sizi şifalandıracak şekilde değiştirecektir.

18 Eylül Balık burcunda yaşanacak ay tutulması ortaklaşa kazançları ve paylaşımları gündeme getirecektir. Gelir gider dengenizi düzenlemeniz ve harcamalarınızı ayrıntılı bir şekilde gözden geçirmeniz gerekebilir. Bu süreçte kandırılmak, gözden kaçan detaylar ya da mali durumunuz ile ilgili ortaya çıkan durumlar sizi zor duruma sokabilir. Beklediğiniz miras, nafaka ya da bonus gibi alacaklarınız varsa çözümlenebilir ancak elinize gecen miktar ile ilgili hayal kırıklıkları da söz konusu olabilir.

2 Ekim’de her türlü yazılı ve sözlü iletişimi, anlaşmaları, imzaları, seyahatleri, eğitimleri, kardeşlerinizi ve yakın akrabalarınızı ilgilendiren alanda bir Güneş tutulması yaşanacak. Yeni haberler, ticari girişimler ve imzalar gündeme gelebilir. Gayrimenkul alıp satmak ya da evinizi, kardeşlerinizi veya yakın çevrenizi ilgilendiren konular gündeme gelebilir.

 2024 yılında transit Plüton Kova burcu yolculuğuna bir daha Oğlak burcuna dönmemek üzere başlayacak ve 2043 yılına burada kalacaktır. Bu alan sizlerin ikili ilişkileriniz, evliliğiniz ve ortaklarınızı temsil eder. Bireysel haritalarınızda Plüton Güneş veya Dc ile etkileşim halinde olduğunda hayatınızda kariyeriniz, aileniz, evliliğiniz ya da sağlığınız ile ilgili temel değişim ve dönüşümler yapmak isteyebilir ya da durumda kalabilirsiniz. Evlenmek, boşanmak, emekli olmak, iş değiştirmek gibi.

Sene sonunda yaşanacak olan Mars retrosu burcunuzda başlayacak bu süreçte ne kadar çabalarsanız çabalayın emeklerinizin karşılığını alamadığınızı düşünebilirsiniz. Engeller, sinir patlamaları ve saldırgan tavırlarla karşılaşabilirsiniz. Bu süreçte ikili ilişkilerde yaşanabilecek krizlere ve sert tepkilere dikkat etmekte fayda var. Daha sonra 12. evinize geçecek olan Mars yönünüzü kaybetmişsiniz hissini verebilir. Gizli düşmanlıklara dikkat! Karamsarlığa ve depresyona açık bir süreç olduğu için kendinizi sakinleştirmeye, meditasyon yapmaya ya da dua etmeye yönlendirmenizde fayda var.

Kariyer ve para açısından önemli tarihler:

25 Ocak dolunayı  ve haftası

10 Şubat yeni ayı ve haftası

29 Nisan – 23 Mayıs aralığında transit Venüs kariyer alanınızdan geçecek ve size fırsatlar getirecektir.

3 Eylül dolunayı ve haftası

11 Kasım – 7 Aralık arasında iş hayatınızda olumlu fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Aşk ve ilişkiler açısından önemli tarihler:

17 Ekim – 11 Kasım

1 Aralık ve haftası

7 Aralık – 3 Ocak Venüs’ün Oğlak burcu geçişi ilişkiler ve ortaklıklar açısından hareketli bir dönemi gösterecektir. Ancak, Mars retrosu nedeniyle ilişkilerde sıkıntılar baş gösterebilir.

Mars Aslan burcunda – Enerjiniz ve cesaretinizin en yüksek olduğu zaman aralığı Mars retrosuna kadar olan Kasım ayı olacaktır. Ancak sağlığınızı tehlikeye atmamaya dikkat etmeli, sinirlerinizi ve egonuzu kontrol edebilmeyi hedeflemelisiniz. Aksi takdirde yaklaşık 6 ay sürecek Mars’ın Aslan – Yengeç yolculuğu siz oldukça yorabilir.

BAŞAK BURCU

Sevgili Başaklar, 2024’ün ilk yarısında Boğa burcunda ilerleyen Jüpiter sizlerin yurtdışında ve uluslararası alanda iş ve ticari fırsatlar yakalamanıza, konferanslara, eğitimlere ya da seyahatlere gitmenize, mahkemelerde ya da vize, pasaport alacağınız resmî kurumlarda iyi sonuçlar almanıza veya yeni bir dil öğrenmek, üniversiteye başlamak, mastır ya da doktora yapmak gibi kendinizi geliştireceğiniz ve yeni bakış açıları kazanacağınız adımlar atmanıza olanak verecektir.

Bu süreçte kendinizi daha esnek ve geniş bir bakış açısıyla dünyanın farklı kültürlerini tanımaya, gezmeye ve öğrenmeye adayabilirsiniz. Din, inançlar ve spritüel konular daha çok odağınızda olabilir. Kısacası, şansın sizden yana olduğu, olayların fazla caba harcamadan istediğiniz gibi aktığı güzel bir süreçtesiniz.

Yılın ikinci yarısında ise 26 Mayıs’tan itibaren Jüpiter’in İkizler burcuna geçmesi ile kariyer hayatınız şenleniyor. Jüpiter’in sadece 12 yılda bir bu pozisyona geldiği düşünülürse önünüzdeki 1 yıllık süreçte iş, kariyer ve sosyal statünüz ile ilgili olumlu gelişmeleri bekleyebilirsiniz. Bazı Başak burçları yeni bir işe başlarken, bazıları terfi alabilir, öğrenci olanlar için üniversite sınavında güzel sonuçlar beklenebilir. Evlenmek ya da boşanmak veya yeni bir ilişkiye başlamak söz konusu olabilir. Bu dönemde çalıştığınız kurumda dikkat çekmeniz ve popüler olmanız çok olasıdır. Ancak egonuzu kontrol etmeye ve her şeyin en iyisini ben bilirim düşüncesine kapılmamaya dikkat göstermelisiniz.

Transit Satürn 2024 boyunca haritanızın 7. evindeki transitine devam ediyor olacak. Bu alan evliliğiniz, uzun sureli beraberliğiniz ve iş ortaklıklarınız ile ilgilidir. Kısacası özel veya iş ilişkilerinizde bu zamana kadar görmezden geldiğiniz ve sorumluluk almaktan kaçtığınız ne varsa şimdi yüzleşme zamanındasınız. Bu süreçte yolunda gitmeyen ilişkiler önemli testlerden geçecektir. Şapkanızı önünüze koyup gerçekçi değerlendirmeler yaptığınız ve ilişkinizi analiz ettiğiniz bir dönemdesiniz. Ya tamam ya devam kararı çıkacaktır. Bazı Başaklar ise beraberliklerini resmiyete döküp daha fazla sorumluluk almayı seçebilirler. Bu süreçte imzalanan her türlü iş ve özel anlaşma size ciddi sorumluluklar yükleyen, uzun vadeli ve bağlılık gerektiren türden olacaktır. Eşinizin iş hayatında kısıtlayıcı ya da mücadele gerektiren durumlar ortaya çıkabilir.

2024 yılında tutulmalar, Koç ve Terazi burcunda dolayısıyla haritanızın 2 ve 8 aksında aynı zamanda Başak ve Balık hattında yani haritanızın 1 ve 7 aksında gerçekleşecektir. Bu süreçte ortaklaşa kazançlar yani eşiniz, partneriniz ya da ortağınız ile sahip olduklarınız, alacak ve verecekler, bankacılık işleri, miras, nafaka veya eşinizin iş hayatındaki gelişmeler, ilişkileriniz ve anlaşmalar dikkat çekecektir.

25 Mart 2024’te Terazi burcunda yaşanacak olan Ay tutulması 2. evinizde gerçekleşecektir. Gelir gider dengenizi iyi planlamalısınız. Gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Bir yatırım yapma kararı alabilir ve bir borcun altına girebilirsiniz. Kariyeriniz ve kazançlarınızı ilgilendiren bir konuda beklediğiniz sonuçlar ya da kararlar ortaya çıkabilir. Ortaklıklar ve eşinizi ilgilendiren para ile ilgili konular gündeme gelebilir.

8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda çok kuvvetli bir tam Güneş tutulması yaşanacak ve tutulma kiron ile kavuşumda olacaktır. Bu tutulma ile bir kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Beklediğiniz bir miras, nafaka ya da alacağınız bir para varsa haberler gelebilir. Ayrıca partnerinizin kazançları ya da beraber sahip olduğunuz mallar ile ilgili gündemler oluşabilir. Bu süreçte yoğun duygular içinde olduğunuzu hissedebilir eski travmalarınızı şifalandırmak adına adımlar atmak isteyebilirsiniz.

18 Eylül’de karşıt burcunuz Balık burcunda yaşanacak Ay tutulması ikili ilişkilerinizi, evliliğinizi, ortaklıklarınızı veya eşinizin hayatında yaşanılacak önemli gelişmeleri gündeme getirebilir. Yolunda gitmeyen ilişkiler çok derin bir değerlendirme ve kesin kararlar alma yolunda sonlanmaya giderken, yolunda giden ilişkiler daha da sağlamlaşarak yoluna devam edecektir. Önemli iş anlaşmalarına imza atılabilir, iş tekliflerini değerlendirebilir ya da sorunlu ortaklıkları sonlandırmak isteyebilirsiniz.

2 Ekim’de haritanızın maddi ve manevi değerleri anlatan alanında bir Güneş tutulması yaşanacaktır. Bu tutulma ile kazançlarınızda bir hareketlilik beklenebilir. İş hayatında gelirlerinizde artışlar, bir yatırım yapmak, yatırımlarınızdan kâr elde etmek, mülk alıp-satmak gündeme gelebilir.  Ayni zamanda, öz değeriniz yani aslında neye değer verdiğiniz ve sevdiklerinizden gerçekten değer görüp görmediğiniz ile ilgili yeni keşifleriniz olabilir.

2024 yılında transit Plüton Kova burcu yolculuğuna bir daha Oğlak burcuna dönmemek üzere başlayacak ve 2043 yılına burada kalacaktır. Bu alan sizlerin günlük rutininizi, çalışma hayatınızı ve koşullarınızı, beraber çalıştığınız kişileri ve sağlığınızı yönetmektedir. Tüm bu başlıklarla ilgili değişimler ve dönüşümler uzun vadede gerçekleşecektir. Örneğin, tamamen başka bir iş hayatına geçmek, bulunduğunuz ortamdan ayrılmak ve çevrenizi değiştirmek gibi.

Sene sonunda yaşanacak olan Mars retrosu arkadaşlarınızı ve parçası olduğunuz grupları temsil eden alanda başlayacak ve kariyer alanınıza doğru gerileyecektir. Arkadaşlarınız arasında gerginliklere dikkat etmelisiniz. İş nedeniyle gruplar içinde yaptığınız projeler var ise bu süreçte oldukça yavaş veya engellere takılarak ilerlediğini deneyimleyebilirsiniz. Bu bulunduğunuz ortamda sinir patlamalarına neden olabilir. Yine üstleriniz ile çatışmamaya ve olayları zorlamamaya gayret edin. İş hayatında rakipleriniz olabilir ve bu süreçte olaylar agresif bir şekilde çekişmeye dönüşebilir. Sağduyusunu koruyan kazanacaktır.

Kariyer ve para açısından önemli tarihler:

10 Şubat – 12 Mart

23 Mayıs – 17 Haziran

6 Haziran yeni ayı ve haftası

29 Ağustos- 23 Eylül aralığında transit Venüs maddi ve manevi kazançlar alanınızdan geçecektir ve şans getirecektir.

2 Ekim Güneş tutulması  ve takip eden 1 ay.

Aşk ve ilişkiler açısından önemli tarihler:

11 Ocak yeni ayı ve haftası

23 Ocak – 16 Şubat transit Venüs aşk alanınızdan geçecek ve ilişkilerinizi renklendirecektir.

10 Mart ve haftası

12 Mart – 5 Nisan arası transit Venüs evliliğinizi ve ilişkilerinizi yöneten alandan geçecektir ve romantizmi tetikleyecektir.

TERAZI BURCU

Sevgili Teraziler, 2024 yılı sizler adına önemli değişim ve dönüşümlerin ve kadersel olayların yaşanacağı çok önemli bir yıl olacak.

Tutulmalar haritalarınızın 1-7 ve 6-12 akslarında gerçekleşiyor olacak yani ikili ilişkileriniz, eşiniz, partneriniz, evliliğiniz, ortaklıklarınız, iş hayatınız, sağlığınız ve hayatınızın önemli dinamiklerini ilgilendiren önemli kararlar, bitiş ve başlangıçlar öne çıkacak.

25 Mart 2024’te yaşanacak olan Ay tutulması Terazi burcunda yani haritanızda 1. Evde gerçekleşiyor olacak. Öncelikle, 23-27 Eylül aralığında doğmuş Terazi burçlarını ya da Terazi burcunun 3-7 derecelerinde yükselen burcu ya da önemli gezegenleri olanları etkisi altına alacaktır. Fiziksel görünümünüz veya ikili ilişkilerinizde değişimler olabilir. Ortaklıklar ya da iş anlaşmaları gündeme gelebilir. Bu süreçte başka bir eve ya da tamamen başka bir yere taşınmak mümkün olabilir.

8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda çok kuvvetli bir tam Güneş tutulması yaşanacak ve tutulma kiron ile kavuşumda olacaktır. Özellikle 6-11 Ekim aralığında doğmuş olan Terazi burçları ve 17-21 derecelerinde yükselen burcu ya da önemli gezegenleri olanları güçlü bir şekilde yenilenmeye ve iyileşmeye davet edecektir. İkili ilişkileriniz, evliliğiniz ve ortaklıklarınız mercek altında. Yeni kararlar verebilirsiniz. Yolunda gitmeyen ilişkilerin ve ortaklıkların son bulacağı bir dönem olabilir. Bazı Teraziler evlilik kararı alırken bazıları yeni iş ortaklıklarına imza atabilirler. Eşinizin hayatında önemli gündemler oluşabilir.

18 Eylül Balık burcunda yaşanacak ay tutulması sizleri biraz kendinizle baş başa kalmanız ve değerlendirmeler yapmanız için yavaşlamaya davet edecektir. İş yükünüz çok ve günlük hayatınız oldukça yoğun olabilir. Yavaşlamalı ve sağlığınıza da dikkat etmelisiniz.

2 Ekim Güneş tutulmasında sürücü koltuğunda siz varsınız ve hayatinizin yönünü belirleyecek çok önemli kararlar veriyorsunuz. Bu süreçte görünüşünüzle ilgili değişimler yapmak isteyebilir, spora başlayabilirsiniz. Fiziksel bedeninize ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz.  Kendiniz için para harcayacağınız bir dönemdesiniz. İkili ilişkileriniz ve ortaklıklarınız ile ilgili yeni adımlar atabilirsiniz. Tutulmadan özellikle 29 Eylül – 4 Ekim doğumlu Terazi burçlarını ve haritalarında 8-12 derecelerde güneşi, yükselen derecesi ya da gezegenleri olanlar öncelikli olarak etkilenecektir.

Güney ay düğümü her 18 yılda bir burcunuzdan geçer. Bu enerji sizlere artık hayatınıza değer katmadığını düşündüğünüz her ne varsa temizleme ve yenilenme fırsatı sunar. Oldukça fazla karmik dersler içeren bir dönemdir. Çeşitli kayıplar yaşanabilir. Egonuzu kontrol etmenize, kendinizi ifade etme şeklinizi düzenlemenize, kimliğinizi belirleyen eski ve belki de size zarar veren kalıpları tamamen hayatınızdan silmenize vesile olacaktır.

Bu sancılı bir süreç olabilir ancak yenilenmiş olarak çıkarsınız.  2024 yılı boyunca devam edecek etki ile kendinize olan güveninizi ve cesaretiniz daha da artacaktır. Hayatınıza yön verecek kararları daha net bir şekilde alacaksınız.  Terazi kendini her zaman ilişkileri ile tanımlar genellikle başkasından onay almak ister. Önceliği her zaman partneridir ya da beraber yapılanladır. Ancak, bu süreçte birçok Terazi burcu bireyselliğini tekrardan tanımlayacak, kişisel imajını yenileyecektir.

Yılın ilk yarısında ortaklaşa kazançlar alanınızdan geçen Jüpiter yatırımlar, eşiniz ya da partneriniz ile sahip olunan mallar, miras, nafaka, krediler, alacak ve vereceklerle ilgili konularda fayda sağlayacağınız durumları ortaya çıkartabilir. Kredi başvurusunda bulunabilir, yüksek bir prim alabilirsiniz.

26 Mayıs’tan itibaren ise sizlere dost burç olan İkizler burcuna geçecek olan Jüpiter bir anda şansınızı ve hayata karşı bakış açınızı olumlu bir şekilde değiştirecek fırsatları arttıracaktır. Yurtdışı seyahatleriniz ve yeni şeyler öğrenmeye merakınız artabilir. Akademik kariyer yapmak isteyebilir ya da üniversiteye başlayabilirsiniz. Terazi burçları için bilgi akışının ve sosyalliğin oldukça yoğun olduğu bir dönem geliyor. Dil öğrenmek ya da sizi ruhsal alanda geliştirecek kurslara katılmak isteyebilirsiniz. Kısacası, yaşayacağınız yeni deneyimlerle özgürleşecek ve hayata bakış açınız olumlu bir şekilde genişleyecektir.

2023 Mart ayından itibaren Saturn sizlerin 6. evinde seyahat ediyor. Bu süreçte iş hayanızla ya da sağlığınızla ilgili bazı krizli süreçler geçirmeniz söz konusu olabilir. Çalışma ortamınız, meslektaşlarınız, üzerinde çalıştığınız projeler ya da günlük hayatınızdaki rutininizde önemli karmik dersler içeren olaylar yaşayabilir ve yepyeni bir sistem kurmak durumunda kalabilirsiniz. Bu süreçte bedensel sağlığınıza önem verin, kontrolleriniz aksatmayın, diyet ve sporu ihmal etmeyin.

Plüton’un Kova burcunda ve 5. evinizdeki 2043 yılına kadar olan uzun yolculuğu ilişkilerinizi, aşka bakış açınızı, hayatınıza giren kişileri, çocuklarınızın hayatlarındaki önemli değişiklikleri ve eğlenceye bakış açınızı değiştirecek ve dönüştürecektir. İlişkiler daha tutkulu ancak takıntılı olma potansiyeline sahiptir. Plüton Kova enerjisi yaratıcılığınızı marjinal bir şekilde dönüştürebilir ve ortaya harika şeyler çıkartabilirsiniz.

Sene sonunda transit Mars’ın retrosu özellikle sizleri ilişkileriniz, aşk ve aile hayatınız, evinizi, yuvanızı ve aile büyüklerini ilgilendiren konularda düzenlemeler yapmaya itecektir.

Kariyer ve para açısından önemli tarihler:

11 Ocak yeni ayı ve haftası

23 Ocak – 16 Şubat

25 Mart ve haftası

8 Mayıs ve haftası

22 Haziran ve haftası

21 Temmuz ve haftası

Aşk için önemli tarihler:

25 Ocak ve haftası

11 Temmuz – 5 Ağustos

4 Ağustos ve haftası

4 Ocak – 13 Şubat arası aile içi hareketlilikler, karmaşalar ya da evinizi ilgilendiren durumlar dikkat çekecek!

AKREP BURCU

Sevgili Akrepler, 2024’un ilk yarısında Boğa burcunda ilerleyen Jüpiter sizlere ikili ilişkilerinizde ve ortaklıklarınızda olumlu gelişmeler, kararlar ve adımlar getirecektir. Bazı Akrep burçları evlenirken, bazıları karlı ortaklıklar kurabilirler. İkili ilişkilerinizde veya iş hayatınızda son 2-2.5 senedir yaşadığınız problemlere bir son vermek adına olumlu bir süreçtesiniz. Ayrıca, sizlere fayda sağlayacak yatırım fırsatları, iş anlaşmaları, mal mülk edinmek ya da eşinizin iş hayatı ile ilgili güzel haberler söz konusu olabilir.

Yılın ikinci yarısında yani 26 Mayıs’tan itibaren Jüpiter’in İkizler burcunageçmesi ile ortaklaşa kazançlarınızdan, ortaklıklarınızdan, yatırımlarınızdan, sigorta, miras, nafaka ya da prim gibi alacaklarınızdan gelir elde etmeniz söz konusu olabilir.  Bu süreçte eşiniz, ortağınız ya da ailenizin sahip olduklarından yararlanabilir ve destekler görebilirsiniz. Örneğin, ailenizin size mal mülk vermesi, eşinizin daha yüksek geliri olan bir işe girmesi ya da karlı ortaklıklar kurmanız gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu süreçte spritüel, din ve inançları ilgilendiren konularla daha fazla ilgilenebilir maneviyata yönelebilirsiniz.

Transit Satürn 2024 boyunca haritanızın 5. evindeki transitine devam ediyor olacak. Bu alan aşk, ilişkiler, çocuklarınız, eğlence ve spekülatif yatırımlarla ilgilidir. Satürn’ün Balık burcu geçişi Akrep burçlarını destekleyecektir. Kendinizi güçlü ve kararlı hissederseniz. Hedeflerinize emin adımlarla ilerlersiniz. Ancak, aşk alanınızda gezinen Satürn ikili ilişkilerinizde problemler çıkartmaya yatkındır. Hiçbir şeyden kolay kolay mutlu olmayabilirsiniz. Hayatınıza yeni bir ilişkinin girmesi bu süreçte biraz zor olabilir. Ya da karşınıza çıkan kişiler mesafeli, ciddi ya da sizden yaşça büyük olabilir. Sağlam bir ilişkiniz var ise de sizlere daha fazla sorumluluk katacak bir yola doğru girmeyi isteyebilirsiniz. Eğlenceye fazla vakit ayırmak istemeyebilirsiniz. Çocuklarınızın hayatlarında ciddi sorumluluklar aldığı bir süreç olabilir. Hamile kalmakta zorluklar çıkabilir.

2024 yılında tutulmalar, Koç ve Terazi burcunda dolayısıyla haritanızın 6 ve 12 aksında aynı zamanda Başak ve Balık hattında yani haritanızın 5 ve 11 aksında gerçekleşecektir. Bu alanlar hizmet etmek ve ilişkiler ile ilgilidir. Dolayısıyla iş hayatınız, günlük çalışma ortamınız, çalışma arkadaşlarınız ve sağlığınızı ilgilendiren konularda gelişmeler yaşanabilir.  İkili ilişkileriniz, aşk hayatınız, çocuklarınız, arkadaşlarınız ve parçası olduğunuz gruplarla ilgili konularda önemli değişim ve dönüşümler ortaya çıkabilir.

25 Mart 2024’te Terazi burcunda yaşanacak olan Ay tutulması 12. evinizde gerçekleşecektir. Bu tutulma sizler adına ruhsal bir dengelenme sürecine işaret edecektir. Zaten güney ay düğümünün de sene boyunca bu alanı taradığı düşünülürse; yardım etmek, kolektife hizmet etmek, ibadet etmek, ruhsal arınma ve sağlığınızı ilgilendiren konularda sizler adına yeni bir dönem başlayabilir. Size iyi gelmeyen her neyse bırakma zamanı. Eğer günlük rutininizde sizi yoran veya aşırı strese sokan durumlar varsa bazı tamamlanmalar ve bitişler yaşanabilir. Aşk hayatınız veya çocuklarınız ile ilgili gündemler oluşabilir.

 8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda çok kuvvetli bir tam Güneş tutulması yaşanacak ve tutulma kiron ile kavuşumda olacaktır. Bu tutulma ile günlük rutininizi ve iş hayatınızı ilgilendiren yenilikler, değişimler, bitiş ve başlangıçlar yaşanabilir. Sağlığınız ile ilgili yeni gelişmeler gündeme gelebilir. Şifa aradığınız bir süreçtesiniz.

18 Eylül’de karşıt burcunuz Balık burcunda yaşanacak Ay tutulması ikili ilişkilerinizi, aşk hayatınızı, çocuklarınızı, arkadaşlarınızı ve toplulukları ilgilendiren konularda hareketliliklerin, kararların ve sonlanmaların yaşanabileceğine işaret ediyor. Yatırımlar, miras, nafaka, alacak ve verecekleriniz ile ilgili bazı sonuçlar ortaya çıkabilir.

2 Ekim’de haritanızın 12. evinde gerçekleşecek olan Güneş tutulması fiziksel ve ruhsal bir yenilenme sürecine işaret ediyor olacak. Gizli olan bazı konular ya da uzun zamandır bastırdığınız duygularınız bu dönemde ortaya çıkabilir. Psikolojik destek almak ya da maneviyata yönelmek için uygun bir dönem olabilir. Yeni bir adım atmaktansa kendinizi nadasa bırakmanız ve dinlenmeniz gereken bir süreçten geçiyorsunuz.

2024 yılında transit Plüton Kova burcu yolculuğuna bir daha Oğlak burcuna dönmemek üzere başlayacak ve 2043 yılına burada kalacaktır. Bu alan sizlerin ailenizi, evinizi, yuvanızı ve aile büyüklerinizi temsil eden alandır. Bu uzun süreçte Plüton haritanızda önemli akslarla ya da gezegenlerle temas ettiğinde hayatlarınızda önemli değişim ve dönüşümler yaşarsınız. Evinizi ya da yaşadığınız yeri tamamen değiştirmek söz konusu olabilir.

Sene sonunda yaşanacak olan Mars retrosu Mars’ın yönetici gezegeniniz olması açısından sizler adına oldukça önemlidir. Kariyer alanınızda başlayan retro iş hayatınızda gerginliklere ve engellere sebep olabilir. Enerjiniz çekilmiş ya da ilerleyemediğiniz için sinirli hissedebilirsiniz. Kariyer planlarınızı tekrar gözden geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Mars ardından retroya Yengeç burcunda devam edecektir.  Bu enerji belki iş ile ilgili bir seyahatin iptal olmasına ya da bu seyahatte gerginlikler yaşanmasına işaret edebilir. Öğrenciler için derslerinde ve sınavlarında zorlu ve mücadelelerle dolu bir süreç olabilir. Mahkemeler adına hoşa gitmeyecek haberler ya da engellerle karşılaşılabilir.

Kariyer ve para açısından önemli tarihler:

25 Ocak ve haftası

8 Nisan ve devam eden 1 aylık süreç

Transit Venüs kariyer alanınızdan 11 Temmuz ve 5 Ağustos arası geçecektir. Ardından gelen 4 Ağustos yeni ayı ile kariyer alanınız Ağustos ortasına kadar hareketlenecektir.

Aşk ve ilişkiler açısından önemli tarihler:

10 Mart ve haftası

12 Mart – 5 Nisan arası aşk alanınız transit Venüs’ün geçişiyle hareketlenecek, romantizm ve aşk hâkim olacaktır.

29 Nisan – 23 Mayıs – Venüs 7. Ev transiti ve 8 Mayıs yeni ayı ile ikili ilişkileriniz, evliliğiniz ve ortaklıklarınız açısından olumlu bir süreçten geçeceksiniz.

YAY BURCU

Sevgili Yaylar, Mart 2023’ten itibaren transit Satürn yaklaşık 2,5 yıl kalacağı Balık burcuna giriş yaptı. Bu transit haritalarınızda Satürn-Güneş karesi ya da Satürn – Asc karesi gibi aslında başa çıkılması en zor geçişleri tetiklemiş oluyor. Bu süreçte özellikle aileniz, kariyeriniz, sağlığınız, toplumsal statünüz ya da ilişkilerinizi ilgilendiren konularda kendinizi baskı altında ve sorumluluklar altında eziliyor hissedebilirsiniz. Bu süreci kişiliğinizi ve hayatınızdaki genel geçer kavramları yeniden tanımladığınız bir dönem olarak görebilirsiniz.

İş hayatında ve ev yaşamınızda kısıtlanmalar, problemler, zorunlu değişimler, ev alıp satmak, taşınmak, aile büyükleri ile ilgilenmek gibi konular gündeme gelebilir. Eğer zorlandığınızı ya da zaman zaman karamsar düşüncelere kapıldığınızı hissederseniz yardım almayı ya da sizi hoş tutacak yenilikleri hayatınıza sokmayı ihmal etmeyin. Eğer Yay burcunda bulunan gezegenlerinizin ve önemli akslarınızın derecelerini biliyorsanız Satürn’ün bu dereceye 5 derece yaklaşana ve 5 derece uzaklaşana kadar olan süreçte bu etkileri daha fazla deneyimleyeceksiniz. İşin özeti, mücadele etme ve emek verme dönemindesiniz.

Yılın ilk yarısında haritanızın 6. evinden yani günlük rutininizi, çalışma hayatınızı ve sağlığınızı temsil eden alandan gecen Jüpiter sizleri tüm bu konularda destekleyecek. Devam eden bir sağlık sorununuz varsa bu süreç iyileşme sağlamanız destek getirebilir.  Ancak iştahınızın da oldukça açık olması nedeniyle bunu spor ve diyetle desteklemelisiniz aksi halde kilo almanız kaçınılmazdır. Ev hayatında yaşadığınız problemleri iş hayatınızda kendinizi meşgul tutarak dağıtmak isteyebilirsiniz. Yeni sorumluluklar alabilir, sorumlu olduğunuz alanlarda başarı ve büyüme sağlayabilirsiniz.

26 Mayıs’tan itibaren ise Jüpiter İkizler burcu yolculuğuna haritanızın 7. evinde başlıyor. Bekar Yay burçları için evlilik, kalbi boş olanlar için mutlu bir beraberlik, evli olanlar için ise evliliklerinde şans ve fırsatların olacağı bir sene geliyor. Bu bir yıllık süreçte ikili ilişkilerinizde ve iş ortaklıklarınızda dayanışma ve uyum arayacaksınız. Karlı ortaklıklar, yurtdışında ya da yabancı kültürden insanlarla iş birlikleri ya da imzalar söz konusu olabilir.

Tutulmalar haritanızın 5-11 ve 4-10 akslarında gerçekleşmekte ve özellikle Koç-Terazi tutulmaları sizleri olumlu bir şekilde desteklemektedir. 5-11 aksı ikili ilişkileriniz, aşk, çocuklarınız, yaratıcılığınız, eğlence, arkadaşlıklar, dostluklar, gruplar ve gelecek planlarınız ile ilgilidir. 4-10 aksında gerçekleşecek tutulma ise aileniz, eviniz, yuvanız ve iş hayatınızla ilgili önemli ve kadersel değişim ve kararları hayatınıza getirecektir.

25 Mart 2024’te Terazi burcunda yaşanacak olan Ay tutulması arkadaşlarınız, gruplar, gelecek planlarınız, gelirleriniz, çocuklarınız ve ikili ilişkileriniz ile ilgili kararlar, tamamlanmalar ve bitişleri tetikleyebilir.

8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda çok kuvvetli bir tam Güneş tutulması yaşanacak ve tutulma kiron ile kavuşumda olacaktır. Bu tutulma yeni bir aşka ya da ilişkiniz ile ilgili önemli bir karara işaret edebilir. Çocuklarınızın hayatlarında yenilikler, bebek haberleri, tüp bebek denemeleri söz konusu olabilir. Borsa ya da emtialar gibi spekülatif yatırım araçlarında paranız varsa bunlarla ilgili gelişmeler ve haberler gelebilir.

Zaten kuzey ay düğümünün de sene boyunca bu alanı taradığı düşünülürse, yepyeni aşklar, ilişkiler, çocuklarla ilgili şanslar, yeni hobiler ve yaratıcılığınızı arttıracak fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda size zarar veren artık çürümüş arkadaşlıklardan ve size hiçbir şey katmayan sosyal çevrelerden de kurtulma zamanı!

18 Eylül Balık burcunda yaşanacak ay tutulması ise eviniz, aileniz kariyeriniz ve sosyal statünüz ile ilgili gündemler oluşturacak. Aile içinde bir süredir yaşadığınız problemlerle ilgili kararlar alabilirsiniz. Ev alıp, satmak, taşınmak, tadilat yaptırmak, evlilikler ya da boşanmalar, bir aile büyüğünün sorumluluğunu almak söz konusu olabilir. Ancak, imza atmadan önce ya da para alışverişlerinde detaylara çok dikkat etmelisiniz. Havada kalan, belirsizliğini koruyan ya da kandırılmaya yönelik konular dikkat çekebilir.

2 Ekim’de arkadaşlarınızı, dostlarınızı, sosyal çevrenizi ve iş ya da özel olarak parçası bulunduğunuz grupları ilgilendiren alanda bir Güneş tutulması yaşanacak. Bu süreçte bir dostunuzdan önemli bir yardım görebilirsiniz. Gelecek planlarınızda değişimler yaşanabilir ve yepyeni grupların parçası olabilirsiniz. Özellikle yardım dernekleri ya da spritüel gruplar ön plana çıkabilir.

2024 yılında transit Plüton sizlere dost olan Kova burcu yolculuğuna haritanızın 3. evinde ve bir daha Oğlak burcuna dönmemek üzere başlayacak ve 2043 yılına burada kalacaktır. Plüton transiti özellikle bireysel haritalarınıza göre sizi destekleyen derecelere geldiğinde kendinizi iletişim yönünden çok daha güçlü ve kararlı hissedeceksiniz. Dönüşüm ve değişim getiren fikirler ortaya koyup, güçlü ticari birliktelikler kurabilirsiniz. Kardeşleriniz ya da yakın çevre ilişkilerinizde güç savaşları ya da onların hayatlarında önemli değişimler yaşanabilir.

Sene sonunda yaşanacak Mars retrosu ise seyahatlerde, yüksek eğitimde, mahkemeler ve devlet ile ilgili işlerde, nafaka, miras, alacak ve vereceklerde veya bankalarla ilgili girişimlerinizde yaşanacak problemlere dikkat çekebilir.

Kariyer ve para açısından önemli tarihler:

11 Ocak ve haftası

23 Ocak – 16 Şubat – Para ile ilgili konular gündemde.

29 Nisan – 23 Mayıs arası transit Venüs’ün Boğa burcu geçici is hayatınızda olumlu ve şanslı gelişmeleri beraberinde getirecektir. Özellikle 8 Mayıs yeni ayı ve haftası belirleyici olacaktır.

5-29 Ağustos arası transit Venüs kariyer alanınızdan geçecektir ve bu alanı hareketlendirecektir. Özellikle, 3 Eylül yeni ayı ve haftası belirleyici olacaktır.

11 Kasım – 7 Aralık Para ile ilgili konular gündemde.

Aşk ve ilişkiler açısından önemli tarihler:

8 Nisan Güneş tutulması ve 1 aylık süreç oldukça dikkat çekmektedir. 5-29 Nisan aralığında aynı zamanda transit Venüs de aşk alanınızdan geçmekte; şansı, romantizmi ve fırsatları tetiklemektedir.

23 Mayıs – 17 Haziran aralığında transit Venüs ilişkiler, evlilik ve ortaklıklar alanınızdan geçecek özellikle 6 Haziran yeni ayı ve haftası bu alanı olumlu bir şekilde hareketlendirecektir. 

OĞLAK BURCU

Sevgili Oğlaklar, bu yılın ilk yarısında aşk hayatınız ve ilişkileriniz açısından şanslı ve fırsatların olduğu bir süreçtesiniz.  Yeni aşklar kapınızı çalabilir. Çocuklarınızın hayatında olumlu gelişmeler yaşanabilir ve aranızdaki ilişkiler iyileşebilir. Bebek haberleri gelebilir ve aileniz genişleyebilir. Hayattan keyif alacak ve eğlenceye vakit ayıracaksınız. Eğer yaratıcılıkla ilgili bir mesleğiniz var ise fırsatlarla karşılaşacağınız ve iyi gelirler edineceğiniz bir süreçtesiniz.

26 Mayıs’tan itibaren ise transit Jüpiter’in haritanızın 6. evine girmesiyle beraber iş hayatınızda fırsatlar çıkabilir ve sorumluluklarınızla ilgili genişlemeler olabilir. Sağlığınızla ilgili bir problem yaşıyorsanız bu 1 yıllık dönemde şifalanmak adına şanslısınız. Fiziksel ve ruhsal sağlığınız kuvvetlenecektir. Ancak, bu süreçte iştahınız açılacaktır bu yüzden spor ve diyete dikkat etmelisiniz.

Transit Satürn Mart 2023’ten itibaren Balık burcunda seyahat ediyor. 2024 yılında sizi haritanızın 3. evinden destekliyor olacak. Bu süreçte uzun vadeli, bağlılık ve sorumluluk getiren anlaşmalara ve ortaklıklara imzalar atabilirsiniz. Düşünceleriniz ve söylemleriniz her zamankinden daha ciddi ve kararlı olacaktır.  Bir eğitime katılmak, sorumluluklarınızı arttıracak seyahatler, fuarlar ya da konferanslar gündeme gelebilir. Bu alanda aldığınız sorumluluklar iş hayatınızda yeni fırsatları karşınıza çıkarabilir. Önemli olan kalıplaşmış ve katı bakış açılarından uzaklaşabilmek ve esnek olabilmektir. Yakın çevreniz veya kardeşlerinizin hayatında ya da ilişkilerinizde bazı sorunlar oluşabilir.

Tutulmalar Koç-Terazi burçlarında ve haritanızda 4-10 akslarında, Balık-Başak burçlarında ve haritanızda 3-9 akslarında yaşanacaktır. Ayrıca ay düğümlerinin de Koç ve Terazi burçlarında olduğu düşünüldüğünde 2024 yılının sizlere kariyer, is hayati, evlilik, aile, yuva, aile büyükleri ve yerleşime ait konular ile ilgili oldukça önemli ve hatta kadersel diyebileceğimiz değişimler getireceğini söyleyebilirim.

25 Mart 2024’te Terazi burcunda yaşanacak olan Ay tutulması 10. evinizde gerçekleşecektir. Bu süreçte işten ayrılmak, yeni bir işe başlamak, sosyal statünüzde değişimler, ev hayatınızı ya da ailenizi ilgilendiren önemli olaylar ve kararlar söz konusu olabilir.

8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda çok kuvvetli bir tam Güneş tutulması yaşanacak ve tutulma kiron ile kavuşumda olacaktır. Bu tutulma ile ev hayatınızda ve ailenizde önemli konular gündeme gelebilir. Taşınmak, yer değiştirmek, evlenmek, boşanmak, iş hayatında değişimler, gayrimenkul alıp satmak söz konusu olabilir ya da aile büyüklerinizi ilgilendiren gelişmeler yaşanabilir.

18 Eylül Balık burcunda yaşanacak ay tutulması ise size dost burçta gerçekleşecektir. Anlaşmalar, imzalar veya ticari girişimler söz konusu olabilir. Eğitimle ilgili olumlu gelişmeler ya da seyahatler gündeme gelebilir. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizin hayatında önemli kararlar ya da bitişler yaşanabilir.

2 Ekim’de kariyerinizi, iş hayatınızı ve sosyal statünüzü ilgilendiren alanda bir Güneş tutulması yaşanacak. Yeni bir iş fırsatı, kariyerinizde yenilikler, gelecek planlarınızda değişiklikler, bitiş ve başlangıçlar yaşanabilir. Bazı Oğlak burçları evlenmeye ya da sorunlu bir ilişkileri varsa bitirmeye karar verebilirler.

2024 yılında transit Plüton Kova burcu yolculuğuna bir daha Oğlak burcuna dönmemek üzere başlayacak ve 2043 yılına burada kalacaktır. Bu alan haritanızda mali durumunuzu, değerlerinizi, maddi ve manevi güvenliğinizi yönetir. Bu süreç gelir gider dengenizde önemli değişimlere, maddi açından büyük güç kazanmanıza ancak bazı durumlarda da mali krizlere ve çöküşlere neden olabilir. Kendinize olan değerlerinizi sorguladığınız ve yeniden oluşturduğunuz bir süreçten geçeceksiniz.

Sene sonunda yaşanacak olan Mars retrosu ortaklaşa kazançlarınızı yöneten alanda gerçekleşecek. Bu süreçte eşinizin kazançları ya da beraber sahip olduklarınız ile ilgili problemler yaşanabilir.  Kredi başvurunuz varsa gecikmelere ya da retlere neden olabilir. Nafaka, miras ya da prim gibi beklediğiniz bir para varsa gecikmeler ya da pürüzler yaşanabilir. Evliliğinizde, ortaklıklarınızda ya da eşinizin hayatında zorlanmalar ve ilişkinizde çatışmalar yaşanabilir. Alttan almak ve olayları çok büyütmemek önemlidir.

Kariyer ve para açısından önemli tarihler:

16 Şubat – 12 Mart Venüs maddi ve manevi değerler evinizden geçecek ve 10 Şubat yeni ayı ile para ile ilgili fırsatları gündeme getirecektir.

25 Mart tutulması ile kariyeriniz ile ilgili önemli kararlar alabilirsiniz.

23 Mayıs – 17 Haziran arası transit Venüs iş hayatınızla ilgili güzel fırsatları hayatınıza getirecektir, özellikle 6 Haziran yeni ayı ve haftası dikkat çekmektedir.

29 Ağustos – 23 Eylül arası transit Venüs kariyer alanınızdan geçecektir ve 2 Ekim Güneş tutulması ile kariyeriniz adına önemli gelişmeleri getirecektir.

Aşk ve ilişkiler açısından önemli tarihler:

29 Nisan – 23 Mayıs aralığında Venüs aşk evinizde olacak ve özellikle 8 Mayıs yeni ayı ve haftası aşk konusunda önemli fırsatları ve başlangıçları gündeme getirecektir.

17 Haziran – 11 Temmuz aralığında transit Venüs ikili ilişkilerinizi ve evliliğinizi yöneten alanda sizlere şans ve mutluluk getirecektir.

Özellikle, 6 Temmuz yeni ayı ve haftası yeniliklere gebedir.

KOVA BURCU

Sevgili Kovalar, 2024 itibariyle son 2.5 senedir çektiğiniz sıkıntılar ve verdiğiniz mücadeleler sona eriyor. Verdiğiniz emeklerin karşılığını alacağınız bir seneye giriş yapıyorsunuz. Son derece destekleyici enerjilerin olduğu, yeni fırsatların, yeni aşkların ve önemli kararların alınacağı bir dönemdesiniz.

Yılın ilk yarısında şans, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter ailenizi ve yuvanızı temsil eden alandan geçmeye devam ediyor. Bu süreçte daha büyük ve geniş bir eve taşınmak, gayrimenkul, arsa alıp satmak, evinizi genişletecek tadilatlar yapmak, aileye yeni bir üyenin katılması ya da aile büyüklerinizi ilgilendiren haberler gündeminizde olabilir.

Transit Satürn 2024 boyunca haritanızın 2. evindeki transitine devam ediyor.Bu alan maddi ve manevi kaynaklarınızı temsil etmektedir. Bu nedenle finansal konularda bazı kısıtlanmalar yaşanabilir örneğin yaptığınız satışlardan ya da iş hayatınız ile ilgili gelirlerinizden istediğiniz ölçüde para kazanamayabilirsiniz. Bu süreçte uzun vadeli krediler çekebilir ve günlük harcamalarınızı daraltan sorumluluklar alabilirsiniz. Zorlansanız da finansal güvence sağlamak amaçlı yatırımlar size uzun vadede faydalı olacaktır.

2024 yılında tutulmalar, Koç ve Terazi burcunda dolayısıyla haritanızın 3 ve 9 aksında aynı zamanda Başak ve Balık hattında yani haritanızın 2 ve 8 aksında gerçekleşecektir. Özellikle, Koç – Terazi hattındaki tutulmalar ve ay düğümleri transiti burcunuzu olumlu bir şekilde desteklemektedir. Anlaşmalar, ticari girişimler ve size destek sağlayacak ilişkiler kurabilirsiniz.

25 Mart 2024’te Terazi burcunda yaşanacak olan Ay tutulması 9. evinizde gerçekleşecektir. Bu süreçte önemli haberler almak, ticari bir anlaşmaya imza atmak, yurtdışı ile ilgili haberler, iş, eğitim ve seyahat fırsatları gündeme gelebilir. Kardeşleriniz ya da yakın çevrenizden kişilerin hayatlarında önemli gelişmeler yaşanabilir.

8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda çok kuvvetli bir tam Güneş tutulması yaşanacak ve tutulma kiron ile kavuşumda olacaktır. Bu tutulma ile iletişim, eğitimler, anlaşmalar, imzalar, kardeşler, kuzenler, komşular ve kısa mesafeli seyahatlerle ilgili konuları gündeme gelecektir. Bir araba almak ya da var olan arabanızı yenilemek isteyebilirsiniz. Yepyeni bir şeyler öğrenmeye başlayabilir, bir kursa yazılabilirsiniz. İş nedeniyle yolculuklar gündeme gelebilir. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizle yaşadığınız problemler varsa yeni adımlar atılabilir.

18 Eylül Balık burcunda yaşanacak ay tutulması maddi ve manevi kazançlar alanınızda gerçekleşecek hem kendi gelirlerinizi hem de ortaklaşa kazançlarınızı ve paylaşımlarınızı gündeme getirecektir. Gelir gider dengenizi düzenlemeniz ve harcamalarınızı ayrıntılı bir şekilde gözden geçirmeniz gerekebilir. Bu süreçte kandırılmak, gözden kaçan detaylar ya da para ile ilgili konulardan bir şeylerden çok geç haberdar olmak gibi sizi zor duruma sokacak olaylar yaşanabilir. Beklediğiniz maaş artışı, mal mülk satışı, miras, nafaka ya da bonus gibi alacaklarınız varsa çözümlenebilir ancak maddi karşılığı ile ilgili hayal kırıklıkları da söz konusu olabilir. Kazançlarınızda haritanızdaki diğer göstergelere göre artış ya da düşüşler yaşanabilir.

2 Ekim’de haritanızın yurtdışı ve yabancı ülkeleri, yabancı ülkede yaşayan akrabaları ya da iş kontaklarını, mahkemeleri, seyahatleri, akademik eğitimi ve hayata karşı geniş bakış açısını temsil eden alanda sizi destekleyen bir Güneş tutulması yaşanacak. Daha büyük düşünmeniz gereken ve daha cesur adımlar atmanız gereken durumlar gündeme gelebilir.

2024 yılında transit Plüton Kova burcu yolculuğuna bir daha Oğlak burcuna dönmemek üzere başlayacak ve 2043 yılına burada kalacaktır. Bu süreçte Plüton’un haritanızda Kova burcunda bulunan önemli gezegen ve akslarla olan yakın teması hayatınızda ve kişiliğinizde önemli değişimlere neden olacaktır. Bu etki oldukça yavaş olsa da tutulmalarla ya da diğer önemli göksel hareketlerle tetiklendiğinde hızlıca gerçekleşebilir ve siz bu yeni duruma ayak uydurmak durumunda kalabilirsiniz. Haritanızın dinamiklerine göre çok büyük bir güç de kazanabilirsiniz ya da elinizdeki güçten vazgeçmek zorunda da kalabilirsiniz. Siz dönüştükçe çevrenizdekilerle ilişkileriniz de değişime uğrayacaktır.

Sene sonunda yaşanacak olan Mars retrosu karşıt burcunuzda yani ilişkileri, ortaklıklarınızı ve evliliğinizi yöneten alanda başlayacak ve 6. evinize yani günlük rutininizi, iş hayatınızı ve sağlığınızı yöneten alanda son bulacaktır. Bu süreçte ne kadar çabalarsanız çabalayın hem özel hem de iş ilişkilerinizde emeklerinizin karşılığını alamadığınızı düşünebilirsiniz. Engeller, sinir patlamaları ve saldırgan tavırlarla karşılaşabilirsiniz. Bu süreçte ikili ilişkilerde yaşanabilecek krizlere ve sert tepkilere dikkat etmekte fayda var. Yeni bir şeylere başlamak yerine elinizdeki işleri bitirmeye odaklanın.

Kariyer ve para açısından önemli tarihler:

10 Mart yeni ayı ve haftası para ile ilgili gündemler oluşabilir.

12 Mart – 5 Nisan arası transit Venüs maddi ve manevi kaynaklar alanından geçerek fırsatlar getirecektir.

17 Haziran – 11 Temmuz aralığında transit Venüs iş hayatınızda ve üzerinde çalıştığınız projelerle ile ilgili size destek verecektir. Özellikle 6 Temmuz yeni ayı ve haftası dikkat çekmektedir.

23 Eylül – 17 Ekim arası transit Venüs kariyer alanınızdan geçecek ve tutulmalarla beraber iş hayatınızda daha on plana çıkacağınız durumları gündeme getirebilir.

1 Kasım yeni ayı ve haftası

Aşk ve ilişkiler açısından önemli tarihler:

23 Mayıs – 17 Haziran arası transit Venüs aşk ve romantizmi temsil eden 5. Evinizden geçiyor. Özellikle, 6 Haziran yeni ayı ve haftası bu alanı hareketlendirecektir.

11 Temmuz – 5 Ağustos arası evliliğiniz ve ikili ilişkilerinizde romantik ve uyumlu bir enerji hakim olacaktır. 4 Ağustos yeni ayı ve haftasında ikili ilişkilerinizde yeni kararlar ve başlangıçlar yaşanabilir.

BALIK BURCU

Sevgili Balıklar, 2024’ün ilk yarısında Boğa burcunda ilerleyen Jüpiter sizlerin her türlü yazılı, sözlü ve sosyal iletişiminizi arttıracaktır. Ticari girişimlerinizde sizlere fayda sağlayacak kontaklar kurabilirsiniz. Seyahatler artacaktır. Bu süreçte yeni eğitimlere katılmak ve bilgi dağarcığınızı genişletmek isteyebilirsiniz. Kardeşleriniz ve yakın çevrenizde bulunan kişilerle olan iletişiminiz olumlu yönde değişecektir. Yine onların hayatında şanslı olaylar gündeme gelebilir.

Yılın ikinci yarısında yani 26 Mayıs’tan itibaren Jüpiter’in İkizler burcuna geçmesi ile bazı Balık burçları daha büyük bir eve taşınmak ya da tadilatla evlerini genişletmek isteyebilir.  Gayrimenkul almak ya da satmak gündeme gelebilir. Aileniz bebek, evlilik ya da aile büyüklerinin katılmasıyla genişleyebilir.

Transit Satürn 2024 boyunca Balık burcundaki transitine devam ediyor olacak. Bu süreçte sorumluluklarınız artacaktır. Hayata daha ciddi ve zaman zaman karamsar bakabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi sorgulayacağınız bir süreçtesiniz. Bu süreçte fiziksel ve ruhsal sağlığınıza özen göstermelisiniz. Oldukça yoğun bir dönemden geçtiğiniz için kilo verebilirsiniz, ancak sağlıklı yemeye ve spor yapmaya özen göstermelisiniz. Ayrıca özel veya iş ilişkilerinizde bu zamana kadar görmezden geldiğiniz ve sorumluluk almaktan kaçtığınız ne varsa şimdi yüzleşme zamanındasınız. Bu süreçte yolunda gitmeyen ilişkiler önemli testlerden geçebilir.

2024 yılında tutulmalar, Koç ve Terazi burcunda dolayısıyla haritanızın 2 ve 8 aksında aynı zamanda Başak ve Balık hattında yani haritanızın 1 ve 7 aksında gerçekleşecektir. Bu süreçte maddi ve manevi kaynaklarınız, gelirleriniz, ortaklaşa kazançlar yani eşiniz, partneriniz ya da ortağınız ile sahip olduklarınız, alacak ve verecekler, bankacılık işleri, miras, nafaka veya eşinizin iş hayatındaki gelişmeler dikkat çekecektir.

25 Mart 2024’te Terazi burcunda yaşanacak olan Ay tutulması 8. evinizde gerçekleşecektir. Bu tutulma ile bir kredi başvurunuz varsa sonuçlanabilir. Beklediğiniz bir miras, nafaka ya da alacağınız bir para varsa haberler gelebilir. Ayrıca partnerinizin kazançları ya da beraber sahip olduğunuz mallar ile ilgili gündemler oluşabilir. Bu süreçte yoğun duygular içinde olduğunuzu hissedebilir eski travmalarınızı şifalandırmak adına adımlar atmak isteyebilirsiniz. Krizlere de açık bir süreç olduğundan gelirlerinizde bazı kayıplar yaşanabilir.

8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda çok kuvvetli bir tam Güneş tutulması yaşanacak ve tutulma kiron ile kavuşumda olacaktır. Bu süreçte gelir gider dengenizi iyi planlamalısınız. Bir yatırım yapma kararı alabilirsiniz. Kariyeriniz ve kazançlarınızı ilgilendiren bir konuda beklediğiniz sonuçlar ya da kararlar ortaya çıkabilir. Ortaklıklar ve eşinizi ilgilendiren para ile ilgili konular ya da anlaşmalar gündeme gelebilir. Miras, nafaka ya da kredi başvurularınızla ilgili yeni adımlar atılabilir.

18 Eylül’de burcunuzda yaşanacak Ay tutulması egonuzu, kimliğinizi, hayatınızın önemli dinamiklerini özellikle ikili ilişkileriniz, evliliğiniz ve ortaklıklarınız ile ilgili alacağınız önemli kararları gündeme getirecektir. Yolunda gitmeyen ilişkiler çok derin bir değerlendirme ve sonlanmaya giderken yolunda giden ilişkiler daha da sağlamlaşarak yoluna devam edecektir. Önemli iş anlaşmalarına imza atılabilir, iş teklifleri ya da ortaklıklar kurmak ya da sonlandırmak söz konusu olabilir.

 2 Ekim’de haritanızın ortaklaşa kazançlar ve krizler alanında bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma ile gelir ve gider dengenizi dikkatli bir şekilde gözden geçirmek durumunda kalabilirsiniz. Beklediğiniz bir miras, nafaka ya da alacağınız bir para varsa yeni gelişmeler yaşanabilir.  Ayrıca partnerinizin kazançları ya da beraber sahip olduğunuz mallar ile ilgili krizli gündemler oluşabilir.

2024 yılında transit Plüton Kova burcu yolculuğuna bir daha Oğlak burcuna dönmemek üzere başlayacak ve 2043 yılına burada kalacaktır. Bu enerji sizleri büyük bir ruhsal dönüşüme götürecektir. Doğanızın en derin ve gizli olan yönleri ile yüzleşebilir ve kendinizle ilgili yenilikler keşfedebilirsiniz. Spritüel konular ve maneviyatla çok daha derin bir şekilde ilgilenebilirsiniz. Topluma faydalı işler yapmak ve yardım kuruluşlarının bir parçası olmak isteyebilirsiniz. Bu süreçte rüyalarınızdan net mesajlar alabilirsiniz. Gizli ve güçlü düşmanlara dikkat etmelisiniz.

 Sene sonunda yaşanacak olan Mars retrosu günlük rutininizde ve iş hayatınızda bazı düzensizliklere, engellere ve stresli olabilecek durumlara neden olabilir. Sakin olmak ve hiçbir şey için acele etmemek gerekir. İş arkadaşlarınızla aranızda gerginlikler yaşanabilir. Aşırı yoğunluk ve stres nedeniyle sağlığınız etkilenebilir. Ardından 5.

evinize gerileyecek olan Mars aşk hayatınız ve ikili ilişkilerinizde de bazı gerginlere neden olabilir. Çocuklarınızla aranızda anlaşmazlıklar yaşanabilir.

Kariyer ve para açısından önemli tarihler:

25 Mart ve 8 Nisan tutulmalarının etkisi ile özelikle Nisan ayı para ile ilgili konulardan hayatınızda önemli gündemler oluşturacaktır.

11 Temmuz – 5 Ağustos arası transit Venüs iş hayatınız ve çalışma koşullarınızla ilgili olumlu gelişmeleri beraberinde getirebilir. Özellikle 4 Ağustos yeni ayı ve haftası dikkat çekmektedir.

17 Ekim – 11 Kasım aralığında transit Venüs’ün kariyer evinizdeki transiti ile iş hayatında takdir toplayabilir ve başarılara imza atabilirsiniz. 1 Aralık yeni ayı ve haftası kariyerinizle ile ilgili yeni gelişmeleri tetikleyebilir.

Aşk ve ilişkiler açısından önemli tarihler:

17 Haziran – 11 Temmuz arasında aşk ve romantizmin artıyor.  Sevdiğinizle keyifli vakitler geçireceksiniz. Özellikle 6 Temmuz yeni ayı ve haftası yeni aşklara açıksınız.

5 – 29 Ağustos arası haritanızın evliliğinizi ve ilişkilerinizi yöneten alanını transit Venüs hareketlendiriyor. 3 Eylül yeni ayı ve haftası ikili ilişkilerle ilgili yeni kararları beraberinde getirebilir.

 

Sevgiyle kalın,

 

Işıl Nolan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir