Merkür retrosunun başlayacağı ve aynı zamanda sert bir yeni ayın da olduğu yeni bir haftaya giriş yapıyoruz. Haftanın enerjisinde Ay Aslan burcunun 15 derecesinde yükseliyor olacak. Hafta başında daha girişken ve hevesli hissediyor olabilirsiniz. İsteklerinizi gerçekleştirmekte için Pazartesi ve Salı günleri destek bulabilirsiniz. Ancak genel etki olarak bu hafta özellikle ego savaşlarına oldukça dikkat edilmesi gerekiyor. Kibir ve hükmedici davranışlar, otorite figürlerinin baskıcı ve ezici tavrı sıkıntılı durumlar oluşturabilir. Özellikle Akrep vurgusu içinde gizlilik ve kriz içeren durumların duygusal tansiyonu arttıracağına vurgu yapıyor. 
 
Ay ve retro Mars arasında her ne kadar olumlu bir enerji olsa da ayın içinde bulunduğu Aslan burcunun yöneticisi Güneş’in Jüpiter/Saturn/Plüton ve Mars’tan aldığı sert enerjiler, enerjimize hükmedileceği, bastırılacağı ve engellemelerle karışılacağını gösteriyor. İkili ilişkilerimize hem özel hem de iş hayatında özellikle dikkat etmeliyiz, bu hafta bazı önemli bitişler yaşanabilir. Ay-Uranüs arasındaki kare enerji bu bitişlerin ani bir şekilde yaşanabileceğine vurgu yapıyor. Iç hesaplaşmalar, yüzleşmeler, endişelerin arttığı süreçler. Özellikle pandemi ile ilgili çok kritik haftalardan geçiyoruz. Dikkat dikkat dikkat. 
 
Venüs’ün Başak burcundaki konumu sosyal ilişkilerin arttığı bir haftayı gösteriyor özellikle gruplar arasında destek bulabileceğimiz süreçler, kadın arkadaşlarımızın desteği bizi bir nebze rahatlatabilir. Özellikle haritalarında toprak burcu etkisi olan kişililer (Oğlak-Boğa-Başak), bu iyi durumdan özellikle fayda bulabilirler. Ancak Venüs – Neptün karşıtlığının da yeni ay ile beraber kesinleşmesi aldanma, hayal kırıklığı, dolandırılma, olayların başka yüzüyle karşılaşma gibi temaları da beraberinde getirmektedir. Bu yüzden yatırımlarınıza, paranıza, ikili ilişkilerinizde kime güvendiğinize çok dikkat edin. Bu süreçte yeni bir adim atmadan önce ‘Karaman’ın koyunu sonradan çıkar oyunu’ sözünü lütfen hatırlayalım. 
 
Merkür’ün akrep burcu retrosu zaten genel olarak kendimizi şüpheci ve güvensiz hissedeceğimiz, daha çok sorgulayacağımız bir sureci işaret etmekte ve başladığı sabit yıldız da bunu körükleyen yapıda.
 
Akrep burcunda 
Alphecca sabit yıldızı üzerinde retro hareketine başlayan Merkür ihanet ve gizli kapaklı işlere vurgu yapmaktadır, ilişkilerde bu tarz olayları ortaya çıkartabileceği gibi gizli evraklar, belgeler de ortaya dökülebilir. Konuşma dilinin son derece keskin, hükmedici ve yaralayıcı olacağı tabiri caizse Akrebin zehirini akıtacağı günlerden geçiyoruz. Bu süreç otorite ile çatışmak için ya da herhangi bir tartışmaya girmek için uygun değil özellikle kanunsuz işler gündeme gelebilir.

 
Ayrıca bu haftalarda vücut parazitlerine de dikkat etmek gerekir, bağışıklığı kuvvetlendirmek özellikle bol soğan ve sarımsak tüketmek iyi olacaktır. Eğer vücudunuza yeni bir dövme yaptırmak niyetindeyseniz retronun bitmesini beklemekte fayda var ancak mevcut dövmeyi çıkarttırmak için uygun olabilir.
 
Akrep burcundaki Merkür retrosu ayrıca bankacılık ve finans kurumları ile ilgili ciddi dalgalanmalara ve problemlere neden olacaktır. Özellikle Merkür ve Uranüs arasında oluşacak karşıt açı, ani iflaslar, piyasalarda çöküşler, altın ve değerli madenlerde yükselişlere neden olabilir. Bu süreçte ödemelerinizi düzene sokmakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca bankacılık hesaplarınızın şifrelerine aman çok dikkat edin özellikle teknolojik olarak dolandırıcılıklar, hesapların hacklenmesi çok fazla görülecektir.
 
Yeni ay haritasında, 11 derece Yengeç yükseliyor hem Türkiye’nin Plütonu hem de Alzirr adli bir sabit yıldız üzerinde. Bu yeni ay özellikle ülkemizin ekonomisine, bankacılık sistemine vurgu yapıyor. Büyük firma iflasları ve kayıplar… Derin devlet, mafyatik veya gizli işlerin ortaya çıkması, hastalık sayılarında artışlar gündemi meşgul edeceğe benziyor.
 
16 Ekim yeni ayı Türkiye’nin Merkür ve Satürn kavuşumu üzerinde ve 5. Evde gerçekleşiyor. Gençler, çocuklar, yaşlılar ve sanat dünyası dikkat çekiyor. Bu süreçte okulların açılması, belki bu konu ile yaşanacak karışıklıklar, Covid’den kaynaklı yeni kısıtlamaların, kuralların hayata geçirilmesi gündeme gelebilir. Özellikle yeni ayı takip eden hafta şiron- Mars retro kavuşumu da kesinleştiği için bu grubun sağlığı iyice dikkat çekiyor olacak.
 
Yeni ayın yönetici gezegeni Venüs’ün Jüpiter, Saturn ve Plüton’dan desteği olması her şeyin yolunda olduğu havasına ancak Neptün ile ülkemizin önemli akslarında yaptığı karşıt sert enerji ise özellikle sağlıkla,
finansal kuruluşlarla, ülkemizin ekonomik durumu ile ilgili sert gelişmelere ve özellikle dolandırıcılıklara vurgu yapıyor. ‘Aldatıldım’ teması hakim. Internet bankacılığı ile problemler, şifrelerin çalınması, hesap detaylarının ifşa edilmesi vb. durumlar söz konusu olabilir. Yine, sanatçılar özellikle kadın ünlülerle ilgili bazı skandal haberler, aldatma, aldatılma temaları ortaya çıkabilir.
 
Uzun sözün kısası çok dikkatli olmamız ve toplum olarak akıl sağlığımızı korumamız gereken günlerden geçiyoruz. Burçlara olan detayları Ekim ayı videolarında dinleyebilirsiniz. 
 
Sevgiler,
 
Işıl Nolan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir